Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Estetyczne i etyczne aspekty współczesnej antropologii - ebook

Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Rok wydania:
2017
Pobierz fragment
23,45
Cena w punktach Virtualo:
2345 pkt.

Estetyczne i etyczne aspekty współczesnej antropologii - ebook

Książka jest nową próbą łącznego ujęcia problemów estetyki i etyki w badaniach antropologicznych - zarówno na poziomie teoretycznym, jak i empirycznym. Krytyczne podejście do kultury ponowoczesnej nie jest tu tylko estetyzującą, antropologiczną interpretacją ikonosfery codzienności, lecz także próbą wniknięcia z wrażliwością etyczną w szczególne obszary praktyki społecznej, które wymagają innych sposobów przedstawiania. Autorka na podstawie własnych badań nad ikonosferą miejsc – dużego miasta, miasteczek, wsi oraz instytucji, tzn. urzędów pracy – wskazuje m. in. na konkretne układy w przestrzeniach, które w kontekście estetycznych wyborów ludzi i ich wrażliwości etycznej mogą uczynić skomplikowane związki społeczne bardziej adekwatnymi i harmonijnymi. O tym „w taki właśnie sposób, nikt jeszcze nie pisał” (z recenzji prof. Zbigniewa Libery).

 

Publikacja powinna zainteresować nie tylko antropologów i badaczy społecznych zajmujących się problemami wizualności i etyki w badaniach naukowych, lecz także przedstawicieli środowisk instytucjonalnych i ruchów społecznych oraz osoby, którym leżą na sercu sprawy ubóstwa, wykluczenia i zaangażowania w idee dobra społecznego.

Spis treści

Wstęp 7

Część I. Antropologia wizualna w kontekście codzienności      19

1. Antropologia wizualna – wobec ikonosfery   21

2. Antropologiczne spojrzenie na codzienność 33

a) Kategoria codzienności w kontekście ikonosfery  33

b) Kody nieprzystające: przykład dużego miasta      38

3. Antropologiczne analizy wybranych przykładów ikonosfery codzienności     69

a) Lokalność – globalność   69

b) Kontekst małych miasteczek        73

c) Upodobania estetyczne mieszkańców wsi i małych miast  83

Część II. Antropologia zaangażowana – etyka współczesności. Studium przypadku: Nieestetyczność wykluczenia wobec iluzji instytucjonalnej etyki 117

Wprowadzenie            119

1. Metodologia i narzędzia badawcze   125

2. Przedstawienie problemu: cel badania         129

3. Przestrzeń   133

4. Wykluczenie            173

5. Projekt platformy dobra społecznego          209

6. Praca – analiza zjawiska      243

Aneks 1. Relacje z wywiadów i obserwacji, które nie zostały umieszczone w tekście     253

Zakończenie   271

Aneks 2. Dokumentacja fotograficzna 273

Bibliografia     275

 

Nota o Autorce           287

Kategoria: Historia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8088-318-5
Rozmiar pliku: 4,4 MB

BESTSELLERY

Kategorie: