Droga prawdy. Przełożył na język polski, zredagował i przedmową Sytnik-Czetwertyński - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Droga prawdy. Przełożył na język polski, zredagował i przedmową Sytnik-Czetwertyński - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-233-8770-1
Język:
Polski
Data wydania:
10 marca 2012
Rozmiar pliku:
1,3 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
28,00
Cena w punktach Virtualo:
2800 pkt.

Pełny opis

Droga prawdy to jeden z najważniejszych i najwybitniejszych tekstów w dorobku Jerzego Perzanowskiego. Zamyka on okres wieloletnich badań uczonego nad jądrowymi pytaniami ontologii. Zawarte tu stwierdzenie generalne: „Wszystko jest jakimś bytem, a zatem nic nie jest jakimś niebytem" stanowi najszersze i najogólniejsze określenie bytu, możliwe do sformułowania. Warto więc prześledzić drogę, która wiodła uczonego do tegoż stwierdzenia, drogę prawdy

Spis treści

Nota edytorska
Janusz Sytnik-Czetwertyński Perzanowskiego droga prawdy
Jerzy Perzanowski Droga prawdy
1. Wprowadzenie
2. Byty, byt poszczególny i Byt jako taki
3. Związek ontologiczny
4. W stronę teorii związku ontologicznego
Język
Aksjomaty logiczne
Podstawowe definicje ontologiczne
Objectiva
Zbiory
Idee
5. Niektóre klasyczne pytania ontologiczne
6. Intermezzo lingwistyczne
Trochę etymologii
Gramatyka porównawcza: greka, łacina, angielski, niemiecki, polski
Zamiast zakończenia
7. Zarys Pierwotnej Teorii Bytu PTB
Rozważania teoretyczne
Rezultaty
Modele
Komentarze
Ujęcie alternatywne
8. W stronę Rozszerzonej Teorii Bytu ETB
Zbiory i idee
Idee puste
Związki pomiędzy pojęciami abstrakcyjnymi
Tożsamość
Jakości abstraktorów
Rozszerzona Teoria Bytu ETB
Podstawy i formy
Nieskończoność
Uwagi końcowe
9. Zrewidowane twierdzenie Parmenidesa i odpowiedzi na pytania klasyczne
10. Podsumowanie
Podziękowania
Bibliografia

BESTSELLERY