Ekonomika integracji europejskiej - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Ekonomika integracji europejskiej - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7587-698-7
Język:
Polski
Data wydania:
18 października 2011
Rozmiar pliku:
1,3 MB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
24,80
Cena w punktach Virtualo:
2480 pkt.

Pełny opis

 

Struktura publikacji jest bardzo interesująca, podchodzi bowiem kompleksowo do problemu Unii Gospodarczej i Walutowej biorąc pod uwagę proces tworzenia UGiW, warunki tego, uczestniczące w tym kraje oraz wymóg tworzenia określonych rozwiązań instytucjonalnych i prawnych, poszerzenie unii walutowej. Poza tym w pracy zostały omówione wpływ tworzenia UGiW na stosowane w UE polityki, a także co nie zawsze jest zauważane na konkurencyjność czy procesy koncentracji kapitału. Wiedza nasza (przeciętnego obywatela) na temat euro jest tak ograniczona, ze z wielkim zadowoleniem należy przyjąć każdą próbędoinformowania naszego społeczeństwa o zasadach, jakie towarzysza wprowadzeniu wspólnej waluty i jej działaniu w praktyce. Książka napisana jest dobrym prostym i zrozumiałym językiem. Ma dobra strukturę, nie ograniczająca sie wyłącznie do samej wąsko pojętej UGiW, ale umieszcza całość w szerzej obudowie instytucjonalnej i międzynarodowej. Ze względu na przyszłość ewolucji światowego systemu walutowego publikacje na temat integracji walutowej wydaja sie być ważne i potrzebne. Ta spełnia warunki informacyjne. Jest wyważona pod względem formowania ocen, co oznacza, ze jej dobra stroną jest przedstawianie faktów, a nie ich ocena. Opracowanie jest spójne, logiczne i kompleksowe.


Z recenzji Prof. dr hab. Katarzyna Żukrowska

 

Spis treści

Wprowadzenie

Od idei do pełnej integracji

Rozdział 1

Warunki tworzenia integracji gospodarczej

Rozdział 2

Polityka pieniężna UGW. Euro

Europejski System Banków Centralnych

Rozdział 3

Polityka fi skalna UGW

Pakt Stabilności i Wzrostu

Rozdział 4

Znaczenie kryterium konwergencji dla polityki gospodarczej państw

Unii Europejskiej

Rozdział 5

Perspektywy rozszerzenia Unii Gospodarczej i Walutowej o Danię, Szwecję i Wielką Brytanię

Rozdział 6

Szanse i zagrożenia związane z przystąpieniem Polski do UGW

Perspektywa wprowadzenia euro

Rozdział 7

Integracja a konkurencyjność w Unii Europejskiej

Rozdział 8

Integracja a koncentracja w Unii Europejskiej

Zakończenie

Dodatek: Gospodarka Unii Europejskiej w latach 2000–2006

Bibliografia

Strony internetowe

 

BESTSELLERY