Matura z matematyki na poziomie podstawowym tom II zadania otwarte i obliczeniowe - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Matura z matematyki na poziomie podstawowym tom II zadania otwarte i obliczeniowe - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-936602-1-6
Język:
Polski
Rok wydania:
2012
Rozmiar pliku:
1,8 MB
Zabezpieczenie:
brak
Wypożyczenie ONLINE
na pół roku:
5,00
na rok:
7,00
Zakup
na stałe
10,00
Cena w punktach Virtualo:
1000 pkt.

Pełny opis

W publikacji znajduje się 166 rozwiązanych zadań posegregowanych tematycznie. Zdarza się, że poszczególne zadania łączące zagadnienia różnych działów matematyki mogły być przypisane do innych tematów. Przedstawione zadania mniej więcej odpowiadają poziomowi wymagań na maturze podstawowej z matematyki.

Należy zwrócić uwagę na cztery pierwsze rozdziały publikacji, które w całości poświęcone są temu, czego w podręcznikach do szkół średnich brakuje: doskonaleniem umiejętności wykonywania obliczeń zarówno na wyrażeniach liczbowych, jak i algebraicznych – zadania te można określić jako „obliczeniowe”. Można z ich pomocą popracować nad poprawą tych umiejętności.

Spis treści

 1. Różne zadania obliczeniowe
 2. 37 zadań obliczeniowych na wyrażeniach liczbowych
 3. Obliczanie niewiadomej z równania – omówienie metody i przykładowe zadania
 4. Zadania różne: wyrażenia liczbowe i algebraiczne
 5. Zadania tekstowe
 6. Funkcja i jej własności
 7. Funkcja liniowa
 8. Funkcja kwadratowa
 9. Ciągi liczbowe
 10. Geometria na płaszczyźnie
 11. Geometria w układzie współrzędnych
 12. Trygonometria
 13. Stereometria
 14. Rachunek prawdopodobieństwa

BESTSELLERY