Jak pisać listy po niemiecku. Korespondencja oficjalna. Korespondencja handlowa - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Jak pisać listy po niemiecku. Korespondencja oficjalna. Korespondencja handlowa - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7774-539-7
Język:
Polski
Rok wydania:
2006
Rozmiar pliku:
2,6 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
3,00
Cena w punktach Virtualo:
300 pkt.

Pełny opis

Praktyczny poradnik prezentujący zasady pisania listów oficjalnych, półoficjalnych i handlowych po niemiecku, przydatne sformułowania oraz wzory listów. W rozdziale pierwszym prezentujemy reguły korespondencji oficjalnej, przede wszystkim te, które dotyczą formy i kształtu listu, jego budowy i stylu. Przedstawiamy też przykłady adresowania kopert, tytułowania odbiorcy oraz pierwszych i ostatnich zdań pisma. Rozdział drugi dotyczy listów półoficjalnych, czyli takich, w których obowiązuje styl urzędowy i język literacki, ale w których nie jest jednak tak bardzo istotna, np. odległość pola adresowego od krawędzi arkusza, jak ma to miejsce w korespondencji handlowej, będącej tematem rozdziału trzeciego. Tu opisujemy podstawowe zasady budowy takich pism, omawiamy normy (np. DIN, ISO) oraz prezentujemy przykłady różnorodnych listów (np. oferty, zamówienia, reklamacji itp.). Jako dodatek proponujemy Państwu wykaz skrótów, zwrotów i wyrażeń stosowanych w listach oficjalnych i półoficjalnych oraz przypomnienie zasad ortografii niemieckiej, które obowiązują od 2005 roku, a o których czasem zapominamy, co dopuszczalne jest w korespondencji prywatnej, lecz w pismach oficjalnych nie powinno mieć już miejsca. Polecamy również e-book „Jak pisać listy po niemiecku. Korespondencja prywatna”.

Spis treści

Wstęp 5

ROZDZIAŁ I FORMA I KSZTAŁT LISTU 7

Koperta 7

Arkusz listowy 11

Nagłówek 11

Data i miejsce 11

Typowe sformułowania stosowane w listach 12

Tytułowanie 12

Wstęp 13

Pozdrowienia 14

Załączniki 14

ROZDZIAŁ II LISTY PÓŁOFICJALNE 17

Korespondencja ze szkołą języka obcego 17

Etap I Prośba o informacje 17

Etap II Zgłoszenie 24

Etap III Potwierdzenie 26

Podróż 28

Telefon 32

Mieszkanie 36

Ogłoszenia mieszkaniowe 40

Skróty 41

Zwroty 41

Odpowiedź na ogłoszenie mieszkaniowe 42

Skarga 44

Zakupy 46

Prośba o informację 46

Zamówienie 50

Dodatek. Formularze i ankiety 52

ROZDZIAŁ III KORESPONDENCJA HANDLOWA 54

Pytanie handlowe i oferta handlowa 57

Reklama i list reklamowy 74

Zamówienie 80

Cofnięcie zamówienia 88

Potwierdzenie otrzymania zamówienia 90

Rezygnacja z zamówienia 91

Dostawa 94

Zwłoka w dostawie 94

Rachunek 96

Upomnienie dotyczące płatności 98

Reklamacja 100

Odpowiedź na reklamację 104

Wykaz skrótów stosowanych w korespondencji oficjalnej 106

Wykaz skrótów ekonomicznych 106

Zwroty ogólne, używane w korespondencji oraz rozmowie oficjalnej 107

Nowe zasady ortograficzne 110

Bibliografia 112

BESTSELLERY