Istota, faktyczność i legitymizacja prawa karnego - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Istota, faktyczność i legitymizacja prawa karnego

ebook
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-8158-748-8
Język:
Polski
Rok wydania:
2019
Rozmiar pliku:
1,9 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
179,00
Cena w punktach Virtualo:
17900 pkt.

Istota, faktyczność i legitymizacja prawa karnego

Monografia zawiera materiały z konferencji zorganizowanej w czerwcu 2018 r. w Obrzycku przez Katedrę Prawa Karnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pt. „Ogólnopolski Zjazd Karnistów. Istota, faktyczność i legitymizacja prawa karnego". Jej celem było przedstawienie poglądów dotyczących problemów filozofii prawa karnego oraz oceny obowiązującego prawa.

W publikacji zostały omówione zagadnienia dotyczące m.in.:

 • potrzeby ochrony prywatności i danych osobowych skazanych na przykładzie przestępstw na tle seksualnym;
 • relacji między prawem karnym a prawem administracyjno-karnym i propozycji zrównania zakresu spraw deliktów administracyjnych i przestępstw;
 • przeobrażeń systemu karnego;
 • rozważań humanitarystycznego prawoznawstwa – relacji między prawem karnym a empatią, a także filozofii stosowania tortur;
 • nowego modelu normatywnego przestępstwa niealimentacji jako patologii społecznej, oceniane w kontekście społecznej szkodliwości czynu;
 • nieefektywności zakazu prawnokarnego, ukazanego na przykładzie gwarancji słowa i wolności ekspresji;
 • związku między oszustwami i oszustwami ubezpieczeniowymi a społecznym poczuciem sprawiedliwości;
 • problematyki dyspozycji normy sankcjonującej na tle formalizacji czynności konwencjonalnych w prawie karnym;
 • prawa do życia w kontekście ochrony życia i zdrowia dziecka poczętego;
 • oceny obowiązującego prawa, a natury prawa stanu wyjątkowego na tle instytucji zatrzymania prawa jazdy ze względu na przekroczenie w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości;
 • problematyki legitymizacji prawa karnego przez jego zorientowanie na ofiarę przestępstwa;
 • problematyki kazirodztwa;
 • etapu usiłowania popełnienia czynu zabronionego oraz dobrowolności w instytucji czynnego żalu.

Książka adresowana jest przede wszystkim do przedstawicieli nauki prawa karnego oraz praktyków: sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych, a także wszystkich osób zainteresowanych tematyką prawa karnego.

BESTSELLERY