Dziecko autystyczne - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Dziecko autystyczne - ebook

Średnia ocena: 5/1
Szczegóły głosowania
Ilość ocen klientów: 0 (0)
Ilość ocen klientów: 0 (0)
Ilość ocen klientów: 0 (0)
Ilość ocen klientów: 0 (0)
Ilość ocen klientów: 1 (1)
Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7587-981-0
Język:
Polski
Data wydania:
16 stycznia 2012
Rozmiar pliku:
2,8 MB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
18,00
Cena w punktach Virtualo:
1800 pkt.

Pełny opis

Książka „Dziecko autystyczne. Prawdziwa opowieść o Maciusiu” porusza trudny temat autyzmu dziecięcego.

Chociaż na rynku wydawniczym jest wiele poradników poświęconych tej problematyce, jednak ich autorzy to najczęściej lekarze, psycholodzy i pedagodzy. Książka Beaty Zawiślak to pozycja szczególna. Jego autorka jest pedagogiem, ale przede wszystkim mamą sześcioletniego chłopca, która towarzyszy dziecku autystycznemu w każdej chwili jego życia, na każdym etapie jego rozwoju, w każdym momencie jego zmagań z chorobą. Autorka jest nie tylko osobą, która aktywnie uczestniczy w terapii dziecka autystycznego, ale także kreuje tę terapię, od kilku lat poszukując różnych możliwości pomocy.

W pracy znajdziemy dokładne omówienie przejawów autyzmu oraz  opis sytuacji dziecka niepełnosprawnego i jego rodziny (rodziców, rodzeństwa). Autorka wskazuje także sposoby radzenia sobie w tej sytuacji, z uwzględnieniem wielu form terapii.
Poruszane w pierwszej części książki kwestie zostały poszerzone o opis doświadczeń i działań podejmowanych przez Autorkę i jej rodzinę, co jest dużym atutem pracy.

Książka ta to niezwykle przydatny poradnik, który może służyć rodzinom dzieci autystycznych  oraz specjalistom i studentom zainteresowanym autyzmem.

dr Agata Chudzicka-Czupała

Spis treści

Wstęp; 7
CZĘŚĆ 1
Rozdział 1. Dziecko z niepełnosprawnością w rodzinie; 11
1.1. Niepełnosprawność dziecka; 11
1.2. Orzeczenie o niepełnosprawności; 12
Rozdział 2. Objawy autyzmu; 15
2.1. Kontakty społeczne; 18
2.2. Język emocji; 20
2.3. Rozwój komunikacji; 22
2.4. Rozwój poznawczy; 23
2.5. Napięcie mięśniowe; 24
2.6. Energia i zachowanie; 26
Rozdział 3. Wspomaganie rozwoju dziecka z niepełnosprawnością; 29
3.1. Wczesne wspomaganie dzieci z autyzmem; 29
3.2. Metody stymulacji rozwoju psychoruchowego i społecznego dziecka autystycznego; 30
3.3. Środowisko rodzinne dzieci z autyzmem; 40
CZĘŚĆ 2
Rozdział 4. Charakterystyka przypadku; 47
4.1. Metody wczesnego wspomagania rozwoju dziecka autystycznego; 48
4.2. Dylematy przeżywane przez matkę w procesie pełnej, bezwarunkowej akceptacji niepełnosprawności dziecka; 59
Zakończenie; 61
Bibliografia; 63
Aneks; 65

BESTSELLERY