Facebook - konwersja

Ethernet. Biblia administratora - ebook

Wydawnictwo:
Tłumacz:
Data wydania:
7 listopada 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Multiformat
E-booki w Virtualo.pl dostępne są w opcji multiformatu. Oznacza to, że po dokonaniu zakupu, e-book pojawi się na Twoim koncie we wszystkich formatach dostępnych aktualnie dla danego tytułu. Informacja o dostępności poszczególnych formatów znajduje się na karcie produktu.
, PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Multiformat
E-booki w Virtualo.pl dostępne są w opcji multiformatu. Oznacza to, że po dokonaniu zakupu, e-book pojawi się na Twoim koncie we wszystkich formatach dostępnych aktualnie dla danego tytułu. Informacja o dostępności poszczególnych formatów znajduje się na karcie produktu.
, MOBI
Format MOBI
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najczęściej wybieranych formatów wśród czytelników e-booków. Możesz go odczytać na czytniku Kindle oraz na smartfonach i tabletach po zainstalowaniu specjalnej aplikacji. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Multiformat
E-booki w Virtualo.pl dostępne są w opcji multiformatu. Oznacza to, że po dokonaniu zakupu, e-book pojawi się na Twoim koncie we wszystkich formatach dostępnych aktualnie dla danego tytułu. Informacja o dostępności poszczególnych formatów znajduje się na karcie produktu.
(3w1)
Multiformat
E-booki sprzedawane w księgarni Virtualo.pl dostępne są w opcji multiformatu - kupujesz treść, nie format. Po dodaniu e-booka do koszyka i dokonaniu płatności, e-book pojawi się na Twoim koncie w Mojej Bibliotece we wszystkich formatach dostępnych aktualnie dla danego tytułu. Informacja o dostępności poszczególnych formatów znajduje się na karcie produktu przy okładce. Uwaga: audiobooki nie są objęte opcją multiformatu.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
79,00

Ethernet. Biblia administratora - ebook

Kompendium wiedzy o sieciach Ethernet! Biblia administratora sieci Ethernet!

Standard Ethernet powstał w 1976 roku w ośrodku badawczym firmy Xerox. Wykorzystywany do budowy sieci lokalnych, znajduje zastosowanie praktycznie w każdym miejscu. Sieci Ethernet spotkasz zarówno w mieszkaniach czy domach, jak i w biurach czy centrach danych. W zależności od budżetu, jakim dysponujesz, możesz zbudować sieć dostosowaną do własnych potrzeb. Nowoczesne sieci Ethernet pozwalają na niezawodne przesyłanie danych z ogromnymi prędkościami.

W Twoje ręce oddajemy biblię wiedzy o sieciach Ethernet, która odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz zaprezentuje nowoczesne techniki wykorzystania tych sieci. Przekonasz się, jak wygląda proces automatycznej negocjacji oraz jak zasilać urządzenia za pomocą Ethernetu. W kolejnych rozdziałach znajdziesz charakterystyczne elementy popularnych sieci 10, 100 i 1000 Mb/s oraz niezwykle wydajnych sieci o prędkości dochodzącej do 400 Gb/s. Trzecia część tej książki została poświęcona budowie systemu Ethernet. Poznasz tu systemy okablowania strukturalnego, dostępne kable, złącza oraz przełączniki. Książka ta jest obowiązkową pozycją na półce każdego administratora, który chce poznać swoją sieć od podszewki.

Dzięki tej książce:
  • poznasz historię standardu Ethernet
  • zrozumiesz zasadę jego działania
  • zobaczysz, jaki potencjał kryją sieci Ethernet
  • nauczysz się projektować wydajne rozwiązania
  • poznasz tajniki działania Twojej sieci

Spis treści

Przedmowa (15)

CZĘŚĆ I. WPROWADZENIE DO TECHNOLOGII ETHERNET

1. Ewolucja sieci Ethernet (23)

  • Historia Ethernetu (23)
    • Sieć Aloha (24)
    • Wynalezienie Ethernetu (24)
  • Ulepszenia Ethernetu (26)
    • Przemiana Ethernetu - obsługa skrętki (26)
    • Przemiana Ethernetu - szybkość 100 Mb/s (27)
    • Przemiana Ethernetu - szybkość 1000 Mb/s (28)
    • Przemiana Ethernetu - szybkości 10, 40 i 100 Gb/s (28)
    • Przemiana Ethernetu - obsługa nowych możliwości (28)
  • Przełączniki Ethernet (29)
  • Przyszłość Ethernetu (29)

2. Standardy IEEE dotyczące Ethernetu (31)

  • Ewolucja standardu Ethernet (31)
  • Standardy nośników Ethernet (33)
    • Dodatki do standardu IEEE (33)
    • Robocze wersje standardów (34)
    • Różnice między standardami DIX a IEEE (35)
  • Organizacja standardów IEEE (35)
    • Siedem warstw modelu OSI (35)
    • Podwarstwy IEEE w ramach modelu OSI (37)
  • Poziomy zgodności (38)
    • Znaczenie zgodności ze standardem (39)
  • Identyfikatory IEEE systemów nośników (39)
    • Systemy nośników 10 Mb/s (40)
    • Systemy nośników 100 Mb/s (41)
    • Systemy nośników 1000 Mb/s (42)
    • Systemy nośników 10 Gb/s (43)
    • Systemy nośników 40 Gb/s (43)
    • Systemy nośników 100 Gb/s (43)

3. System Ethernet (45)

  • Cztery podstawowe elementy systemu Ethernet (45)
    • Ramka Ethernet (46)
    • Protokół Media Access Control (47)
    • Sprzęt (50)
  • Protokoły sieciowe a Ethernet (53)
    • Dostarczanie Best-Effort (53)
    • Konstrukcja protokołów sieciowych (54)
    • Enkapsulacja protokołów (54)
    • Protokół internetowy a adresy Ethernet (55)
    • Co dalej? (57)

4. Ramka sieci Ethernet i tryb pełnego dupleksu (59)

  • Ramka Ethernet (60)
    • Preambuła (60)
    • Adres docelowy (62)
    • Adres źródłowy (63)
    • Znacznik Q (64)
    • Prefiks i sufiks koperty (64)
    • Pole typu lub rozmiaru (66)
    • Pole danych (67)
    • Pole FCS (67)
    • Wykrywanie końca ramki (68)
  • Protokół dostępu do nośnika w trybie pełnego dupleksu (68)
    • Działanie w trybie pełnego dupleksu (69)
    • Efekty działania w trybie pełnego dupleksu (70)
    • Konfigurowanie działania w trybie pełnego dupleksu (70)
    • Obsługa pełnego dupleksu przez różne rodzaje nośników (71)
    • Długości segmentów nośników pracujących w trybie pełnego dupleksu (71)
  • Kontrola przepływu w systemie Ethernet (72)
    • Operacja PAUSE (73)
  • Protokoły wysokiego poziomu a ramka Ethernet (74)
    • Multipleksowanie danych w ramkach (74)
    • Sterowanie łączem logicznym IEEE (75)
    • Protokół dostępu do podsieci LLC (76)

5. Automatyczna negocjacja (79)

  • Rozwój protokołu automatycznej negocjacji (80)
    • Automatyczna negocjacja dla nośników światłowodowych (80)
  • Podstawowe pojęcia związane z automatyczną negocjacją (81)
  • Sygnalizacja automatycznej negocjacji (82)
    • Działanie wiązki FLP (84)
  • Proces automatycznej negocjacji (86)
    • Równoległa detekcja (88)
    • Działanie systemu równoległej detekcji (89)
    • Równoległa detekcja i niedopasowanie dupleksu (90)
    • Charakterystyka czasowa protokołu automatycznej negocjacji (91)
  • Automatyczna negocjacja a problemy związane z okablowaniem (92)
    • Ograniczanie szybkości połączenia Ethernet dla kabli kategorii 3. (93)
    • Problemy okablowania a automatyczna negocjacja w systemach Gigabit Ethernet (93)
    • Kable z przeplotem a automatyczna negocjacja (94)
  • Automatyczna negocjacja dla technologii 1000BASE-X Gigabit Ethernet (95)
  • Polecenia automatycznej negocjacji (96)
    • Wyłączanie automatycznej negocjacji (96)
  • Debugowanie automatycznej negocjacji (97)
    • Ogólne informacje dotyczące debugowania (98)
    • Narzędzia i polecenia diagnostyczne (98)
  • Opracowanie zasad konfiguracji łączy (100)
    • Strategie konfiguracji łączy dla sieci korporacyjnych (101)
    • Problemy z ręczną konfiguracją (101)

6. Zasilanie przez Ethernet (103)

  • Standardy technologii zasilania przez Ethernet (103)
    • Cele standardu PoE (104)
    • Urządzenia, które mogą być zasilane przez sieć Ethernet (104)
    • Korzyści ze stosowania technologii PoE (105)
  • Role urządzeń PoE (105)
  • Parametry typu PoE (107)
  • Działanie PoE (107)
    • Detekcja mocy (108)
    • Klasyfikacja mocy (108)
    • Utrzymywanie łącza zasilającego (110)
    • Monitorowanie awarii zasilania (111)
  • PoE a pary kabli (111)
    • PoE a okablowanie Ethernet (112)
  • Zarządzanie zasilaniem PoE (115)
    • Wymagania zasilania PoE (115)
    • Zarządzanie portami PoE (116)
    • Monitorowanie PoE i nadzorowanie mocy (116)
  • Rozszerzenia standardu opracowane przez producentów (117)
    • UPoE firmy Cisco (118)
    • EEPoE firmy Microsemi (118)
    • POH (118)

CZĘŚĆ II. SYSTEMY MEDIÓW ETHERNET

7. Sygnalizacja w mediach Ethernet oraz systemie EEE (121)

  • Interfejsy niezależne od medium (122)
  • Komponenty warstwy Ethernet PHY (123)
  • Kodowanie sygnałów Ethernet (125)
    • Problemy sygnalizacji pasma (125)
    • Błądzenie progu komparacji a kodowanie sygnału (126)
    • Zaawansowane techniki sygnalizacji (126)
  • Interfejs Ethernet (127)
    • Szybkie interfejsy Ethernet (127)
  • Energooszczędny Ethernet (128)
    • Standard IEEE EEE (129)
    • Działanie EEE (130)
    • Wpływ technologii EEE na latencję (133)
    • Oszczędności energii wynikające ze stosowania EEE (133)

8. Ethernet 10 Mb/s (137)

  • System mediów 10BASE-T (137)
    • Interfejs Ethernetu 10BASE-T (138)
    • Polaryzacja sygnału i odwrócenie polaryzacji (138)
    • Kodowanie sygnałów w systemie 10BASE-T (138)
    • Komponenty mediów 10BASE-T (139)
    • Podłączanie stacji do sieci Ethernet 10BASE-T (141)
    • Test integralności łącza 10BASE-T (141)
    • Wytyczne konfiguracji systemu 10BASE-T (142)
  • Systemy mediów światłowodowych (10BASE-F) (143)
    • Stare i nowe segmenty łączy światłowodowych (143)
    • Komponenty sygnalizacji 10BASE-FL (144)
    • Interfejs Ethernetu 10BASE-FL (144)
    • Kodowanie sygnałów w systemie 10BASE-FL (145)
    • Komponenty mediów 10BASE-FL (145)
  • Charakterystyka światłowodów 10BASE-FL (145)
    • Alternatywne kable światłowodowe 10BASE-FL (146)
    • Złącza światłowodowe (146)
    • Połączenia segmentu Ethernet 10BASE-FL (147)
    • Test integralności łącza 10BASE-FL (147)
    • Wytyczne konfiguracji systemu 10BASE-FL (148)

9. Ethernet 100 Mb/s (149)

  • Systemy mediów 100BASE-X (149)
  • Systemy Fast Ethernet na skrętce (100BASE-TX) (149)
    • Komponenty sygnałowe w systemie 100BASE-TX (150)
    • Interfejs Ethernetu 100BASE-TX (150)
    • Kodowanie sygnału 100BASE-TX (151)
    • Komponenty mediów 100BASE-TX (154)
    • Test integralności łącza 100BASE-TX (155)
    • Wytyczne konfiguracji systemu 100BASE-TX (155)
  • Systemy mediów światłowodowych Fast Ethernet (100BASE-FX) (156)
    • Komponenty sygnalizacji 100BASE-FX (156)
    • Kodowanie sygnałów w systemie 100BASE-FX (156)
    • Komponenty mediów 100BASE-FX (157)
  • Charakterystyka światłowodu 100BASE-FX (158)
    • Alternatywne kable światłowodowe 100BASE-FX (159)
    • Test integralności łącza 100BASE-FX (159)
    • Wytyczne konfiguracji systemu 100BASE-FX (159)
    • Długie segmenty światłowodu (159)

10. Gigabit Ethernet (161)

  • Systemy mediów Gigabit Ethernet dla okablowania typu skrętka (1000BASE-T) (161)
    • Komponenty sygnalizacji w systemie 1000BASE-T (162)
    • Kodowanie sygnałów w systemie 1000BASE-T (162)
    • Komponenty mediów 1000BASE-T (165)
    • Test integralności łącza 1000BASE-T (166)
    • Wytyczne konfiguracji systemu 1000BASE-T (166)
  • Systemy mediów światłowodowych systemu Gigabit Ethernet (1000BASE-X) (167)
    • Komponenty sygnalizacji w systemie 1000BASE-X (167)
    • Test integralności łącza 1000BASE-T (168)
    • Kodowanie sygnałów w systemie 1000BASE-X (168)
    • Komponenty mediów w systemie 1000BASE-X (169)
  • Charakterystyka światłowodów 1000BASE-X (171)
    • Budżet strat w systemie 1000BASE-SX (171)
    • Budżet strat w systemie 1000BASE-LX (173)
    • Budżet strat w systemie dalekosiężnym 1000BASE-LX/LH (173)
  • Wytyczne konfiguracji systemów 1000BASE-SX i 1000BASE-LX (174)
  • Opóźnienie trybu różnicowego (174)
    • Kable krosowe MC (175)

11. Ethernet 10 Gb/s (177)

  • Architektura standardów 10 Gb/s (177)
  • Systemy mediów typu skrętka w technologii 10 Gigabit Ethernet (10GBASE-T) (179)
    • Komponenty sygnalizacji w systemie 10GBASE-T (179)
    • Kodowanie sygnałów w systemie 10GBASE-T (180)
    • Komponenty mediów 10GBASE-T (183)
    • Test integralności łącza 10GBASE-T (185)
    • Wytyczne konfiguracji systemu 10GBASE-T (185)
    • Tryb krótkiego zasięgu 10GBASE-T (186)
    • Opóźnienia sygnału 10GBASE-T (186)
  • Systemy 10-gigabitowych mediów miedzianych krótkiego zasięgu (10GBASE-CX4) (187)
  • Systemy 10-gigabitowych bezpośrednich miedzianych kabli połączeniowych krótkiego zasięgu (10GSFP+Cu) (188)
    • Komponenty sygnalizacyjne systemu 10GSFP+Cu (189)
    • Kodowanie sygnału w systemie 10GSFP+Cu (190)
    • Test integralności łącza 10GSFP+Cu (191)
    • Wytyczne konfiguracji systemu 10GSFP+Cu (191)
  • Systemy mediów światłowodowych Ethernetu 10 Gb/s (191)
    • 10-gigabitowe układy PHY sieci LAN (193)
  • Specyfikacje mediów światłowodowych 10 Gb/s (195)
  • 10-gigabitowe układy PHY sieci WAN (196)

12. Ethernet 40 Gb/s (199)

  • Architektura systemu Ethernet 40 Gb/s (200)
    • Pasma PCS (200)
  • Systemy mediów typu skrętka w technologii 40 Gigabit Ethernet (40GBASE-T) (204)
  • Systemy 40-gigabitowych mediów miedzianych krótkiego zasięgu (40GBASE-CR4) (205)
    • Komponenty sygnalizacji w systemie 40GBASE-CR4 (206)
    • Kodowanie sygnału w systemie 40GBASE-CR4 (207)
  • Złącza QSFP+ i wielokrotne interfejsy 10 Gb/s (208)
  • Systemy mediów światłowodowych Ethernetu 40 Gb/s (209)
    • Specyfikacje mediów światłowodowych 40 Gb/s (212)
    • Długości fal w systemie 40GBASE-LR4 (214)
    • 40-gigabitowy Ethernet rozszerzonego zasięgu (215)

13. Ethernet 100 Gb/s (217)

  • Architektura systemu Ethernet 100 Gb/s (217)
    • Pasma PCS (217)
  • Systemy mediów typu skrętka w technologii Ethernetu 100 Gb/s (220)
  • Systemy 100-gigabitowych mediów miedzianych krótkiego zasięgu (100GBASE-CR10) (221)
    • Kodowanie sygnału w systemie 100GBASE-CR10 (223)
  • Systemy mediów światłowodowych Ethernetu 100 Gb/s (223)
    • Moduł Cisco CPAK dla Ethernetu 100 Gb/s (225)
    • Specyfikacje mediów światłowodowych 100 Gb/s (225)

14. Ethernet 400 Gb/s (231)

  • Grupa analityczna Ethernet 400 Gb/s (231)
    • Standaryzacja 400 Gb/s (232)
  • Proponowane działanie Ethernetu 400 Gb/s (232)

CZĘŚĆ III. BUDOWANIE SYSTEMU ETHERNET

15. Okablowanie strukturalne (235)

  • Systemy okablowania strukturalnego (236)
  • Standardy okablowania ANSI, TIA i EIA (237)
    • Rozwiązywanie problemów z zastrzeżonymi systemami okablowania (237)
    • Standardy ISO i TIA (238)
    • Dokumenty okablowania strukturalnego ANSI/TIA (238)
    • Elementy standardów okablowania strukturalnego (239)
    • Topologia gwiazdy (240)
  • Kategorie skrętki (241)
    • Minimalne zalecenia dotyczące okablowania (243)
    • Ethernet a system kategorii (244)
  • Okablowanie poziome (244)
    • Kanał poziomy a łącze podstawowe (245)
    • Specyfikacje okablowania i komponentów (246)
    • Testowanie i ograniczenia kabli kategorii 5. i 5e (247)
  • Administracja okablowaniem (247)
    • Kable i komponenty identyfikujące (248)
    • System znakowania klasy 1. (248)
    • Dokumentowanie systemu okablowania (250)
  • Budowa systemu okablowania (250)
    • Wyzwania w trakcie budowy systemu okablowania (251)

16. Kable i złącza w okablowaniu typu skrętka (253)

  • Komponenty poziomego segmentu kabla (253)
  • Kable typu skrętka (254)
    • Przesłuchy sygnału w okablowaniu typu skrętka (255)
    • Budowa kabla typu skrętka (256)
    • Procedury instalacyjne dla okablowania typu skrętka (258)
  • Ośmiopozycyjne złącza typu RJ-45 (259)
  • Czteroparowe systemy połączeń (260)
    • Żyły tip i ring (260)
    • Kody kolorów (260)
    • Kolejność żył (261)
  • Modułowe panele krosowe (263)
  • Gniazdka w miejscu pracy (264)
  • Kable krosowe typu skrętka (264)
    • Jakość kabli połączeniowych typu skrętka (265)
    • Kable połączeniowe jakości telefonicznej (265)
    • Sygnały Ethernet a sygnały telefoniczne (266)
  • Kable urządzeń (267)
    • Złącza 50-pinowe i kable 25-parowe (267)
    • Harmonijkowe złącza kabli 25-parowych (267)
  • Wykonywanie kabli krosowych typu skrętka (268)
    • Montowanie wtyczki RJ-45 (268)
  • Przeplot sygnału Ethernet (271)
    • Kable z przeplotem w systemach 10BASE-T i 100BASE-T (273)
    • Czteroparowe kable z przeplotem (273)
    • Niepowodzenia mechanizmów automatycznej negocjacji i MDIX (274)
    • Identyfikacja kabla z przeplotem (275)

17. Kable i złącza światłowodowe (277)

  • Kabel światłowodowy (277)
    • Średnice rdzeni światłowodowych (278)
    • Mody światłowodów (278)
    • Przepustowość światłowodu (280)
    • Budżet strat światłowodów (281)
  • Złącza światłowodowe (282)
    • Złącza ST (283)
    • Złącza SC (283)
    • Złącza LC (284)
    • Złącza MPO (284)
  • Budowanie kabli światłowodowych (285)
    • Kody kolorów światłowodów (285)
  • Przeplot sygnału w systemach światłowodowych (286)
    • Przeplot sygnału w kablach MPO (287)

CZĘŚĆ IV. PRZEŁĄCZNIKI ETHERNET I PROJEKTOWANIE SIECI

18. Przełączniki Ethernet (291)

  • Podstawowe funkcje przełączników (292)
    • Mosty i przełączniki (292)
    • Czym jest przełącznik? (292)
  • Działanie przełączników ethernetowych (293)
    • Nauka adresów (294)
    • Filtrowanie ruchu (296)
    • Flooding ramek (297)
    • Ruch rozgłoszeniowy i multiemisja (297)
  • Łączenie przełączników (299)
    • Pętle przekazywania (299)
    • Protokół drzewa rozpinającego (300)
  • Problemy wydajności przełączników (306)
    • Wydajność przekazywania pakietów (306)
    • Pamięć portu przełącznika (307)
    • Procesor przełącznika i pamięć RAM (307)
    • Specyfikacje przełącznika (307)
  • Podstawowe funkcje przełączników (310)
    • Zarządzanie przełącznikami (311)
    • Porty-lustra (311)
    • Filtry ruchu przełączników (312)
    • Wirtualne sieci LAN (313)
    • Protokół MSTP 802.1Q (315)
    • Jakość usług (QoS) (315)

19. Projektowanie sieci Ethernet z przełącznikami (317)

  • Zalety stosowania przełączników w projektach sieci (317)
    • Zwiększona wydajność sieci (317)
    • Hierarchia przełączników i szybkości łączy uplink (318)
    • Szybkości uplink a ograniczenia ruchu (320)
    • Konwersacje wielokrotne (321)
  • Wąskie gardła przełącznika (321)
    • Hierarchiczny projekt sieci (322)
  • Odporność sieci z przełącznikami na awarie (324)
    • Protokół drzewa rozpinającego a odporność sieci na awarie (325)
  • Routery (327)
    • Działanie i zastosowania routerów (327)
    • Routery czy mosty? (328)
  • Przełączniki specjalne (330)
    • Przełączniki wielowarstwowe (330)
    • Przełączniki dostępowe (330)
    • Stosy przełączników (331)
    • Przełączniki Ethernetu przemysłowego (332)
    • Bezprzewodowe punkty dostępowe (332)
    • Przełączniki dostawców usług internetowych (333)
    • Ethernet miejski (333)
    • Przełączniki centrów danych (334)
  • Zaawansowane funkcje przełączników (336)
    • Monitorowanie przepływu ruchu (336)
    • sFlow i NetFlow (337)
    • Zasilanie przez Ethernet (PoE) (337)

CZĘŚĆ V. WYDAJNOŚĆ I ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

20. Wydajność sieci Ethernet (341)

  • Wydajność kanału Ethernet (341)
    • Wydajność półdupleksowych kanałów Ethernet (342)
    • Trwałe mity o wydajności półdupleksowych kanałów Ethernet (342)
    • Symulacje wydajności półdupleksowych kanałów Ethernet (344)
  • Pomiary wydajności sieci Ethernet (347)
    • Skala czasowa pomiarów (348)
    • Przepustowość danych a szerokość pasma (350)
  • Projektowanie sieci pod kątem najlepszej wydajności (353)
    • Przełączniki a przepustowość sieci (354)
    • Rozwój przepustowości sieci (354)
    • Zmiany wymagań aplikacji (354)
    • Projektowanie z myślą o przyszłości (355)

21. Rozwiązywanie problemów z siecią (357)

  • Projektowanie niezawodnych sieci (357)
  • Dokumentacja sieci (359)
    • Instrukcje obsługi urządzeń (359)
    • Monitorowanie systemu i metryki bazowe (360)
  • Model rozwiązywania problemów (360)
  • Wykrywanie problemów (362)
    • Gromadzenie informacji (363)
  • Izolacja usterki (364)
    • Ustalanie ścieżki sieciowej (364)
    • Powtórzenie objawów (364)
    • Izolacja problemu z wykorzystaniem wyszukiwania binarnego (365)
  • Rozwiązywanie problemów w sieciach z okablowaniem typu skrętka (366)
    • Narzędzia do rozwiązywania problemów w sieciach z okablowaniem typu skrętka (366)
    • Typowe problemy w systemach sieciowych z okablowaniem typu skrętka (367)
  • Rozwiązywanie problemów w systemach światłowodowych (370)
    • Narzędzia do rozwiązywania problemów w systemach światłowodowych (370)
    • Typowe problemy z okablowaniem światłowodowym (371)
  • Rozwiązywanie problemów z łączem danych (372)
    • Zbieranie informacji o łączu danych (372)
    • Zbieranie informacji za pomocą sond (373)
  • Rozwiązywanie problemów w warstwie sieci (373)

DODATKI

A. Zasoby (377)

  • Dostawcy kabli i złączy (377)
  • Testery kabli (378)
  • Informacje na temat okablowania (378)
  • Ramki ethernetowe jumbo (378)
  • Konwertery mediów Ethernet (378)
  • Identyfikatory OUI interfejsów Ethernet - kody producentów (379)
    • Lista identyfikatorów OUI prowadzona przez IEEE (379)
    • Lista identyfikatorów OUI opracowana przez wolontariuszy (379)
  • Mosty Ethernet i protokół drzewa rozpinającego (379)
  • Tryby awarii sieci warstwy 2. (380)
  • Projekty rekomendowane przez Cisco (381)
  • Przełączniki Ethernet (381)
  • Analizatory protokołów sieciowych (381)
  • Informacje dotyczące zarządzania siecią (382)
  • Dokumenty RFC (382)
  • Power over Ethernet (383)
  • Dokumenty i organizacja standardów (383)
    • Model OSI (383)
    • BICSI (383)
    • Standardy dotyczące technologii Fibre Channel (383)
    • Standard IEEE 802.3 (Ethernet) (383)
    • Standardy dotyczące przełączników i mostów IEEE 802.1 (383)
    • Telekomunikacyjne standardy okablowania (384)
    • Inne organizacje standaryzacyjne (384)
  • Wydajność przełączników (384)
  • Opóźnienia przełączników (384)
  • Zarządzanie przełącznikami i siecią (384)
  • Monitorowanie przepływu ruchu (385)

B. Tryb półdupleksowy z protokołem CSMA/CD (387)

  • Zasady kontroli dostępu do nośnika (388)
  • Parametry czasowe systemu mediów (389)
    • Szczelina czasowa w systemie Ethernet (390)
    • Szczelina czasowa a rozmiary sieci (391)
    • Zastosowania szczeliny czasowej (391)
    • Szczelina czasowa a minimalna długość ramki (392)
  • Detekcja kolizji a czas odczekiwania (392)
    • "Zła reputacja" kolizji (393)
    • Działanie mechanizmu wykrywania kolizji (393)
    • Późne kolizje (394)
    • Algorytm odczekiwania podczas obsługi kolizji (395)
    • Działanie algorytmu odczekiwania (396)
    • Wybór czasu odczekiwania (397)
  • Domeny kolizji (398)
  • Zawłaszczanie kanału Ethernet (399)
    • Zasada powstawania zjawiska zawłaszczenia kanału (400)
    • Przykład zawłaszczenia kanału (401)
    • Długoterminowa sprawiedliwość (402)
    • Rozwiązanie problemu zawłaszczania kanału? (402)
  • Działanie trybu półdupleksu w systemach Gigabit Ethernet (403)
    • Wymiary półdupleksowej sieci Gigabit Ethernet (404)
    • Poszukiwanie okresów bitowych (404)
    • Rozszerzenie nośnej (405)
    • Wiązki ramek (406)

C. Transceivery zewnętrzne (409)

  • Urządzenia DTE (409)
  • Interfejs AUI (410)
    • Suwakowy zatrzask AUI (411)
    • Sygnały AUI (412)
  • Kabel transceivera AUI (412)
  • Jednostka dołączania medium (MAU) (414)
    • Ochrona transceivera przed jabberingiem (415)
  • Sygnał testowy SQE (415)
    • Działanie sygnału testowego SQE (416)
    • Stacje Ethernet a test SQE (417)
  • Koncentrator portów AUI (417)
    • Wytyczne dla portu koncentratora (419)
    • Problemy z koncentratorami (420)
    • Kaskadowe łączenie koncentratorów portów (420)
    • Sygnał testu SQE a koncentrator portów (420)
  • Interfejs zależny od medium (421)
  • Interfejs niezależny od medium (421)
    • Złącze MII (422)
    • Transceivery MII i kable (425)

Słowniczek (427)

Skorowidz (441)

Kategoria: Sieci komputerowe
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-246-9621-5
Rozmiar pliku: 7,3 MB

BESTSELLERY

Kategorie: