Literatura prze-pisana II. Od zapomnianych teorii do kryminału - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Literatura prze-pisana II. Od zapomnianych teorii do kryminału - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-215-7
Język:
Polski
Rok wydania:
2016
Rozmiar pliku:
2,9 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
19,95
Cena w punktach Virtualo:
1995 pkt.

Pełny opis

Publikacja stanowi kontynuację refleksji nad różnymi postaciami literackiego, i nie tylko literackiego, recyklingu kanonicznych tekstów kultury, podjętej w tomie I: Literatura prze-pisana. Od Hamleta do slashu, red. A. Izdebska, D. Szajnert, Łódź 2015. Tematyka tomu II dotyczy zatem zagadnień związanych z wielorako rozumianym prze-pisywaniem, ze szczególnym uwzględnieniem przemian, które zaszły w kulturze w ostatnich latach. Autorzy trop te zagadnienia na rozmaitych obszarach, takich jak: historia literaturoznawstwa, relacje literatura nauka, biografistyka, formy autobiograficzne i inne gatunki, konwencje i strategie tekstowe, skupiając się na tym, kto, co, kiedy, gdzie, dlaczego i po co prze-pisuje.

 

Tom Literatura prze-pisana II jest pokłosiem drugiej edycji konferencji naukowej zorganizowanej  przez Katedrę Teorii Literatury Instytutu Kultury Współczesnej UŁ w maju 2015 r.

Spis treści

Wstęp 7

Część I

Danuta Ulicka, Jak być dobrym historykiem (polskiej nauki o literaturze)? 13

Elżbieta Konończuk, Figury prze-pisywania historii. Teoria narracji historycznej Jerzego Limona 41

Maria Tarnogórska, Podwójne życie „Alicji”, czyli Kraina Czarów w kulturze literackiej i naukowej 53

Część II

Aleksandra Chomiuk, To samo, ale inaczej. O przepisywaniu biografii 71

Artur Hellich, Tożsamość improwizowana. Na przykładzie prozy Kazimierza Brandysa i Zofii Mitosek 89

Katarzyna Wądolny-Tatar, Przepisana biografia matki. O „Małej Zagładzie” Anny Janko w perspektywie pamięci biodziedzicznej 109

Julia Dynkowska, Ekfraza jako apokryf. O powieści „Saturn. Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya” Jacka Dehnela 123

Leszek Karczewski, Komiksiara z suchymi oczami. „Fun Home” Alison Bechdel jako krypto-bio-grafia 135

Część III

Anna Skubaczewska-Pniewska, „Niepomierna intertekstualność”, czyli powieść uniwersytecka między romansem a kryminałem 147

Adela Kobelska, Przepisywanie miasta. Poznańskie „przechadzkowniki” jako lokalny gatunek miejski 159

Agnieszka Karpowicz, Przepisywanie pisania. „Nikiforma” jako proces społeczny 175

Elżbieta Sidoruk, Przepisywanie jako element strategii satyrycznej 191

Agnieszka Izdebska, Literatura prze-słuchana przez owce, czyli o pożytkach z lektury 209

Monika Górska-Olesińska, Kolektywne „prze-pisywanie” e-literatury 223

Marta Rakoczy, Cielesność i materialność pisma, czyli o tym, co w piśmie pozajęzykowe 233

 

Indeks nazwisk 251

BESTSELLERY