Mówi Warszawa - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Mówi Warszawa - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-60142-73-8
Język:
Polski
Data wydania:
Październik 2011
Rozmiar pliku:
6,8 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
25,00
Cena w punktach Virtualo:
2500 pkt.

Pełny opis

„Mówi Warszawa” to pierwsza wielogłosowa powieść o współczesnej Warszawie. Na książkę pod redakcją Marka Kochana składa się 21 opowiadań, których autorami są: Marek Nowakowski, Monika Powalisz, Olga Berezyna, Krzysztof Varga, Wojciech Albiński, Monika Rakusa, Jerzy Sosnowski, Bohdan Sławiński, Piotr Wojciechowski, Juliusz Strachota, Milena Laur-Zmarzłowska, Piotr Paziński, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Antoni Libera, Tomasz Piątek, Izabela Filipiak, Sylwia Siedlecka, Marek Kochan, Kaja Malanowska, Aleksander Kościów.


Autorki i autorzy reprezentują różne pokolenia, różne style, wrażliwości, punkty widzenia. Co innego ich ciekawi, co innego uważają za ważne. Jedno jest wspólne: Warszawa, taka, jaką ją widzą pisarki 
i pisarze związani z miastem.


Wydawcy: Muzeum Powstania Warszawskiego, Wydawnictwo Trio

Spis treści

R1 MIŁOŚCI

Marek Nowakowski/ Każdemu wolno kochać!  020

Monika Powalisz/ Przekątna  032

Olga Berezyna/ Michaj, Gabor  044

R2 POŻEGNANIA I POWROTY

Krzysztof Varga/ Zły powraca  064

Wojciech Albiński/ Kapo  076

Monika Rakusa/ Tamta Wilcza  086

Jerzy Sosnowski/ Pamiątka  100

Bohdan Sławiński/ Zdradzeni o świcie  116

Piotr Wojciechowski/ Pamiętacie Wiberga?  128

Juliusz Strachota/ Prościej byłoby już trudniej  140

Milena Laur-Zmarzłowska/ Dziś sprzedawałby ryby  152

Piotr Paziński/ Staruszek  162

Sylwia Chutnik/ Bożena z Poznańskiej  174

Jacek Dehnel/ Bieg okoliczności  186

Antoni Libera/ Widok z góry i z dołu  198

 

R3 REWOLUCJE

Tomasz Piątek/ Powstanie II  226

Izabela Filipiak/ Majowy śnieg  234

Sylwia Siedlecka/ Historia blokowa   244

Marek Kochan/ Basen  254

Kaja Malanowska/ Pokój  268

Aleksander Kościów/ Progress potential  278

BESTSELLERY