Domowe narodziny - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Domowe narodziny - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
78-83-7587-367-2
Język:
Polski
Rok wydania:
2010
Rozmiar pliku:
3,8 MB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
29,80
Cena w punktach Virtualo:
2980 pkt.

Pełny opis

Książka „Domowe narodziny. Fanaberia szaleńców czy powrót do normalności?” pod red. Ewy Janiuk i Emilii Lichtenberg-Kokoszka powstała ponieważ uznałyśmy, że skoro wbrew nakazom i zakazom, pomimo negatywnego stosunku lekarzy i części położnych porody domowe mają miejsce, to pora, by ta prawda ujrzała światło dzienne. Na stronie tytułowej niniejszej publikacji widnieją nasze nazwiska, można jednak powiedzieć, że książkę tę napisało jednak samo życie. Jest ona zbiorem wspólnych przemyśleń i refleksji wielu ludzi – rodziców, którzy gotowi są podjąć pełną odpowiedzialność za siebie, swoje zdrowie, a także powołane przez siebie nowe życie. Poród domowy to nie kilka, kilkanaście godzin, podczas których dziecko wyłania się z ciała kobiety. To proces, który trwa tygodniami, miesiącami, latami, sięgając czasem aż do poprzednich pokoleń. To prawda, że prezentowane tu wypowiedzi rodziców nie są w pełni reprezentatywne, w domu dowiem rodzą tylko wyjątkowi, wysoce uświadomieni i dokształceni rodzice. Posiadający ogromną wiedzę na temat psychicznych i fizycznych, społecznych i duchowych elementów porodu. To, co chcą nam przekazać, to ich wiedza i doświadczenie – doświadczenie, które podarowało im życie. Posłuchajmy, co mają do powiedzenia. Ja, naukowiec, nie mam wątpliwości, że warto. Nie jest to książka naukowa czy tym bardziej poradnik. To próba przybliżenia tematu, który budzi mnóstwo emocji – niestety najczęściej negatywnych. (…) W szkole nauczono mnie, jak wychwytywać patologię, jak należy ją leczyć. Z pewnością nie nauczono mnie fizjologii porodu i tego, jak ją chronić. Tego nauczyli mnie właśnie moi domowi rodzice.

Spis treści

Wprowadzenie Słowo wstępne W poszukiwaniu własnej drogi (Ewa Janiuk) Nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny – jak odkryłam istnienie zawodu położnej Droga do upragnionego czepka z czerwonym paskiem Czas zmian Początek Kaczątko (Emilia Lichtenberg-Kokoszka i Rafał Kokoszka) Aga – moje pierwsze „domowe” dziecko (Ewa Janiuk) Rodzina, bez której nic nie byłoby takie samo Niewidzialny… (Ewa Janiuk) Dzieci (Ewa Janiuk, Ada Janiuk, Bartek Janiuk) Dzięki mamie, babci, prababci… (Ewa Janiuk) Codzienne niecodzienność Święto życia (Marcelina i Wojtek) Zwycięstwo (Dorota i Bogdan) Naturalność (Mariola i Stanisław) Pomogły mi stać się matką (Krystyna i Paweł) „Gwiazdki” (Marta i Artur) Mówić czy nie mówić (Patrycja i Damian) Marzenie (Ewa Janiuk, Anna i Jakub) Dojrzewanie „Inny świat” (Sara) „Rodzić w domu” (Natalia i Zbyszek) Dylematy (Agata) Po prostu urodzić normalnie Jak pani Ewa pomogła przyjść na świat małemu Adasiowi (Agnieszka i Jarek) Stworzona do rodzenia (Krystyna i Darek) Zaufaliśmy naszym położnym (Iza i Piotr) Cud narodzin (Natalia) Turysta z aparatem (Justyna i Tomek) Rytuał przejścia (Małgorzata i Krzysztof) Jak zawsze, a jednak inaczej Równocześnie Boże Narodzenie w środku lata (Ewelina i Mirek) W tym samym czasie (Kasia) Zamiast rozdarcia – pewność wyboru (Ewa Janiuk) Po obiedzie a przed kawą (Dagmara i Romek) Darowana nadzieja (Małgorzata i Jurek) Dzwonić czy nie dzwonić? (Agata i Piotr) Zaparkuj z dala od domu! (Ola i Bartek) Samo życie Poród w domu nie chroni przed całym złem tego świata (Ewa Janiuk) Może następnym razem… (Agnieszka i Krystian) Najlepsze wyjście (Luiza i Roman) Zaufanie (Agnieszka) Zobowiązanie (Dorota i Artur) Poród pierwszy – brzemienny w wydarzenia(Ala i Jarek) Noworoczny prezent (Ida i Jakub) Trudne decyzje (Ewa Janiuk) Łyżka dziegciu (Ewa Janiuk, Katarzyna) Zdążyć na czas Magia porodu domowego (Ala i Marek) Rodziłam… z Ewą (Marta) Pan Bóg dał mi piękne narodziny naszych dzieci (Ala i Daniel) Co zrobić, by znowu rodzić w domu (Magda i Jakub) Wystarczą matka i dziecko (Irena i Krystian) Trudny czas dojazdu (Ewa Janiuk) Obecni Być położną … (Wiktoria) Opowieść w wielkim skrócie (Marianna) Fascynacja (Grażyna) Zakończenie Zadanie (Ewa Janiuk) Rodzicielskie obowiązki (Emilia Lichtenberg-Kokoszka) Już nigdy więcej… aż do następnego razu (Ewa Janiuk) Informacje o rodzicach, którzy podzielili się z nami doświadczeniem domowych narodzin

BESTSELLERY