Hanzai znaczy przestępstwo. Ściganie przestępstw pospolitych oraz white-collar-crimes w Japonii - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Hanzai znaczy przestępstwo. Ściganie przestępstw pospolitych oraz white-collar-crimes w Japonii - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-264-1867-9
Język:
Polski
Rok wydania:
2008
Rozmiar pliku:
3,3 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
73,00
Cena w punktach Virtualo:
7300 pkt.

Pełny opis

Stan prawny na 1.05.2008 r.

Jest to pierwsze w Polsce opracowanie przedstawiające procedowanie w sprawach o przestępstwa w Japonii - i to zarówno o te typowe (przestępstwa pospolite), jak i skomplikowane (white-collar-crimes, przestępstwa "białych kołnierzyków). Ponadto jest to prezentacja japońskiego systemu prawa karnego, tamtejszego wymiaru sprawiedliwości oraz pozycji prokuratora i jego roli w zwalczaniu ww. przestępstw.
Dla pełnego zrozumienia japońskich rozwiązań karnoprocesowych wywód przeprowadzono na tle tamtejszego prawa i jego filozofii, całkowicie przecież odmiennej od filozofii prawa europejskiego. Rozważania teoretyczne są poparte kazusami (przykładami z praktyki japońskiego wymiaru sprawiedliwości). Bez zrozumienia realiów tamtejszego systemu prawa karnego nie jest bowiem możliwe wyobrażenie sobie rzeczywistego obrazu systemu reakcji karnej w Japonii.

Recenzje:

" ...Pomimo tak znaczącej odmienności systemu japońskiego wymiaru sprawiedliwości Japonia jest krajem, który w wielu dziedzinach radzi sobie znacznie lepiej niż inne państwa świata. Należy więc - postuluje J. Izydorczyk - korzystać z tych rozwiązań i doświadczeń, które mogą być dla nas przydatne, a unikać złych i obcych naszej kulturze.

Zachęcam do lektury tej pozycji wydawniczej. W szczególności osoby poszukujące w komparatystyce różnych systemów prawnych optymalnych rozwiązań, które jako lege ferenda mogłyby być przewidziane w adaptowaniu ich do naszego, krajowego, systemu prawnego.

Szacunek dla sumienności i głębi poszukiwań Autora budzi dokonana przez Niego kwerenda w ponad 400 pozycjach wydawniczych odzwierciedlonych w bibliografii zaprezentowanej tu monografii.

Interesująca plastycznie, twarda okładka, w którą zaopatrzył tę książkę Wydawca, dodatkowo uprzyjemnia jej lekturę."


płk w st. spocz. dr Stanisław M. Przyjemski


Książka dostępna także w wersji elektronicznej. Kliknij i sprawdź --->

Spis treści

Wstęp. 7
Rozdział I Wprowadzenie do historii i kultury Japonii. 13
Rozdział II Japoński wymiar sprawiedliwości oraz system prawa karnego 35
1. Uwagi ogólne 35 2. System sądownictwa karnego w Japonii 38 3. Ustawodawstwo karne w Japonii 43 3.1. Konstytucja Japonii 46 3.2. Japoński kodeks karny. 53 3.3. Prawo karne pozakodeksowe. 64
Rozdział III Japońska procedura karna . 67 1. Uwagi ogólne. 67 2. Kodeks postępowania karnego oraz proces karny w Japonii. 68 2.1. Naczelne zasady procesowe. 69 2.2. Areszt przedprocesowy oraz postępowanie przygotowawcze 74 2.3. Postępowanie jurysdykcyjne. 87 2.4. Postępowanie odwoławcze. 93 2.5. Postępowanie uproszczone oraz wykonawcze. 99 3. Postępowanie w sprawach nieletnich w Japonii. 101 4. Ochrona praw obywatelskich w Japonii 103
Rozdział IV Supremacja prokuratora w Japonii i jego rola w zwalczaniu przestępstw. 116
1. Policja w Japonii oraz system Koban. 116 2. Pozycja prokuratora w systemie japońskim oraz jego rola w procesie karnym. 125 2.1. Współczesna prokuratura w Japonii. 126 2.2. Kontrola prokuratorskiej władzy dyskrecjonalnej. 135 2.3. Inne cechy charakterystyczne roli prokuratora w procedurze japońskiej 138
Rozdział V Przestępczość pospolita w Japonii oraz tzw. White-Collar-Crimes. 142
1. Przestępczość w Japonii. 143 2. Boryokudan (Yakuza). 146 3. Czynniki ułatwiające White-Collar-Crimes oraz głośne skandale korupcyjne. 150 3.1. Specyfika japońskiej gospodarki oraz jej regulacji. 152 3.2. Faktory ułatwiające korupcję w Japonii. 158 3.3. Sarakin oraz Sokaiya. 164 3.4. Ściganie przestępstw gospodarczych i korupcyjnych. 167 3.5. Głośne skandale korupcyjne. 169
Wnioski końcowe. 185
Summary. 197
Bibliografia. 201

BESTSELLERY