Centralna Szkoła Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego 1945–1947 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Centralna Szkoła Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego 1945–1947 - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-751-0
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
5,3 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
22,45
Cena w punktach Virtualo:
2245 pkt.

Pełny opis

Książka traktuje o głównej placówce, która przygotowywała kadry dla struktur komunistycznego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w pierwszym okresie jego funkcjonowania. Uczestnicy szkolenia nabywali podstawy wiedzy o metodach pracy operacyjnej, a także z zakresu kryminalistyki i sposobów prowadzenia śledztw. Ponadto do szkolenia specjalnego dołączano szkolenie ogólne i polityczne. Niektórzy absolwenci CS MBP wkrótce po ukończeniu kursu obejmowali stanowiska kierownicze. Najbardziej znanymi słuchaczami tej szkoły byli m.in. przyszły wiceminister w MSW Ryszard Matejewski i Władysław Pożoga – I zastępca ministra spraw wewnętrznych. Zdarzało się również, że kursanci prawdziwą karierę zrobili dopiero poza resortem bezpieczeństwa publicznego, np. Ludwik Sobolewski jako twórca potęgi klubu piłkarskiego Widzew Łódź.

Spis treści

Wykaz skrótów                7

Wstęp  9

Rozdział I. Geneza CS MBP         17

1. Szkoła NKWD w Smoleńsku          18

2. Kurs w Kujbyszewie          20

3. Pion bezpieczeństwa GL/AL          26

4. Szkoła Oficerów Bezpieczeństwa Publicznego w Lublinie               30

5. Powstanie i organizacja CS MBP w Łodzi  31

Rozdział II. Kadra CS MBP           43

1. Problemy z werbunkiem                43

2. Kadra kierownicza             52

3. „Kujbyszewiacy” i inni      65

Rozdział III. Szkolenie w CS MBP             89

1. Rodzaje kursów  89

2. Cele szkolenia i wykładane przedmioty   93

3. Organizacja szkolenia       96

4. Kursanci 102

Rozdział IV. Problemy w funkcjonowaniu CS MBP          117

1. Pierwsze kursy  117

2. Stan szkolenia po roku działalności            124

3. Wewnętrzna krytyka szkolenia w CS         138

4. Szkolenie polityczne i udział CS w akcjach polityczno-propagandowych                143

Rozdział V. Wyniki działalności CS MBP i jej przeniesienie do Legionowa             159

Zakończenie    183

Aneks 187

Bibliografia       199

Indeks nazwisk              207

 

Spis ilustracji   219

BESTSELLERY