Gospodarowanie wodą i ściekami nr 10. Numer specjalny - ebook
Gospodarowanie wodą i ściekami nr 10. Numer specjalny - ebook
Numer poświęcony jest tematyce opróżniania zbiorników bezodpływowych i osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków, a także związanemu z tym transportowi nieczystości ciekłych. Uzyskanie zezwolenia to pierwszy krok do podjęcia tego rodzaju działalności. Chcąc świadczyć usługi ze wspomnianego zakresu, warto mieć świadomość, jakie wymagania należy spełnić. Warto w tym miejscu podkreślić, że organ gminy właściwy do udzielenia pozwolenia nie może samodzielnie określać wymagań dla przedsiębiorcy. Ma obowiązek jedynie ustalić, czy przedsiębiorca spełnia warunki określone przepisami prawa, wymagane do wykonywania oznaczonej działalności. To wydanie pozwoli krok po kroku przygotować się do podjęcia działalności w zakresie usług asenizacyjnych. Ekspert podpowiada m.in., co powinien zawierać wniosek, kiedy organ może odmówić wydania zezwolenia, jakie obowiązki sprawozdawcze związane są z tą działalnością i na co narazi się przedsiębiorca, gdy nie wywiąże się z określonych w przepisach obowiązków. Podpowie również, jakie kwestie powinna regulować uchwała rady gminy określająca wymagania, które powinien spełniać podmiot ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych na danym terenie.
Kategoria: | Ekologia |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
Rozmiar pliku: | 1 009 KB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
Redaktor prowadząca: Iga Wall-Majcher
Menedżer produktu: Mariusz Miętusiewicz
Kierownik grupy tematycznej:
Alina Sulgostowska
Koordynator produkcji: Mariusz Jezierski
Korekta: Zespół
Projekt graficzny: Magdalena Huta
Skład i łamanie: 6AN Studio
Drukarnia: Miller Druk sp. z o.o.
ISSN: 2719-7344
Nakład: 300 egz.
Nr rejestrowy BDO: 000008579
E-mail do redakcji: [email protected]
Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
03-918 Warszawa, ul. Łotewska 9a
Tel. 22 518 29 29, faks 22 617 60 10
Formularz kontaktowy: www.formularze.wip.pl
NIP: 526-19-92-256
Numer KRS: 0000098264
– Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
Sąd Gospodarczy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy
Wysokość kapitału zakładowego: 200.000 zł
Publikacja „Gospodarowanie wodą i ściekami” wraz z przysługującymi Czytelnikom innymi elementami dostępnymi w subskrypcji (e-letter, www i inne) chronione są prawem autorskim. Przedruk i sprzedaż tych materiałów bez zgody wydawcy są zabronione. Zakaz nie dotyczy cytowania publikacji z powołaniem się na źródło.
Publikacja „Gospodarowanie wodą i ściekami” została przygotowana z zachowaniem najwyższej staranności i wykorzystaniem wysokich kwalifikacji, wiedzy i doświadczenia autorów i konsultantów. Zaproponowane w publikacji „Gospodarowanie wodą i ściekami” oraz w innych dostępnych elementach subskrypcji wskazówki, porady i interpretacje nie mają charakteru porady prawnej i dotyczą sytuacji typowych. Ewentualne zastosowanie się do nich powinno być skonsultowane z wykwalifikowanym specjalistą lub ekspertem, w celu uwzględnienia indywidualnych okoliczności związanych z daną sprawą, w związku z czym zastosowanie lub wykorzystanie w jakikolwiek sposób informacji zawartych w tych materiałach następuje na własne ryzyko i odpowiedzialność osoby tego dokonującej. Publikowane rozwiązania nie mogą być traktowane jako oficjalne stanowiska organów i urzędów państwowych.Od redakcji
[email protected]
www.GospodarowanieWoda.pl
Drogi Czytelniku!
Najnowszy numer specjalny jest poświęcamy tematyce opróżniania zbiorników bezodpływowych i osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków, a także związanemu z tym transportowi nieczystości ciekłych. Uzyskanie zezwolenia to pierwszy krok do podjęcia tego rodzaju działalności. Chcąc świadczyć usługi ze wspomnianego zakresu, warto mieć świadomość, jakie wymagania należy spełnić. Warto w tym miejscu podkreślić, że organ gminy właściwy do udzielenia pozwolenia nie może samodzielnie określać wymagań dla przedsiębiorcy. Ma obowiązek jedynie ustalić, czy przedsiębiorca spełnia warunki określone przepisami prawa, wymagane do wykonywania oznaczonej działalności.
To wydanie pozwoli krok po kroku przygotować się do podjęcia działalności w zakresie usług asenizacyjnych. Nasz ekspert podpowiada m.in., co powinien zawierać wniosek, kiedy organ może odmówić wydania zezwolenia, jakie obowiązki sprawozdawcze związane są z tą działalnością i na co narazi się przedsiębiorca, gdy nie wywiąże się z określonych w przepisach obowiązków. Podpowie również, jakie kwestie powinna regulować uchwała rady gminy określająca wymagania, które powinien spełniać podmiot ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych na danym terenie.
Zapraszam do lekturyOpróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych
Zgodnie z przepisami o samorządzie gminnym obowiązek zaspokajania zbiorowych potrzeb wspólnoty, m.in. w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych oraz utrzymania czystości i porządku, należy do zadań własnych gminy. To z kolei rodzi po stronie gminy obowiązki związane z przygotowywaniem projektów uchwał w tej materii, wydawaniem zezwoleń na prowadzenie określonych rodzajów działalności oraz kontrolowaniem przestrzegania i stosowania przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie.
Opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych to jeden z rodzajów działalności wymagających uzyskania wyżej wspomnianego zezwolenia wydawanego przez organy gminy. Obowiązek ten wynika z art. 7 ustawy o otrzymaniu czystości i porządku w gminie. Chcąc prowadzić działalność we wspomnianym zakresie, należy przede wszystkim wystąpić o stosowne zezwolenie. Jak to zrobić krok po kroku? O jakich obowiązkach pamiętać, by nie narazić się na negatywne konsekwencje? Co jeszcze trzeba wiedzieć?
Więcej znajdziesz w wersji pełnej publikacji
Tematy publikacji w pełnej wersji
Opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych
Jak uzyskać zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych
Sprawozdania w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych
Umowa na odbiór nieczystości – na co zwrócić uwagę
Sankcje karne w działalności opróżniania zbiorników bezodpływowych
Uchwała określająca wymagania stawiane przedsiębiorcom
Przygotowanie do wersji elektronicznej: RASTER studio, 603 59 59 71