Etyka dla sędziów. Rozważania - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Etyka dla sędziów. Rozważania - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-264-1856-3
Język:
Polski
Rok wydania:
2007
Rozmiar pliku:
1,5 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
45,90
Cena w punktach Virtualo:
4590 pkt.

Pełny opis

Etyka zawodowa dla sędziów może być jedynie apelem, wezwaniem do działania z jak największą troską i starannością na rzecz powierzonego dobra, wezwaniem formułowanym z dużym stopniem zaufania, pomimo braku możliwości nadzoru nad działaniem sędziego i właśnie dlatego, że nadzór taki jest niemożliwy. Skuteczność tego apelu zawsze jest niewiadomą i w wielkiej mierze zależy od gotowości samego sędziego do działania w ramach pewnych nieprzekraczalnych zasad oraz przyjęcia na siebie całej odpowiedzialności.

Spis treści

Wprowadzenie Czym jest etyka zawodowa? 7
CZĘŚĆ PIERWSZA Co mają do powiedzenia sędziom wielcy filozofowie? 19
Rozdział I Prawo naturalne 23
Rozdział II Utylitaryzm 43
Rozdział III Deontologia 51
Rozdział IV Teoria etyki kantowskiej 56
Rozdział V Teoria umowy społecznej 63
Rozdział VI Teoria cnoty 74
Rozdział VII Podsumowanie części filozoficznej 81
CZĘŚĆ DRUGA Co mówią sędziom psychologowie? 85
Rozdział I Psychologia rozwoju moralnego. Sprawdź, na jakim jesteś etapie i co możesz zrobić, aby wspiąć się wyżej 87
Rozdział II Psychologiczne mechanizmy sprzyjające działaniom niemoralnym 102
Rozdział III Ocenianie, stereotypy, uprzedzenia 127
Rozdział IV Zakończenie części filozoficznej i psychologicznej. Co z tego wszystkiego wynika, czyli o wolności, odpowiedzialności i szacunku 135
CZĘŚĆ TRZECIA Kodyfikacja zasad etyki sędziowskiej. Dyskusja i wybrane przykłady 151
Rozdział I Czy kodeksy etyki są sędziom potrzebne i jakie ogólne warunki powinny spełniać? 151
Rozdział II Wybrane kodeksy postępowania sędziów 166
Rozdział III Uwagi końcowe 195

BESTSELLERY