Kapitał społeczny jako czynnik rozwoju gospodarczego w skali regionalnej i lokalnej w Polsce - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Kapitał społeczny jako czynnik rozwoju gospodarczego w skali regionalnej i lokalnej w Polsce - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-233-8986-6
Język:
Polski
Data wydania:
14 czerwca 2011
Rozmiar pliku:
7,0 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
33,00
Cena w punktach Virtualo:
3300 pkt.

Pełny opis

Koncepcja kapitału społecznego najpierw spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, a następnie stała się przedmiotem krytyki. Od ponad dwóch dziesięcioleci pociąga jej intuicyjny charakter, który jednak trudno przełożyć na język nauki i praktyki. Mimo to dzięki wspomnianej koncepcji ponownie zwrócono uwagę na znaczenie powiązań społecznych i przenikającego je zaufania, uznawanych za wartościowy zasób jednostek i grup społecznych.

Jarosław Działek przedstawił rozwój koncepcji kapitału społecznego, przywołując również głosy krytyczne. Skoncentrował się przy tym na związkach pomiędzy analizowanym pojęciem a rozwojem gospodarczym. W empirycznej części pracy określił zróżnicowanie zasobów kapitału społecznego w różnych częściach Polski oraz podjął próbę określenia roli kapitału społecznego w rozwoju polskich regionów.

Omówienie koncepcji kapitału społecznego, ze względu na wieloaspektowe i usystematyzowane jej przedstawienie w ujęciu ewolucyjnym i krytycznym, a także
doprecyzowanie pojęciowe, powinno zostać szerzej udostępnione czytelnikom, nie tylko naukowcom. Z recenzji prof. dr hab. Grażyny Prawelskiej-Skrzypek  

Praca - zarówno pod względem poznawczym, jak i aplikacyjnym - stanowi cenną analizę niezwykle ważkiego społecznie i gospodarczo problemu badawczego. Wnosi istotny wkład w badania dotyczące roli i zasobów kapitału społecznego, wskazując dalsze pożądane kierunki ich rozwoju. Z recenzji dr hab. Iwony Sagan, prof. UG

Spis treści

1. Cel i zakres pracy

1.1. Przesłanki do badań nad kapitałem społecznym w Polsce

1.2. Cele, pytania badawcze i zakres pracy

2. Kapitał społeczny – ujęcia teoretyczne i dotychczasowe badania

2.1. Koncepcja kapitału społecznego

2.1.1. Źródła koncepcji

2.1.2. Klasyczne koncepcje kapitału społecznego

2.1.3. Krytyka koncepcji

2.1.4. Podsumowanie

2.2. Kapitał społeczny a rozwój gospodarczy

2.2.1. Rola powiązań społecznych

2.2.2. Rola zaufania

2.2.3. Podsumowanie

2.3. Dotychczasowe badania

2.3.1. Operacjonalizacja pojęcia

2.3.2. Kapitał społeczny w badaniach zagranicznych

2.3.3. Kapitał społeczny w badaniach polskich

2.3.4. Regiony historyczne a zróżnicowanie kapitału społecznego w Polsce

2.3.5. Podsumowanie

3. Źródła danych i metody

3.1. Źródła danych

3.1.1. Główny Urząd Statystyczny

3.1.2. Stowarzyszenie Klon/Jawor

3.1.3. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego

3.1.4. Diagnoza Społeczna

3.1.5. Polski Generalny Sondaż Społeczny

3.1.6. Wskaźniki kapitału społecznego

3.1.7. Wskaźniki rozwoju gospodarczego

3.2. Metody analizy statystycznej

3.2.1. Analiza głównych składowych

3.2.2. Analiza regresji wielokrotnej

4. Zasoby kapitału społecznego w Polsce

4.1. Zasoby kapitału społecznego na poziomie województw

4.2. Zasoby kapitału społecznego na poziomie podregionów

4.3. Determinanty kapitału społecznego na poziomie podregionów

4.4. Zasoby kapitału społecznego na poziomie powiatów

5. Kapitał społeczny a rozwój gospodarczy w skali regionalnej i lokalnej

5.1. Kapitał społeczny a rozwój gospodarczy w podregionach

5.2. Kapitał społeczny a rozwój gospodarczy w powiatach grodzkich

6. Podsumowanie i dyskusja wyników

Bibliografia

Spis rycin

Spis tabel

Załączniki

 

BESTSELLERY