Najbogatszy człowiek w Babilonie - ebook
Najbogatszy człowiek w Babilonie - ebook
PEŁNE WYDANIE
W 1926 roku George S. Clason opublikował pierwszą z serii broszur poświęconych oszczędzaniu, które najpewniejszą drogą prowadzą do sukcesu finansowego. Aby dowieść swych racji, autor posłużył się przypowieściami osadzonymi w realiach starożytnego Babilonu. Owe broszury zyskały nieprawdopodobne powodzenie i były masowo kolportowane przez banki i firmy ubezpieczeniowe.
Nic więc dziwnego, że w krótkim czasie ukazały się w formie książki opatrzonej tytułem „Najbogatszy człowiek w Babilonie”. Od pierwszego wydania książka ta – świetnie napisana lekkim piórem, dowcipnie i ze swadą – sprzedawała się w ogromnych nakładach.
„Najbogatszy człowiek w Babilonie” nie dostarcza szybkich rozwiązań, ale znakomicie radzi, jak spłacać długi, zapewnić sobie stały dochód i w rezultacie budować majątek.
Te rady są tak samo skuteczne obecnie, jak skuteczne były osiem tysięcy lat temu w Babilonie. A Babilończycy wiedzieli co nieco o pieniądzach.
To jedna z najlepszych, najpraktyczniejszych książek motywacyjnych poświęconych finansom osobistym i sztuce inwestowania.
George Samuel Clason urodził się w Luizjanie, w stanie Missouri, 7 listopada 1874 roku. Studiował na University of Nebraska – Lincoln. Służył w armii w czasie wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Założył wydawnictwo Clason Map Company w Denver i wydał pierwszy atlas drogowy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jego „Najbogatszy człowiek w Babilonie” uważany jest za książkę wszech czasów.
Spis treści
Wstęp
Mężczyzna, który pragnął złota
Najbogatszy człowiek w Babilonie
Siedem sposobów na pustą sakiewkę
Poznajcie Boginię Powodzenia
Pięć praw rządzących złotem
Bankier z Babilonu
Mury Babilonu
Babiloński handlarz wielbłądami
Gliniane tabliczki z Babilonu
Najszczęśliwszy człowiek w Babilonie
Zarys historii Babilonu
O autorze
Przypisy
Kategoria: | Ekonomia |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-67107-07-5 |
Rozmiar pliku: | 2,1 MB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
Aby zrealizować swoje cele i pragnienia, musisz umieć dobrze obchodzić się z pieniędzmi. Wykorzystaj zasady finansowe przedstawione na stronach tej książki. Niech poprowadzą cię od ograniczeń pustej sakiewki do pełniejszego, szczęśliwszego życia, jakie umożliwia pękata kiesa.
Podobnie jak prawo ciążenia, reguły finansowe są uniwersalne i niezmienne. Niech sprawdzą się w twoim życiu tak, jak sprawdziły się u wielu innych osób. Niech staną się kluczem do pełnego portfela, okrągłej sumki na koncie i zadowalających wyników finansowych.WSTĘP
Nasz dobrobyt jako narodu zależy od osobistego dobrobytu finansowego każdego z nas jako jednostki.
Książka skupia się na osobistym sukcesie każdego człowieka. Sukces oznacza tu osiągnięcia, które są rezultatem naszych własnych wysiłków i umiejętności. Odpowiednie przygotowanie to klucz do sukcesu. Nasze czyny nie będą mądrzejsze niż nasze myśli. Nasze myślenie nie może być mądrzejsze od naszego zrozumienia.
Ten zbiór recept na zaradzenie pustce w portfelu określono mianem przewodnika na drodze do finansowego oświecenia. I taki właśnie jest jego cel: dostarczyć osobom głodnym sukcesu finansowego wiedzy, która pomoże im w zdobyciu majątku, utrzymaniu go i sprawieniu, by pomnażały go nadwyżki finansowe.
Na kolejnych stronach przeniesiemy się do starożytnego Babilonu, w którym powstały podstawowe założenia dotyczące zarządzania pieniędzmi, stosowane do dziś.
Nowym czytelnikom autor życzy, aby te stronnice okazały się źródłem podobnego natchnienia do pomnażania środków na kontach bankowych, sukcesów finansowych i rozwiązywania problemów dotyczących spraw majątkowych jak to, o którym donoszą mu dotychczasowi czytelnicy.
Wszystkim przedstawicielom kadry kierowniczej, którzy tak chętnie dzielili się tymi opowieściami ze znajomymi, rodziną, współpracownikami i wspólnikami, autor pragnie wyrazić wdzięczność. Nie ma lepszej rekomendacji niż dobra opinia praktyków, którzy doceniają zawarte tu tezy, ponieważ sami odnieśli spore sukcesy, stosując prezentowane zasady.
Babilon dlatego stał się najbogatszym miastem starożytnego świata, że jego obywatele byli najbogatszymi ludźmi swoich czasów. Doceniali wartość pieniądza. Stosowali mądre zasady ekonomiczne w zdobywaniu pieniędzy, utrzymywaniu ich i pomnażaniu tego, co mieli. Zapewniali sobie to, o czym wszyscy marzymy – dochód na przyszłość.
G.S.C.