Izrael: Przewodnik biznesowy - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Izrael: Przewodnik biznesowy - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-272-4456-7
Język:
Polski
Data wydania:
14 stycznia 2015
Rozmiar pliku:
22 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
199,90
Cena w punktach Virtualo:
19990 pkt.

Pełny opis

Utrzymywanie bliskich kontaktów biznesowych z przedstawicielami innych państw, często też innych kultur może być pożyteczne dla obydwu stron relacji, konieczne jest jednak poznanie warunków, w których osoba lub organizacja, z którą współpracujemy funkcjonuje m.in. kultury kraju, systemu: społecznego, politycznego, prawnego i zasad funkcjonowania krajowej gospodarki. Dzięki posiadaniu wiedzy z tego zakresu, możliwa stanie się efektywna współpraca. Bez niej możemy tylko liczyć na łut szczęścia, który sprawi, że nie popełnimy żadnej gafy podczas rozmów biznesowych, czy też osiągniemy szybko zwrot z naszych zagranicznych inwestycji oraz podbijemy naszymi produktami „egzotyczne” rynki.

Niestety obecnie, wielu przedstawicieli rodzimego biznesu uważa, że tylko „suche” słupki pełne cyfr i matematycznych obliczeń są w stanie zobrazować powodzenie współpracy biznesowej z przedstawicielami innych państw, zapominając o tym, że w wielu przypadkach dopiero całościowe poznanie funkcjonowania kraju, z którego reprezentantami nawiązaliśmy współpracę, regionu naszych działań oraz zagrożeń, które w miejscu takim mogą na nas czekać umożliwi osiągnięcie pełnego sukcesu biznesowego.

Każde państwo świata to zupełnie inny „teatr” działań biznesowych, w wielu przypadkach działając w zupełnie innych jednostkach samorządowych tego samego państwa spotykamy się z zupełnie innym „klimatem biznesowym”. Dlatego obecnie podstawą działalności biznesowej powinno być nie tylko koncentrowanie się na analizach opartych na wspomnianych już „słupkach”, w wielu przypadkach dostosowanych tylko i wyłącznie do naszych realiów, ale także zadawanie dużej ilości pytań dotyczących różnych aspektów działalności państwa, z którym chcielibyśmy podjąć współpracę. Do takich pytań mogą należeć m.in.: „Jakie czynniki pozaekonomiczne doprowadziły do osiągnięcia takich wskaźników ekonomicznych przez wybrane kraje i zagraniczne przedsiębiorstwa?”; „Czy czynniki pozaekonomiczne wpłyną na wskaźniki ekonomiczne działań naszych jak i partnerów biznesowych krótkotrwale, czy też długotrwale?”; „Jak mocno państwo oddziaływuje na gospodarkę?” „Jak duże ryzyko w działalności gospodarczej przedsiębiorstwa poza granicami kraju niosą ze sobą potencjalne kryzysy wewnętrzne?”; „Czy w przypadku wystąpienia kryzysu na terenie państwa, do którego wchodzimy z naszą ofertą możemy liczyć na pomoc państwa?”; „Jak do tej pory takie państwo radziło sobie z przezwyciężaniem kryzysów, czy było zupełnie niezaradne i niewydolne i pozwalało na jego eskalację, czy też potrafiło zatrzymać jego rozwój i stworzyć pewnego rodzaju bufor bezpieczeństwa dla biznesu – zarówno lokalnego jak i zagranicznego?”; „W jaki sposób prowadzić negocjacje biznesowe w innych państwach?”; „Czy nasi kontrahenci są wiarygodni”; „W jaki sposób pozyskiwać zasoby siły robaczej w innym państwie?”; „Czy współpracując z przedsiębiorstwami z wybranego państwa będziemy mogli nie tylko pozyskać innowacyjne produkty, ale także innowacyjną technologię i patenty?”; „Co pozwoliło osiągnąć sukces zagranicznym firmom – jakie działania organizacyjne zastosowane przez nie można byłoby wdrożyć także w naszych przedsiębiorstwach?”.

Wymienione pytania to tylko ułamek tych, które przedstawiciele polskiego biznesu powinni zadawać wchodząc na rynki zagraniczne. Docenienie czynników pozaekonomicznych: społeczno – kulturowych, politycznych i prawnych oraz ich wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstwa stanie się podstawą przetrwania polskich przedsiębiorstw w XXI wieku. Dzięki niej przedstawiciele polskich firm nie będą bezradnie rozkładać rąk, w chwili kiedy znowu usłyszą informację o kolejnym embargu we wschodnioeuropejskim kraju, ale rozpoczną podbój światowych rynków ze swoimi produktami. Będą wiedzieć, gdzie warto podjąć współpracę, w którym miejscu mają bardzo duże szanse na zyski oraz gdzie mimo spodziewanych problemów i początkowych strat warto zainwestować.

W tym też celu powstała seria wydawnicza: „Przewodnik biznesowy po…”. Dzięki niej Czytelnik pozna podstawowe informacje dotyczące gospodarki, systemu politycznego i prawnego, religii, edukacji i kultury (także tej organizacyjnej), a także zapozna się z kluczowymi postaciami i pojęciami, których znajomość ułatwi mu podjęcie współpracy biznesowej w wybranym rejonie świata. Mam nadzieję, że publikacja ta stanie się ważnym elementem w codziennej pracy przedstawicieli polskiego biznesu, chcących eksplorować światowe rynki.

Spis treści

GOSPODARKA

1. Kryzysy w izraelskiej gospodarce – zapobieganie, wykrywanie 13

2. Zarys przemian gospodarczych w Izraelu – droga do innowacyjnej gospodarki 15

3. Przemiany gospodarcze w Izraelu w latach 1948 – 2000 19

4. Przemiany gospodarcze w Izraelu w latach 2001-2007 27

5. Gospodarka Izraela – charakterystyka wybranych wskaźników ekonomicznych z lat 2008- 2012 41

6. Amerykańsko - izraelska współpraca gospodarcza 47

7. Główne sektory gospodarki izraelskiej 54

8. Eksport i import izraelski w wybranych sektorach 57

9. Tworzenie budżetu państwa w warunkach kryzysu – przypadek izraelski 62

10. Zarys funkcjonowania systemu finansowego w Izraelu 64

11. System podatkowy w Izraelu (zarys) 66

12. Zakładanie działalności gospodarczej w Izraelu (zarys) 70

13. Dostęp do rynku izraelskiego (zarys) 71

14. Izrael a wyspecjalizowane organizacje międzynarodowe 73

15. Prawne uwarunkowania polsko – izraelskiej współpracy handlowej: umowy dwustronne o współpracy gospodarczej polsko – izraelskiej 75

16. Geneza polsko - izraelskiej współpracy gospodarczej 76

17. Polsko - izraelska współpraca gospodarcza w latach 1990 - 1998: uwarunkowania, sektory, inwestycje 78

18. Izraelsko – polska współpraca gospodarcza w latach 2008 – 2012: uwarunkowania, sektory, inwestycje 87

19. Współpraca gospodarcza pomiędzy Unią Europejską(na przykładzie Polski) a Izraelem w latach 2000 – 2008 96

20. Zarys polsko – izraelskiej współpracy na poziomie lokalnym 104

21. System zamówień publicznych w Izraelu 105

22. Uwarunkowania ochrony własności przemysłowej i intelektualnej w Izraelu 106

23. Innowacyjność izraelskiej gospodarki na przykładzie firm branży IT oraz militarnej 107

 

SPOŁECZEŃSTWO I POLITYKA

24. Konflikt arabsko – żydowski: geneza, perspektywy zakończenia i znaczenie dla biznesu 119

25. Żydzi aszkenazyjscy w izraelskim biznesie 207

26. Żydzi sefardyjscy w izraelskim biznesie 213

27. Żydzi ortodoksyjni w biznesie izraelskim 215

28. Felasze w biznesie izraelskim 219

29. Arabowie w biznesie izraelskim 221

30. Druzowie w biznesie izraelskim 224

31. Kibuce i moszawy w izraelskiej gospodarce – znaczenie, perspektywy rozwoju, sukcesja, możliwości współpracy 225

32. Education in Israel – youth and students organizations 237

33. Kryzys Bliskowschodni a współpraca polityczno – gospodarcza Izraela z państwami wschodnioeuropejskimi (przykład Rosji) 262

34. Wpływ izraelsko – rosyjskiej współpracy polityczno - gospodarczej na stosunki rosyjsko – amerykańskie 272

35. Żydowscy emigranci z Rosji w izraelskim życiu politycznym, społecznym i gospodarczym 275

 

STUDIUM PRZYPADKU

IZRAELSKI SEKTOR FARMACEUTYCZNY

36. Rola konfliktu izraelsko – arabskiego w funkcjonowaniu izraelskich przedsiębiorstw (przykład firm sektora farmaceutycznego 283

37. Izraelscy menedżerowie sukcesu – Najbardziej wpływowi izraelscy biznesmeni w sektorze farmaceutycznym 293

38. Izraelska branża kosmetyczna – perspektywy współpracy, najważniejsze trendy, wybrane marki i producenci oraz kanały dystrybucji 295

39. Proinnowacyjne działania izraelskich przedsiębiorstw farmaceutycznych w Izraelu i na świecie – wybrane przykłady 302

 

 

40. Kluczowe akty prawne dotyczące współpracy polsko – izraelskiej 313

41. Kalendarium wydarzeń 1309

42. Słowniczek pojęć i postaci historycznych 1317

43. Mapy 1403

BESTSELLERY