Cukrzyca. Nowe spojrzenie na leczenie - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Cukrzyca. Nowe spojrzenie na leczenie - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-63758-52-3
Język:
Polski
Data wydania:
Czerwiec 2014
Rozmiar pliku:
2,9 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
17,40
Cena w punktach Virtualo:
1740 pkt.

Pełny opis

E-book – "Cukrzyca. Nowe spojrzenie na leczenie." Seria zdrowie. Choroby, zapobieganie, leczenie.

Mam cukrzycę! Jak teraz będzie wyglądało moje życie!? Nie ulegajmy panice. Życie cukrzyka nie musi zmienić się nie do poznania, jeśli będzie on prawidłowo leczony, zastosuje się do zaleceń diabetologa i będzie posiadał wiedzę na temat swojej choroby.
Ten poradnik pozwoli nie tylko poznać historię cukrzycy, jej przyczyny, sposoby rozpoznawania i zapobiegania jej powstaniu, ale także uświadomi nam, jak ważne są regularne badania, wizyty u lekarza i samokontrola. Podpowie też, jak radzić sobie z cukrzycą w małżeństwie, w życiu rodzinnym i zawodowym, w okresie ciąży, a nawet w podróży.
Książka zawiera także informacje o akcesoriach dla diabetyków, o tradycyjnych i nowoczesnych metodach leczenia cukrzycy oraz o innych odkryciach, które mogą w przyszłości zrewolucjonizować leczenie tej choroby.

Spis treści

Wstęp
Cukrzyca jako choroba społeczna
Historia cukrzycy
Czym tak naprawdę jest cukrzyca?
Jak działa trzustka?
Grupy ryzyka
Przyczyny cukrzycy
Jakie schorzenia sprzyjają cukrzycy?
Leki wywołujące cukrzycę
Jak rozpoznać cukrzycę?
Insulina – jak doszło do tak ważnego odkrycia?
Jak działa insulina?
Jak podaje się insulinę?
Leki stosowane w cukrzycy
Jak leczy się cukrzycę typu 1?
Jakie są sposoby leczenia cukrzycy typu 2?
Co to jest ustabilizowany poziom cukru we krwi?
Co to jest hiperglikemia?
Co to jest hipoglikemia?
Jak dużą rolę odgrywa samokontrola w cukrzycy?
Badania są niezbędne
Wysiłek leczy cukrzycę, czyli jakie sporty zalecane są osobom chorym
Dieta w cukrzycy
Żywienie cukrzyków
Wizyta u lekarza – o co zapytać, o czym nie wolno zapomnieć
Jak należy sobie radzić w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach?
Powikłania cukrzycowe
Cukrzyca a stres
Podróże a cukrzyca
Prawo jazdu dla cukrzyków
Wpływ cukrzycy na życie zawodowe
Wpływ cukrzycy na życie rodzinne i małżeństwo
Ciąża z cukrzycą
Jak radzić sobie z cukrzycą?
Akcesoria dla diabetyków
Nowoczesne metody leczenia cukrzycy
Zakończenie
Bibliografia

BESTSELLERY