Gałczyńca - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Gałczyńca - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-941236-0-4
Język:
Polski
Data wydania:
16 października 2014
Rozmiar pliku:
299 KB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
1,50
Cena w punktach Virtualo:
150 pkt.

Pełny opis

"Gałczyńca" -  to dla wychowanych w trybie licealnym lat 70', od razu wiadomo o kogo chodzi.

Poeta obowiązkowy, szarlatan, czarodziej... Sporo kontrowersji wokół niego i wódeczek. Tworzyć zaczynał za sanacji, już wtedy sławny, z pełnią możliwości włóczenia się po artystycznych bohemach. Po II wojnie światowej zmieścił się w socjalistycznej Polsce, przelatując ponad politycznym poziomem, ze szczerością "serafina". Kobiety, dalekie krainy, trochę poplotkować, ściąć kilka głów durniom... i marzyć, i marzyć.
Do dziś otwiera oczy czytelnikom na bezkompromisową wolność wyobraźni, która w nich drzemie.
Posiadacz świętej wesołości.

Comporecordeyros nagrał piosenki do wierszy KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO
z dziką przyjemnością. Na piosenki wybrał wiersze w zasięgu własnych niewielkich możliwości aktorskich, gdyż większość twórczości K.I.G.-a to teksty trudne i wymagające sporego rozmachu teatralnego.

Wszystkie wykorzystane tu wiersze pochodzą sprzed 1939 r

Spis treści

1.Miła
2.Piosenka
3.Pomóż
4.Wesoły most
5.Palcem obracasz
6.List znad rzeki Limpopo
7.Miła moja
8.Pieśń o strasznym kapitanie Papawaju
9.Egzotyki nieprawdopodobne
a) Karawana
b) Bazar
c) Fatamorgana
10. Ulica Towarowa
11. Cud w winiarni
12. O mej poezji
13. Farlandia
14. Usta i pełnia
15. Prośba o wyspy szczęśliwe

BESTSELLERY