Ginące kultury Australii, Nowej Zelandii i Kanady a zarządzanie turystyką zrównoważoną - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Ginące kultury Australii, Nowej Zelandii i Kanady a zarządzanie turystyką zrównoważoną - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7941-192-4
Język:
Polski
Rok wydania:
2011
Rozmiar pliku:
3,6 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
43,20
Cena w punktach Virtualo:
4320 pkt.

Pełny opis

Publikacja poświęcona jest problematyce turystyki zrównoważonej w aspekcie ochrony ginących kultur. W pracy zilustrowano zarys dziejów rdzennych mieszkańców Australii, Nowej Zelandii i Kanady oraz ich obecną sytuację prawną. Na tle problematyki społecznokulturalnej tych ludów przedstawiono negatywne i pozytywne skutki oddziaływania turystyki na te społeczności.

"(...) Książka może być pasjonującą lekturą dla podróżników - poszukiwaczy niezwykłego, unikatowego dziedzictwa cywilizacyjnego ludzkości, jakimi są niewątpliwie rdzenne społeczności Australii, Nowej Zelandii i Kanady.
Może być także bardzo pomocnym podręcznikiem edukacyjnym dla przedsiębiorców - menedżerów turystyki i pracowników sfery zarządzania publicznego, kształtujących zrównoważoną politykę turystyczną jak również studentów i słuchaczy studiów o profilu turystycznym".
z recenzji prof. zw. dr hab. Małgorzaty Bednarczyk

Małgorzata Halszka Kurleto, dr nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt w Katedrze Zarządzania w Turystyce Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, radca prawny, autorka prac z zakresu prawa gospodarczego i organizacji pożytku publicznego, doradca prawny organizacji pozarządowych i podmiotów gospodarczych.

www.turystyka.uj.edu.pl

Spis treści

Wprowadzenie
Zarys tematyki, problematyki, uzasadnienie
Cel i zakres pracy
Definicje i podstawowe pojęcia

Rozdział 1
Historyczne i kulturowe tło rdzennych społeczeństw Australii, Nowej Zelandii i Kanady
1.1. Uwagi wstępne
1.2. Wczesna historia i opis kultur rdzennych społeczeństw Australii, Nowej Zelandii i Kanady
1.2.1. Aborygeni australijscy
1.2.2. Maorysi nowozelandzcy
1.2.3. Indianie kanadyjscy
1.3. Wspołczesna historia i problemy społeczne rdzennej ludności Australii, Nowej Zelandii i Kanady
1.3.1. Australia
1.3.2. Nowa Zelandia
1.3.3. Kanada

Rozdział 2
Problematyka prawna rdzennych społeczeństw Australii, Nowej Zelandii i Kanady
2.1. Status prawny rdzennej ludności Australii, Nowej Zelandii i Kanady w świetle prawa międzynarodowego
2.2. Status prawny rdzennej ludności w świetle prawa państwowego Australii, Nowej Zelandii i Kanady
2.2.1. Walka o ziemię przodkow i o odszkodowania
2.2.2. Prawo obejmujące związki turystyki i kultury rdzennej ludności Australii, Nowej Zelandii i Kanady

Rozdział 3
Modele zarządzania ginącymi kulturami w praktyce: Australii, Nowej Zelandii i Kanady
3.1. Zarządzanie wspolne przez rząd i rdzenną społeczność - przykład australijski
3.2. Zarządzanie kulturą przez rdzenną społeczność - przykład nowozelandzki
3.3. Zarządzanie rdzenną kulturą przez rząd - przykład kanadyjski

Rozdział 4
Polityka turystyczna państwa a ochrona kultury rdzennej ludności Australii, Nowej Zelandii i Kanady

Rozdział 5
Turystyka zrównoważona a ginące kultury Australii, Nowej Zelandii i Kanady

Zakończenie
Bibliografia
Netografia

BESTSELLERY