Katarzyna Wielka i Potiomkin - ebook

Oceń:
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-63986-18-6
Język:
Polski
Data wydania:
20 marca 2013
Rozmiar pliku:
2,3 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Produkt niedostępny

Pełny opis

Wielka epicka opowieść o seksie, miłości, władzy, podbojach i ekstrawagancji na rosyjską, iście imperialną skalę. Katarzynę Wielką i Potiomkina połączył nie tylko szaleńczo namiętny romans, ale stworzyli chyba najbardziej udane partnerstwo polityczne w historii. Ona, władczyni o silnej osobowości, talencie politycznym i dużym uroku osobistym, panowała przez trzydzieści lat. On, hulaka i ekscentryk, błyskotliwy polityk i strateg, był jej kochankiem, najbliższym doradcą, przyjacielem i miłością jej życia.

 

Spis treści

Podziękowania

Uwagi

Prolog Śmierć na stepie

 

Część I Potiomkin i Katarzyna Wielka 1739–1762

1 Chłopiec z prowincji

2 Gwardzista i wielka księżna: zamach stanu

3 Pierwsze spotkanie: nieostrożny zalotnik carycy

 

Część II Zbliżenie 1762–1774

4 Cyklop

5 Bohater wojenny

6 Najszczęśliwszy z żyjących

 

Część III Razem 1774–1776

7 Miłość

8 Władza

9 Małżeństwo: Madame Potiomkin

10 Złamane serce i zrozumienie

 

Część IV Namiętne Partnerstwo 1776–1777

11 Jej faworyci

12 Jego siostrzenice

13 Księżne, dyplomaci i szarlatani

 

Część V Kolos 1777–1783

14 Bizancjum

15 Cesarz

16 Trzy małżeństwa i korona

17 Raj Potiomkina: Krym

 

Część VI Współwładca 1784–1786

18 Imperator Południa

19 Brytyjscy kryminaliści i czeczeńscy wojownicy

20 Anglomania: Benthamowie w Rosji i cesarz ogrodów

21 Biały Murzyn

22 Jeden dzień Grigorija Aleksandrowicza

 

Część VII Apogeum 1787–1790

23 Czarodziejski teatr

24 Kleopatra

25 Amazonki

26 Żydowscy Kozacy i amerykańscy admirałowie, czyli wojna Potiomkina

27 Szturm Oczakowa

28 Moje sukcesy są Twoimi

29 Wspaniały i okrutny, czyli Sardanapal

30 Morze krwi, Izmaił

 

Część VIII Ostatni Taniec 1791

31 Piękna Bitynka

32 Karnawał i kryzys

33 Ostatnia droga

 

Epilog Życie po śmierci

Osoby

Przypisy

Bibliografia

 

BESTSELLERY