Facebook - konwersja
Pobierz fragment

  • nowość

Filtracja treści jako element ochrony praw autorskich - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
23 grudnia 2024
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
269,00

Filtracja treści jako element ochrony praw autorskich - ebook

Jak twierdził Mark Twain, „tylko jedno jest niemożliwe dla Boga: znaleźć sens w jakikolwiek regulacji prawa autorskiego". W książce, stanowiącej zaktualizowaną wersję doktoratu obronionego z wyróżnieniem na Uniwersytecie Wrocławskim w 2023 r., autor próbuje odszukać sens, zbadać oraz przedstawić w jasny sposób kontrowersyjne nie tylko dla prawa autorskiego zagadnienie, jakim jest filtracja treści w Internecie prowadzona przez dostawców usługi hostingu.

Książka stanowi pierwsze opracowanie tego zagadnienia dostępne na polskim rynku wydawniczym i równocześnie uwzględnia najnowsze prawodawstwo, w tym Akt o usługach cyfrowych.

W publikacji tej zbadano i rozważono m.in. następujące zagadnienia:

  • zasady odpowiedzialności dostawców usługi hostingu za naruszenie praw autorskich w prawie UE, prawie polskim oraz w federalnym prawie USA;
  • obowiązki filtrowania treści w celu przeciwdziałania naruszeniom praw autorskich w prawie polskim oraz w prawie krajowym innych państw członkowskich UE takich jak Niemcy czy Włochy.

Szczególnie dużo miejsca poświęcono art. 17 dyrektywy 2019/790 wprowadzającemu nowy system odpowiedzialności dla dostawców usług udostępniania treści online, w tym także analizie jego wdrożenia w państwach członkowskich UE.

Pomimo tego, że książka poświęcona jest zasadniczo wąskiemu zagadnieniu, dotyka ono przekrojowo szeregu innych instytucji prawa prywatnego.

Praca doktorska, na podstawie której powstała ta książka, otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę doktorską w konkursie na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej ogłoszonym przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w 2024 r.

Kategoria: Monografie Prawnicze
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8356-832-4
Rozmiar pliku: 7,3 MB

BESTSELLERY

Kategorie: