Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Najważniejsze pytania - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
3 lipca 2015
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Najważniejsze pytania - ebook

Życie jest pełne pytań. Jedne dotyczą spraw błahych, inne – nieco ważniejszych, a jeszcze inne – kwestii o znaczeniu fundamentalnym. Nawet teraz, gdy czytasz te słowa, mogą nurtować cię pytania dotyczące twojego zdrowia, sytuacji finansowej, pracy, rodziny lub przyszłości. Jednak najważniejsze, zasadnicze pytania dotyczą Boga i twojego stosunku do Niego. Nie ma w życiu rzeczy większej wagi! Dobre zdrowie, równowaga finansowa, pewne miejsce pracy, szczęśliwe życie rodzinne i bezpieczna przyszłość – oto rzeczy, których pragnie człowiek. Jednakże nawet one są chwilowe i ostatecznie pozbawione sensu, jeśli w jego życiu nie ma żywej więzi z Bogiem – więzi, która jest prawdziwa i pewna, i która będzie trwała wiecznie.

Czytając „Najważniejsze pytania”, dowiesz się, dlaczego ta więź jest niezbędna, i co sprawiło, że stała się możliwa. Zmierzysz się z najistotniejszymi pytaniami, jakie można zadać, i poznasz odpowiedzi, których potrzebuje każdy człowiek.

Przeczytaj tę książkę w skupieniu. Jej przesłanie może zmienić twoje życie – na zawsze.

Spis treści

 • Czy ktoś tam jest?
 • Czy Bóg przemawia?
 • Jaki jest Bóg?
 • Kim jestem?
 • Co się popsuło?
 • Czy grzech to coś poważnego?
 • Dokąd odejdę z tego świata?
 • Czy religia może pomóc?
 • Czy istnieje jakieś rozwiązanie?
 • Dlaczego krzyż?
 • Jak mogę zostać zbawiony?
 • Jaką drogę teraz wybrać?
Kategoria: Wiara i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-63837-82-2
Rozmiar pliku: 569 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wstęp

Życie jest pełne pytań. Jedne dotyczą spraw błahych, inne – nieco ważniejszych, a jeszcze inne – kwestii o znaczeniu fundamentalnym.

Nawet teraz, gdy czytasz te słowa, mogą nurtować cię pytania dotyczące twojego zdrowia, sytuacji finansowej, pracy, rodziny lub przyszłości.

Jednak najważniejsze, zasadnicze pytania dotyczą Boga i twojego stosunku do Niego. Nie ma w życiu rzeczy większej wagi. Dobre zdrowie, równowaga finansowa, pewne miejsce pracy, szczęśliwe życie rodzinne i bezpieczna przyszłość – oto rzeczy, których pragnie człowiek. Jednakże nawet one są chwilowe i ostatecznie pozbawione sensu, jeśli w jego życiu nie ma żywej więzi z Bogiem – więzi, która jest prawdziwa i pewna, i która będzie trwała wiecznie.

Czytając kolejne strony odkryjesz, dlaczego ta więź jest niezbędna, i co sprawiło, że stała się możliwa.

Zmierzymy się z najistotniejszymi pytaniami, jakie można zadać, i poznamy odpowiedzi, których potrzebuje każdy człowiek.

Przeczytaj tę książkę w skupieniu – jeśli to będzie konieczne, więcej niż raz.

Nie pozwól, aby umknęło ci zawarte w niej przesłanie.Czy ktoś tam jest?

Oto podstawowe pytanie. Jeśli Bóg nie istnieje, to szukanie Go jest bezcelowe, kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje.^() Mimo iż „udowodnienie” Boga w sensie matematycznym jest niemożliwe, świadectwo Jego istnienia jest bardzo przekonujące.

Weźmy, na przykład, pochodzenie wszechświata. Uznanie, że jest on wynikiem „przypadku”, rodzi wiele pytań, a nie odpowiada na żadne z nich. To samo dotyczy teorii „wielkiego wybuchu”. Skąd, na przykład, wzięło się to, co uległo wybuchowi? Nawet „wielki wybuch” nie może przecież stworzyć czegoś z niczego! Również teoria ewolucji, mimo swej popularności, jest bardzo słaba. Jak „nic” może rozwinąć się w „coś”? Jak z niczego mogły powstać zadziwiająco skomplikowane formy życia na ziemi?

Wszystkie inne teorie są równie kruche. Jedyne zadowalające wyjaśnienie brzmi: Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. Nasz świat nie jest przypadkowym wynikiem gigantycznego zbiegu okoliczności, zawierającym elementy, które istniały „od zawsze”. Wręcz przeciwnie: Światy zostały ukształtowane Słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk. Stworzenie miało początek – jego autorem jest Bóg. On rzekł – i stało się, On rozkazał – i zaistniało.

Potwierdzeniem tej prawdy są: zaskakujący porządek i celowość, które widzimy w naszym świecie, oraz uniwersalne prawa dotyczące zarówno bezkresnego kosmosu, jak i mikroskopijnych organizmów. Zarówno plan, jak i prawa muszą mieć swego autora – a jest nim Bóg! Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, jest Panem nieba i ziemi.

Największym „dowodem stworzenia” jest jednak sam człowiek. W odróżnieniu od zwierząt posiada on coś, co nazywamy „osobowością”; dokonuje rozumnych wyborów, ma świadomość i potrafi rozróżniać między dobrem a złem. Jest zdolny do miłości i współczucia. Ponadto posiada instynkt oddawania czci „istocie wyższej”. Skąd otrzymał te cechy? Nie mogły one przecież pojawić się w wyniku ewolucji lub serii przypadków. Najrozsądniejsza odpowiedź brzmi: Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą. Człowiek nie jest dziełem przypadku. Został on cudownie stworzony przez Stwórcę wszechświata.

^() Fragmenty wyróżnione kursywą są cytatami z Biblii. Wykaz cytatów znajdziesz na końcu publikacji.Czy Bóg przemawia?

To bardzo ważne pytanie. Zdani wyłącznie na własne dociekania, nie jesteśmy w stanie poznać Boga. Czy możesz zgłębić tajemnicę Boga albo zbadać doskonałość Wszechmocnego? – czytamy w Biblii. Zrozumienie Boga przekracza nasze możliwości, dlatego konieczne jest, aby to On nam się objawił.

Boga możemy poznać przede wszystkim dzięki Jego dziełu stworzenia. Niebiosa opowiadają chwałę Boga, a firmament głosi dzieło rąk jego. Sam rozmiar wszechświata oraz jego zadziwiająca harmonia, różnorodność i piękno wiele mówią o Bogu, który to wszystko stworzył. Stworzenie objawia Jego zdumiewającą potęgę, Jego niesłychaną inteligencję i olśniewającą wyobraźnię. Niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem.

Porozumiewając się z innymi ludźmi w dużym stopniu polegamy na słowach. Bóg również przemawia do ludzi poprzez słowa – słowa Biblii. Prawie cztery tysiące razy w samym Starym Testamencie (w tym aż pięćset razy w pierwszych pięciu księgach) znajdziemy następujące zwroty: „Pan rzekł”, „Pan rozkazał”, „Pan powiedział”. To dlatego napisano, że Słowo Boże nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.

W żadnej innej literaturze nie znajdziemy tak jasnych i szczegółowych proroctw –przekazanych przez ludzi twierdzących, że mówią w imieniu Boga – które później dokładnie się wypełniły. Prawdopodobieństwo przypadku jest tu zbyt małe, aby traktować je poważnie.

Warto również zwrócić uwagę na wpływ Biblii na ludzkie życie. Żadna inna księga nie miała tak wielkiej mocy przemiany życia. Miliony ludzi na przestrzeni wieków osobiście przekonały się, że Słowo Boże to prawdziwy życiowy skarb, który jest doskonały, pokrzepia duszę i uczy mądrości oraz że rozkazy Pana są słuszne, rozweselają serce, a przykazanie Pana jest jasne, oświeca oczy.

Po dwóch tysiącach lat żaden specjalista z jakiejkolwiek dziedziny nie obalił ani jednego stwierdzenia Biblii. Powód takiego stanu rzeczy jest następujący: Całe Pismo przez Boga jest natchnione. Dlatego powinniśmy przyjąć je nie jako słowo ludzkie, ale, jak jest prawdziwie, jako Słowo Boże.Warto przeczytać

Polecamy publikacje wydawnictwa LOGOS MEDIA. Pełna oferta na naszej stronie oraz w dobrych księgarniach z ebookami.

Skąd mogę wiedzieć, czy Jezus naprawdę istniał?

Czy mówiąc o Jezusie jesteśmy zdani tylko na wiarę? Czy analizując źródła historyczne możemy dojść do wniosku, że Jezus z Nazaretu jest wielkim nieobecnym? Jak wyglądają fakty?

„Skąd mogę wiedzieć...?” to przegląd fascynujących dokumentów z pierwszych wieków naszej ery. Wnioski z ich analizy stanowią wyzwanie dla każdego szczerego poszukiwacza prawdy. Nie da się przejść obok nich obojętnie.

Najważniejsza rzecz w życiu

Każdy z nas ma na głowie wiele ważnych spraw. Pilne zadania i ważne obowiązki praktycznie nigdy się nie kończą. Brakuje nam czasu na odpoczynek, na refleksję nad życiem, a nawet na chorobę. Z drugiej strony, jedno wydarzenie – na przykład, brzmiąca jak wyrok diagnoza lekarska – potrafi całkowicie zburzyć naszą dotychczasową hierarchię wartości. To, co wydawało się bardzo istotne, nagle przestaje się liczyć. Co jest więc naprawdę ważne?

Autorzy publikacji sięgają do Biblii i przedstawiają odpowiedź, która może zmienić ludzkie życie.

Pytania o wiarę

Skąd wiemy, że Bóg istnieje? Czy nauka nie podważa Biblii? Jak Bóg, który jest miłością, może posłać ludzi do piekła? Czy istnieje reinkarnacja? Jak skończy się ten świat?

W „Pytaniach o wiarę” Roger Carswell – znany międzynarodowy ewangelista i autor książek – w rzeczowy sposób odpowiada na pytania często zadawane podczas jego wykładów. Książka zawiera odpowiedzi na 26 pytań dotyczących Boga, Biblii, Jezusa, chrześcijaństwa oraz przyszłości. Odpowiedzi autora – odwołujące się do Biblii – prowokują do myślenia i pozwalają spojrzeć na poruszane kwestie w świeży sposób.

BIBLIA: Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Przekład Starego i Nowego Testamentu (66 ksiąg) z języków hebrajskiego i greckiego opracowany przez Komisję Przekładu Pisma Świętego. Najbardziej popularny przekład protestancki, tzw. Biblia Warszawska, po raz pierwszy dostępny w formie ebooka.

Wydanie z aktywnymi odnośnikami.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: