Korespondent wojenny Ofiarnik i ofiara we współczesnym świecie - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Korespondent wojenny Ofiarnik i ofiara we współczesnym świecie - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-233-8109-9
Język:
Polski
Data wydania:
15 września 2006
Rozmiar pliku:
2,3 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
29,90
Cena w punktach Virtualo:
2990 pkt.

Pełny opis

Korespondenci wojenni to „plemię koczownicze”, które nie ma stałego miejsca pobytu i pomieszkuje tam, gdzie toczy się wojna. Nie słucha rozkazów jednego przywódcy, słucha za to kul i „biegnie za zapachem prochu”. Plemię specjalnych wysłanników nie zamieszkuje jednego, konkretnego obszaru, a jego członkowie rozproszeni są po całym świecie. Kontrolują rozwój wypadków w tzw. strefach konfliktu.
To opowieść o dziennikarzach, którzy nie wrócili z Iraku i nie dokończyli swojego ostatniego materiału. Terry Lloyd, Taras Protsyuk, Dana Mazen, Keveh Golestan, Christian Liebig, Enzo Baldoni, Waldemar Milewicz - siedmiu reporterów - siedem historii życia i śmierci.

Korespondent staje się łącznikiem między dwoma światami: pokoju i wojny, niczym ofiara pośrednicząca między domenami sacrum i profanum. Reporter zostawia za sobą świat, "w którym można spokojnie pić piwo i do ładnych dziewcząt się nie strzela", i wyjeżdza tam, gdzie "człowiek jest niemal mokry od łez ofiar, a ludzie siłą domagają się, żeby ktoś ich wysłuchał". Dziennikarz zdaje relacje z tego, co widział, niczym ofiarnik, który kiedyś składał dary bogom. Darem reportera jest news, dla którego narażał … i stracił życie.
Paradoksalnie, to właśnie wiadomość o śmierci dziennikarza trafia na pierwszą stronę i przybliża telewidzom realia wojny bardziej niż wszystkie jego wcześniejsze relacje.
fragmenty książki

Spis treści

WSTĘP

1. SACRIFICIUM

Daję, abyś dał – zasada wzajemności

Dar i ofiara

Między sacrum a profanum

Kontrakt i komunia – myśl dziewiętnastowieczna3

O naturze ofiary

Kozioł ofiarny

Ofiary z ludzi

Samoofiarowanie

Ofiara najwyższa

2. KORESPONDENT

Plemię koczownicze

Od Maratonu do Bagdadu

Status korespondenta w prawie wojennym

3. RYTUAŁ WEJŚCIA

Przemiana

4. OFIARNIK

Terry Lloyd, „zwykły facet”

Taras Protsyuk, szczęściarz

Mazen Dana, król Hebronu

Kaveh Golestan

Christian Liebig

Enzo Baldoni, włoski Don Kichot

Waldemar Milewicz, życie jest marihuaną

5. DAR – NEWS

Pomoc

Prawda

6. DAR Z SIEBIE – DON DE SOI

7. SPOSÓB ZŁOŻENIA OFIARY

Terry Lloyd, friendly fire

Taras Protsyuk, friendly fire

Mazen Dana, friendly fire

Kaveh Golestan, pole minowe

Christian Liebig, atak rakietowy

Enzo Baldoni, egzekucja

Waldemar Milewicz, zamach

8. ADRESAT

Telewidzowie

Media

Politycy

9. RYTUAŁY WYJŚCIA

WNIOSKI

L’entrance du sacrifice

Ofiarnik

Dar

„Duch rzeczy danej”, czyli przesłanie

Don de soi – dar z siebie

Adresat

Powrót

Ofiara – łączność i komunikacja

BIBLIOGRAFIA

Publikacje w języku polskim

Publikacje w języku francuskim

Publikacje w języku angielskim

Publikacje w języku włoskim

Publikacje w języku niemieckim

Filmy

 

BESTSELLERY