Czynności klauzulowe - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Czynności klauzulowe - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-264-7849-9
Język:
Polski
Rok wydania:
2014
Rozmiar pliku:
1,4 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
139,00
Cena w punktach Virtualo:
13900 pkt.

Pełny opis

W publikacji w sposób kompleksowy przedstawiono czynności sądu i uczestników postępowania klauzulowego, omówiono warunki, sposób i skutki ich dokonywania, a także zmiany wynikające z kolejnych nowelizacji obowiązującego prawa, przede wszystkim kodeksu postępowania cywilnego. Istotną częścią opracowania jest analiza uchybień organów procesowych i uczestników na poszczególnych etapach postępowania klauzulowego w kontekście prawa krajowego i na tle "minimalnego standardu europejskiego". W książce ukazano nie tylko ich konsekwencje, lecz także prawne i praktyczne możliwości usunięcia skutków tych uchybień w poszczególnych stadiach instancyjnych postępowania cywilnego. W pracy przytoczono obszerne piśmiennictwo prawnicze i orzecznictwo sądów.

Spis treści

Wykaz skrótów 9
Wprowadzenie 13
Rozdział 1 Zagadnienia wstępne 15
1.1. Postępowanie w sprawach cywilnych i jego rodzaje 15
1.2. Postępowanie klauzulowe na tle innych postępowań cywilnych 20
1.3. Ogólna charakterystyka postępowania klauzulowego 25
Rozdział 2 Czynności w sprawach klauzulowych 36
2.1. Pojęcie i rodzaje czynności 36
2.2. Pojęcie i rodzaje czynności w postępowaniu cywilnym 40
2.3. Ogólna charakterystyka pojęcia czynności klauzulowej 46
2.4. Rodzaje czynności klauzulowych 51
Rozdział 3 Przebieg postępowania klauzulowego 62
3.1. Czynności wszczęcia postępowania klauzulowego i ich skutki 62
3.2. Klauzulowe czynności dowodowe 87
3.3. Orzekanie w postępowaniu klauzulowym 92
3.4. Następstwa orzeczeń klauzulowych 105
Rozdział 4 Uchybienia klauzulowe 118
4.1. Pojęcie i rodzaje uchybień w postępowaniu klauzulowym 118
4.2. Wady czynności klauzulowych stron (uczestników) postępowania klauzulowego 120
4.3. Uchybienia klauzulowe sądu 125
Rozdział 5 Następstwa uchybień w postępowaniu klauzulowym 144
5.1. Konsekwencje uchybień klauzulowych 144
5.2. Usunięcie skutków uchybień w postępowaniu klauzulowym 149
Uwagi końcowe 165
Bibliografia 169
Wykaz orzeczeń 183

BESTSELLERY