Małopolski przedsiębiorca na rynku Unii Europejskiej. Założenia – doświadczenia - rezultaty - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Małopolski przedsiębiorca na rynku Unii Europejskiej. Założenia – doświadczenia - rezultaty - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-233-8128-0
Język:
Polski
Data wydania:
15 października 2007
Rozmiar pliku:
1,7 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
29,00
Cena w punktach Virtualo:
2900 pkt.

Pełny opis

Książka jest drugą publikacją prezentującą rezultaty badań prowadzonych w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ w ramach projektu INTER GET UP, którego celem było wspieranie rozwoju przedsiębiorczości poprzez stymulację procesu tworzenia nowych oraz poprawę efektywności już istniejących małych i średnich firm, a także pogłębienie współpracy regionalnej w ramach UE. Na treść pracy składają się: opis współczesnych relacji rynkowych i czynników je kształtujących, obszerna analiza profilu i potrzeb informacyjnych polskiego przedsiębiorcy, a także ocena efektywności podejmowanych przez niego działań.

Działania IDiKS w ramach tego projektu składały się z dwóch etapów. Pierwszy zakładał zorganizowanie warsztatów szkoleniowych, dzięki którym przedsiębiorcy będą zdobywać niezbędną wiedzę na temat tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw w warunkach polskiego członkostwa w UE. Etap drugi obejmował analizę skuteczności przeprowadzonych warsztatów w kontekście doboru właściwych treści szkoleniowych, jak i opracowanie modelu skutecznych działań polskich małych oraz średnich podmiotów gospodarczych na rynku unijnym na podstawie analizy działań przedsiębiorców z regionu małopolski.

Książka prezentuje rezultaty właśnie tego etapu działań. na jej treść składają się: opis współczesnych relacji rynkowych i czynników je kształtujących, obszerna analiza profilu i potrzeb informacyjnych współczesnego polskiego przedsiębiorcy, a także ocena efektywności podejmowanych przez niego działań po włączeniu Polski do Unii Europejskiej.

Spis treści

Spis ilustracji i tabel  
Wstęp  
Rozdział I. Własna firma: luksus czy konieczność? (Teresa Sasińska-Klas) 
Rozdział II. Warsztaty szkoleniowe dla MSP w ramach europejskiego projektu Inter get up (Agnieszka Szymańska)  
2.1. Uczestnicy szkoleń – kim jest małopolski przedsiębiorca?.
2.2. Motywacja – dlaczego małopolski przedsiębiorca chce się szkolić?
2.3. Treść szkoleń – co małopolski przedsiębiorca chce wiedzieć? 
2.4. Ocena szkoleń – jakiego rodzaju wiedzę małopolski przedsiębiorca ocenia najwyżej?
2.5. Wnioski z badań 
Rozdział III. Kondycja małopolskiego drobnego przedsiębiorcy w świetle monitoringu Inter get up (Agnieszka Szymańska)  
3.1. Przedsiębiorcy na etapie Inter get up   
3.1.1. „Sukcesy”, czyli jak utrzymać firmę i jak ją rozwijać? 
3.1.2. „Porażki”, czyli dlaczego się nie powiodło?
3.2. Przedsiębiorcy na etapie Get up
3.2.1. „Sukcesy”, czyli jak odważyć się zostać biznesmenem? 
3.2.2. „Porażki”, czyli wszystko nadal jest możliwe 
3.3. Wnioski z badań 
Rozdział IV. Podsumowanie badań – model małopolskiego przedsiębiorcy na rynku UE (Teresa Sasińska-Klas)  
Bibliografia

ANEKS   
Mała i średnia przedsiębiorczość w polityce Unii Europejskiej dotyczącej rozwoju
rynku pracy – zarys problemu (Halina Szczerbicka)

BESTSELLERY