Koncepcja smart city na tle procesów i uwarunkowań rozwoju współczesnych miast - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Koncepcja smart city na tle procesów i uwarunkowań rozwoju współczesnych miast - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-190-7
Język:
Polski
Rok wydania:
2016
Rozmiar pliku:
2,8 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
17,45
Cena w punktach Virtualo:
1745 pkt.

Pełny opis

Koncepcja smart city to jedna z najczęściej dyskutowanych dróg rozwoju współczesnych miast. Prezentowana publikacja wyjaśnia w przystępny, syntetyczny sposób teoretyczne i programowe aspekty budowania i funkcjonowania miasta inteligentnego, rozwijającego się zgodnie z tą koncepcją.

W opracowaniu przedstawiono elementarne zagadnienia ekonomiki miasta i obszary jej zainteresowań. Uporządkowano definicje miasta inteligentnego na podstawie dokumentów Unii Europejskiej i literatury przedmiotu. Scharakteryzowano miary sprawności zarządzania miastem. Zidentyfikowano problemy społeczne, gospodarcze i przestrzenno-środowiskowe charakterystyczne dla współczesnych miast i obszarów miejskich. Wskazano innowacyjne aspekty zarządzania w mieście (oparte na partycypacji społecznej i nastawione na wysoką jakość dwukierunkowej komunikacji władz miasta z jego interesariuszami), wpisujące się w koncepcję smart city.

 

Kompleksowy charakter monografii, łączący podejście opisowe do dotychczasowych procesów funkcjonowania i rozwoju miast oraz podejście koncepcyjne dotyczące ich dalszej ewolucji czyni niniejszą publikację wartościową dla środowiska akademickiego, a także pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz decydentów administracji publicznej.

Spis treści

Wstęp  7

Rozdział 1. Ekonomika współczesnego miasta – zarys problematyki  11

1.1. Forma i struktura przestrzenna miasta  11

1.1.1. Miasto – podstawowe definicje 11

1.1.2. Rodzaje obszarów miejskich  12

1.1.3. Struktura miasta  14

1.2. Zakres ekonomiki miasta  16

1.2.1. Zarys definicji  16

1.2.2. Obszary zainteresowania ekonomiki miasta  16

1.2.2.1. Siły rynkowe w rozwoju miasta  17

1.2.2.2. Sposoby użytkowania terenów  18

1.2.2.3. Transport miejski i metropolitalny  19

1.2.2.4. Bezpieczeństwo publiczne w mieście  21

1.2.2.5. Budownictwo i polityka mieszkaniowa  23

1.3. Miary sprawności funkcjonowania miasta  26

Rozdział 2. Współczesne problemy funkcjonowania i rozwoju miast w Polsce  29

2.1. Bariery rozwoju miast  29

2.2. Główne problemy i ich konsekwencje dla rozwoju miasta  31

Rozdział 3. Idea smart city 47

3.1. Smart city – istota problematyki 47

3.1.1. Koncepcja smart city w dokumentach Unii Europejskiej  47

3.1.2. Przegląd definicji smart city na podstawie literatury przedmiotu  50

3.2. Obszary funkcjonowania miasta inteligentnego  54

Rozdział 4. Proces rewitalizacji jako sposób poprawy funkcjonowania miasta – w kierunku miasta inteligentnego  61

4.1. Przekształcenia struktur miejskich – kierunki zmian 61

4.2. Odnowa miasta przez rewitalizację  63

Rozdział 5. Inteligencja miasta – mierniki  77

5.1. Modele dojrzałości miast inteligentnych  77

5.2. Wybrane wskaźniki pomiaru inteligencji miast  80

Rozdział 6. Wyznaczniki inteligentnego zarządzania w mieście  95

6.1. Menedżeryzm miejski  95

6.2. Strategie rozwoju smart city 96

6.3. Komunikacja ze społeczeństwem  99

6.4. Partycypacja społeczna  105

Zakończenie  109

Bibliografia  111


Spis tabel i rysunków  121

BESTSELLERY