Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Idee normy i instytucje Kongresu Wiedeńskiego - 200 lat później - perspektywa międzynarodowa - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2017
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
129,00

Idee normy i instytucje Kongresu Wiedeńskiego - 200 lat później - perspektywa międzynarodowa - ebook

Tytuł publikacji "Idee, normy i instytucje Kongresu wiedeńskiego – 200 lat później – perspektywa prawnomiędzynarodowa" jest syntezą jej celów naukowych, a zamiarem, który legł u podstaw jej przygotowania było podjęcie  prawniczej (przede wszystkim prawnomiędzynarodowej lecz nie tylko) refleksji nad aktualnością spuścizny Kongresu wiedeńskiego. Autorzy poddali badaniu "dzień dzisiejszy" a nie przeszłość, szukając jego korzeni i ciągłości z przeszłością. Punktem wyjścia było to, że idee, normy i instytucje wytworzone przez uczestników Kongresu są obecne w prawie międzynarodowym, bądź to w niezmienionej formule, bądź też jako początek współczesnych idei, norm i instytucji.

W pracy poddano pośrednio weryfikacji obiegowe przekonania, że:

  • "porządek westfalski" obowiązuje (powinien obowiązywać) bo jest "dobry" – jest więc porządkiem legitymizowanym i legalnym;
  • zaś legitymizacja "porządku wiedeńskiego" nawet w okresie obowiązywania – legalności była wątpliwa, bo był to porządek "zły".

Przedmiotem refleksji prawniczej były przede wszystkim  obecne w teraźniejszości "owoce" Kongresu wiedeńskiego, jak: reguły precedencji w prawie dyplomatycznym, rzeki międzynarodowe, "wielkie mocarstwa" i instytucjonalizacja bezpieczeństwa międzynarodowego, organizacje międzynarodowe i międzynarodowy governance. Uczestnicy projektu podjęli również kwestie kontrowersyjne, tj. prawo do samostanowienia w ujęciu prawa podmiotowego i przedmiotowego oraz metody i narzędzia dyplomacji wielostronnej.

Publikacja składa się z Części pogrupowanych w rozdziały. Cześć I obejmuje zagadnienia historyczne związane z Kongresem wiedeńskim. Część II. Perspektywa prawnomiędzynarodowa omawia zagadnienia: 1) instytucjonalizacji współpracy międzynarodowej (m.in. zagadnienia integralności terytorialnej państwa i jego suwerennej równości oraz zasady komplementarności); 2) bezpieczeństwa międzynarodowego (m.in. koncepcje ius post bellum, analiza prawna i instytucjonalna systemu bezpieczeństwa); 3) neutralności (m.in. członkostwo w organizacjach międzynarodowych, cyberprzestrzeń); 4) dyplomacji (m.in. zagadnienia protokołu dyplomatycznego); 5) rzek międzynarodowych (m.in. kwestie wolności żeglugi); 6) wolnych miast;7) zakazu niewolnictwa i handlu ludźmi (m.in. zwalczanie niewolnictwa, migracja nieregularna, nadanie statusu uchodźcy); 8) varii (m.in. zagadnienia teorii Hansa Kelsena, ustroju Konfederacji Szwajcarskiej, traktowania cudzoziemców oraz prawa do kontroli własnego terytorium).

Kategoria: Monografie Prawnicze
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-255-9003-1
Rozmiar pliku: 2,8 MB

BESTSELLERY

Kategorie: