- W empik go
Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia - ebook
Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia - ebook
Jeśli masz przed sobą trudny wybór - te słowa są dla Ciebie.
Jeśli codzienność jest podobna do ciemnego oceanu problemów - te słowa są dla Ciebie.
Jeśli chcesz być niesiony na ramionach przez samego Boga... - te słowa są dla Ciebie.
Jezu, Ty się tym zajmij to nie jest zwykłe zawołanie, to modlitwa, która rozczula Boże Serce, modlitwa pełna zawierzenia. Jak mówi Pan Jezus w podyktowanym ks. Dolindo Ruotolo Akcie Zawierzenia: "Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami: Jezu, Ty się tym zajmij. (...) Czyń tak we wszystkich swoich potrzebach; czyńcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, ciągłe, ciche cuda. Poprzysięgam wam na moją Miłość. Zajmę się tym, zapewniam was." Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy serca i powiedzieć: Jezu, Ty się tym zajmij.
Kategoria: | Wiara i religia |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-7569-725-4 |
Rozmiar pliku: | 672 KB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
Akt zawierzenia nazywany modlitwą Jezu, Ty się tym zajmij, został podyktowany włoskiemu księdzu Dolindo Ruotolo w ubiegłym wieku, w czasie prywatnego objawienia. Wiek XX, naznaczony wojnami i ludzkim cierpieniem, był także czasem, w którym Pan Bóg przypominał o swoim miłosierdziu. Począwszy od objawień danych św. Siostrze Faustynie, poprzez prawie trzydziestoletni pontyfikat św. Jana Pawła II, aż po dziś promienie Bożego miłosierdzia oświetlają najdalsze krańce Ziemi, przenikają do ludzkich serc.
W ten czas miłosierdzia wpisał się swoim życiem ks. Dolindo Ruotolo (1882–1970), kapłan, Tercjarz Franciszkański1. Żył w Neapolu, tam też posługiwał, do końca oddany osobom ubogim i cierpiącym. Odznaczał się radosnym, neapolitańskim usposobieniem i wielką pokorą. Ksiądz Dolindo był, podobnie jak Ojciec Pio, stygmatykiem. W odróżnieniu od świętego z Pietrelciny, ślady męki Pana Jezusa pozostały na ciele kapłana z Neapolu niewidoczne. Ojciec Pio znał ks. Dolindo i jego pobożność. Przybywających z okolic Neapolu pielgrzymów odsyłał do świątobliwego kapłana, mówiąc: „Dlaczego przyjeżdżacie do mnie? Macie przecież w Neapolu świętego. Jedźcie do niego”2. Słowa te świadczą o uznaniu kapucyna dla osoby ks. Ruotolo, dla jego żywej wiary w moc Pana Boga.
Ksiądz Dolindo był znany ze swojej wrażliwości i czułości w stosunku do osób najuboższych. Jak można przeczytać w jego krótkiej biografii: „Kiedy pod drzwiami jego kościoła spotkał żebraków, całował ich w dłonie, obejmował i prosił o wybaczenie, jeśli cokolwiek wobec nich zawinił”3. W innym miejscu czytamy, że osoby chore traktował z niezwykłą czułością – całował je i przytulał. Sam od najmłodszych lat wiedział, czym jest cierpienie. Począwszy od karcenia przez surowego ojca, poprzez fizyczne dolegliwości (ostatnie dziesięć lat życia był sparaliżowany), aż po cierpienia duchowe. Jak mówił: „... świętość to dobro nabyte poprzez depozyt łez”4. Mimo wielu bolesnych doświadczeń był człowiekiem niezwykle pogodnym, a „jego serce przepełniała radość powodowana odczuwaniem obecności Maryi, świętych i Anioła Stróża”5. Nie odmawiał nigdy pomocy potrzebującym. Za życia, kiedy przychodzili do niego najubożsi, których nie stać było na lekarza, wystawiał im recepty, podpisując się „Doctor Cretinico Sciosciammocca” (Doktor Głupia Packa na Muchy). Wszystkim potrzebującym pomocy przykazał, by po jego śmierci we wszelkich potrzebach przychodzili i stukali w jego grób, a on będzie się za nimi wstawiał6.
Ten wyjątkowy kapłan z Neapolu otrzymał od Pana Boga łaskę wyrzucania demonów z osób opętanych. Znana jest historia, która miała miejsce w czasie jednego z egzorcyzmów. Szatan wyśmiewał ks. Dolindo przez usta opętanej osoby i nie chciał z niej wyjść. W tym momencie pokorny kapłan chwycił gruby sznur i – na znak pokory i uniżenia – zaczął się nim biczować w intencji opętanego człowieka. Skrucha i cierpienie ks. Dolindo spowodowały wielką udrękę demona, który opuścił ciało zniewolonej osoby.
Dalsza część książki dostępna w wersji pełnej
1 Tercjarz Franciszkański – osoba należąca do Trzeciego Zakonu św. Franciszka, świecka lub konsekrowana.
2 www.sekretariatfatimski.pl/rozaniec/275-rozaniec-droga-do-zwyciestwa-historia-ks-dolindo-z-neapolu.
3 www.dolindo.org/English.
4 Tamże.
5 Tamże.
6 Tamże.