Kultura i edukacja - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Kultura i edukacja - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7587-320-7
Język:
Polski
Rok wydania:
2010
Rozmiar pliku:
2,6 MB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
39,80
Cena w punktach Virtualo:
3980 pkt.

Pełny opis

Kultura i edukacja (konteksty i kontrowersje). Jest to interdyscyplinarne kompendium wiedzy, wpisujące się znakomicie we współczesne debaty na temat roli edukacji i kultury w konstruowaniu różnorodnych „wersji tożsamości". A [...] pytania „kim być?", "jak żyć?", "jak wychowywać?" (czy wreszcie "Jak nie dać się przemielić przez sieczkę popkultury?") stawiane są w naszych (po)nowoczesnych warunkach w nieznanych dotąd kontekstach. W poszczególnych rozdziałach książki na postawione wyżej pytania daje się różnorodne (niekiedy kontrowersyjne) odpowiedzi, unikając jednak „ideologii" i narzucania czytelnikowi „znaczeń". [...] Z całą pewnością będzie ona wykorzystywana jako lektura obowiązkowa bądź uzupełniająca na zajęciach dydaktycznych ze studentami pedagogiki, socjologii, kulturoznawstwa, a także przez nauczycieli akademickich, prowadzących wykłady, konwersatoria i ćwiczenia podejmujące problematykę rekonstrukcji tożsamości. Książka Kultura i edukacja (konteksty i kontrowersje) ma jednak i znacznie szerszy zasięg - jest to [...] książka naukowa sensu stricto, a jej wysoki poziom merytoryczny sprawi, iż z całą pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem naukowców podejmujących problematykę tożsamości. [...] (Z recenzji prof. zw. dr. hab. Zbyszka Melosika)

Spis treści

Wstęp 1 Kultura i edukacja– teoretyczne refleksje Krystyna Ferenz Edukacyjne dylematy codzienności Alicja Szerląg Ku międzykulturowej tożsamości. Dylematy tożsamości uwikłanej w wielokulturowość Martyna Pryszmont-Ciesielska Badacz wobec kultury – o „podróżowaniu”, czyli o badaniu świata społecznego Witold Jakubowski Edukacyjny kontekst kultury wizualnej, czyli o czym mówią filmy Agnieszka Piasecka Edukacyjne aspekty reklamy, czyli kilka refleksji o polskich kampaniach społecznych Bogna Bartosz, Natalia Bartosz Między teorią a telenowelą (wybrane konteksty psychologiczne relacji między kobietami a mężczyznami) Rafał Włodarczyk Obietnica jako antidotum na nieprzewidywalność. Arendt – Lévinas – Derrida Jarosław Klebaniuk Podporządkowanie się w kontekście kultury i edukacji 2 Kultura i edukacja – empiryczne eksploracje Anna Trusiewicz W co bawią się mężczyźni, czyli puerylizm w kulturze współczesnej Kamila Rudnicka Edukacja mimowolna. W poszukiwaniu nowych przestrzeni edukacyjnych w społeczeństwie konsumpcyjnym Katarzyna Klein Sztuka publiczna jako medium edukacji nieformalnej (na podstawie twórczości Krzysztofa Wodiczki) Dagmara Rojewska Bezdzietność z wyboru w narracjach kobiet Autorzy

BESTSELLERY