Cywilizacja pieniądza - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Cywilizacja pieniądza - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7859-701-8
Język:
Polski
Data wydania:
Lipiec 2016
Rozmiar pliku:
3,1 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
20,00
Cena w punktach Virtualo:
2000 pkt.

Pełny opis

Pieniądz to nowa forma niewolnictwa, odróżniająca się od starej tym, że jest niepersonalna – że nie ma relacji międzyludzkiej pomiędzy panem i niewolnikiem” (Lew Tołstoj, cytat z filmu „Money as Debt”). Powyższe stwierdzenie inicjatorzy konferencji potraktowali jako punkt wyjścia do rozpoczęcia dyskusji o kulcie pieniądza. Rozwój społeczny, technologiczny i ekonomiczny doprowadził do sytuacji, w której wszystkie – materialne i niematerialne – elementy przestrzeni społecznej zyskały wymierną wartość – wartość pieniądza. Wartość ta traktowana jest nie tylko jako podstawowy element stratyfikacji społecznej; coraz częściej postrzegany jest także jako narzędzie regulacji społecznych kontaktów i relacji.

Niniejsza publikacja to efekt wymiany poglądów i doświadczeń o szeroko rozumianym wpływie i znaczeniu pieniądza we współczesnym świecie. Potrzeba utworzenia przestrzeni do prezentacji teoretycznych, badawczych i metodologicznych osiągnięć w zakresie ekonomizacji i finansalizacji cywilizacji stała się inspiracją do zorganizowania Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej. Jej zasadniczym celem była próba wyeksponowania możliwości kooperacji świata nauki ze światem gospodarki, przekładająca się na możliwość krzewienia istoty badań naukowych w zakresie ekonomii, polityki ekonomicznej i finansów publicznych w przestrzeni praktycznych działań i rozwiązań.

Spis treści

Wstęp
7
Anna Kasprzyk
Problem wykluczenia w aspekcie społeczno-ekonomicznym. Wpływ rynku pracy na zjawisko marginalizacji
11
Dorota Nowalska-Kapuścik
Konsumenci bez pieniędzy jako uczestnicy gry rynkowej
21
Justyna Czerwińska
Przemoc ekonomiczna a nierówności płciowe
35
Katarzyna Jędrych
Fenomen konsumpcji jako czynnik zróżnicowania społecznego i nierówności społecznych
49
Monika Łętocha
Współczesna makdonaldyzacja społeczeństwa
61
Olga Tytko
Pozapłacowe sposoby wynagradzania pracowników
73
Dorota Ślażyńska-Kluczek
Miejsce innowacyjnych form pieniądza na rynku płatności
91
Przemysław Paliwoda
Bezpieczeństwo informacji w dobie płatności online
107
Jędrzej Malko
Pieniądz jako instytucja polityczna
121
Olgierd Abramski
Relacja, bank – klient – państwo. Wybrane aspekty pozycji banków i roli kapitału pożyczkowego we współczesnej Polsce
131
Joanna Juszczuk
Zasady prowadzenia polityki fiskalnej w Unii Europejskiej – podstawy dyscypliny fiskalnej w Unii Gospodarczej i Walutowej
187
Michał Zięba
Nierówny start, nierówne szanse. Międzypokoleniowa mobilność socjoekonomiczna oraz edukacyjna w Meksyku w roku 2010
211
Oskar J. Chmiel
70 lat franka CFA: Perspektywy rozwoju wspólnej waluty w Afryce Zachodniej i Środkowej 229
Paulina Lichota
Dyskryminacja płacowa i językowa na quebeckim rynku pracy
241
Grzegorz Libor
Reforma terytorialna walijskiego samorządu lokalnego w świetle kryzysu ekonomicznego 255
Piotr A. Zwarycz
Sztuka inwestowania w piękno – metale i kamienie szlachetne na rynku inwestycji alternatywnych
271

BESTSELLERY