Lotem nad klasyfikacją środków trwałych - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Lotem nad klasyfikacją środków trwałych - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-63080-42-6
Język:
Polski
Data wydania:
Listopad 2011
Rozmiar pliku:
593 KB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
9,00
Cena w punktach Virtualo:
900 pkt.

Pełny opis

Wydawnictwo jest zbiorem odpowiedzi autora na zagadnienia podatkowo-księgowe co do sposobu kwalifikowania poszczególnych środków trwałych do odpowiedniej grupy Klasyfikacji Środków Trwałych.

Wydawnictwo to, zawiera po jednej odpowiedzi z każdej grupy Klasyfikacji plus dodatkowe materiały uzupełniające wydanie. Tematy publikacji można porównać w załączonym spisie treści. Autor jest stałym współpracownikiem Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska sp. zo.o. oraz prowadzi własną firmę doradczą i biuro rachunkowe co zapewnia praktyczne spojrzenia na poruszane zagadnienia w niniejszym Wydawnictwie.

Piotr Pawliszyn

Prawnik,  główny księgowy.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwent studiów doktoranckich na tym Wydziale, w trakcie przewodu doktorskiego. Ponadto absolwent studiów podyplomowych z rachunkowości na Kolegium Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach (aktualnie Kolegium Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach).

Na studiach prawniczych specjalizował się w prawie podatkowym jednocześnie będąc praktykiem księgowym.

W latach 1999-2001 księgowy w grupie kapitałowej TRAS.

W latach 2001-2008 wspólnik i szef działu księgowego oraz działu kadr i płac we włoskiej grupie Vinci & Vinci w Katowicach, w tym wspólnik w kancelariach prawnych należących do tej grupy.

Współwłaściciel oraz Prezes Zarządu w grupie KONSULTOR, w tym w spółce KONSULTOR Doradztwo i Księgowość P. Pawliszyn i Wspólnicy sp. z o.o. w Będzinie.

Ponadto ekspert z zakresu kosztów w ustawach o podatkach dochodowych, stale współpracujący z Wydawnictwem Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. w ramach publikacji dla Vademecum Doradcy Podatkowego.

Spis treści

Rozdział 1.
Grupa 1. Budynki i lokale  5

Rozdział 2
Grupa 2. Obiekty inżynierii lądowej i
wodnej (tzw. budowle) 12

Rozdział 3.
Grupa 3. Kotły i maszyny energetyczne 17
Rozdział 4.

Grupa 4. Maszyny, Urządzenia i
Aparaty ogólnego zastosowania 19

Rozdział 5.
Grupa 5. Maszyny, Urządzenia i Aparaty Specjalistyczne 22

Rozdział 6.
Grupa 6. Urządzenia Techniczne 25

Rozdział 7.
Grupa 7. Środki Transportu 29

Rozdział 8.
Grupa 8. Narzędzia, przyrządy, ruchomości i wyposażenie 33

Rozdział 9.
Grupa 9. Inwentarz Żywy  36

Rozdział 10.
Wartości niematerialne i prawne  41

Rozdział 11.
Modernizacja, Ulepszenie Środków Trwałych 44

Rozdział 12.
Obniżenie stawek amortyzacyjnych 46

BESTSELLERY