Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym   tom III teoretyczne i praktyczne porady matematyczne - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym tom III teoretyczne i praktyczne porady matematyczne - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-936602-6-1
Język:
Polski
Data wydania:
Grudzień 2012
Rozmiar pliku:
1,2 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
9,00
Cena w punktach Virtualo:
900 pkt.

Pełny opis

Przedstawione w tej publikacji teoretyczne i praktyczne porady z różnych dziedzin matematyki przeznaczone są w wiekszości dla osób przygotowujących się do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym.  
Większość treści przekracza wymagania poziomu podstawowego, ale porady praktyczne, jak "Co pisać w rozwiązaniu zadania?", "Jak nie zostać niewolnikiem
kalkulatora?", "Obliczenia pamięciowe i pisemne." , "Co jest najważniejsze w temacie zadania?", "Jak zabierać się za rozwiązywanie zadania?", "Jak rozwiązywać zadania z geometrii? Dokładne omówienie na przykładzie." są przydatne również na poziomie podstawowym.

Spis treści

Co pisać w rozwiązaniu zadania?
Jak podczas rozwiązywania zadania tworzyć plan poczynań?
Gdzie tu problem? Dobry wynik i błędne rozwiązanie?
Jak nie zostać niewolnikiem kalkulatora? Obliczenia pamięciowe i pisemne.
Co można, a czego nie można zrobić z równaniem i dlaczego?
Co można, a czego nie można zrobić z nierównością i dlaczego?
Ta nielubiana statystyka…  Jak obliczyć średnią, medianę, wariancję, odchylenie standardowe…
Nie panikuj!!! 10 przykładowych zadań, na których widok przeciętny maturzysta dostaje oczopląsu, a które rozwiązuje się w kilku linijkach.
Co jest najważniejsze w temacie zadania?
Jak zabierać się za rozwiązywanie zadania?
Zadania z parametrem.
Zadania tekstowe zwane też „zadaniami z treścią”.
Zadania optymalizacyjne.
Nietypowe równania i nierówności.
Główka pracuje – zadania wymagające myślenia…
Jak odróżnić wariację z powtórzeniami od wariacji bez powtórzeń, kombinacji?
Dowód nie wprost. Teoria i przykłady.
Jak wyznaczać dziedzinę funkcji?
Jak rozwiązywać zadania z geometrii? Dokładne omówienie na przykładzie.

BESTSELLERY