Nauczanie i cuda Chrystusa Pana. Podróże misyjne - ebook
Nauczanie i cuda Chrystusa Pana. Podróże misyjne - ebook
Wizje zawarte w niniejszym tomie obejmują podróże misyjne Pana Jezusa, w czasie których dokonywał On licznych cudów i uzdrowień. Pasjonujące, szczegółowe opisy i uzupełnienia dobrze znanych historii pozwolą czytelnikowi przenieść się w samo centrum ewangelicznych wydarzeń. Będzie mógł on dowiedzieć się, dlaczego Mistrz tak często nauczał przez porównania, lepiej pozna osobę Judasza Iskarioty, sprawdzi, ile razy nawracała się Magdalena, posłucha Kazania na górze, a może nawet odważy się wraz z Jezusem chodzić po wodzie.
Anna Katharina Emmerich - mistyczka i wizjonerka, obdarzona stygmatami, beatyfikowana przez Jana Pawła II w 2004 r. Jej szczegółowe wizje, spisane przez Klemensa Brentano, obejmują kilkadziesiąt tomów. Dotyczą życia Jezusa, Maryi, Józefa i ich krewnych oraz Apostołów. Na podstawie jej widzeń odnaleziono m.in. domek Maryi w Efezie.
Kategoria: | Wiara i religia |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-8043-783-8 |
Rozmiar pliku: | 1,4 MB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
¹ Różne miejscowości utożsamiano z opisaną w Ewangeliach Kaną (Kanną), ale do opisu Błogosławionej pasuje Kana Galilejska położona obecnie przy miasteczku Kefar Kanna w północnym Izraelu. Znajduje się tam sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (kościół Wesela). Odległość między Kafarnaum a Kefar Kanną wynosi ok. 39 km, a więc jej pokonanie na piechotę zajmuje 8 do 10 godzin (przyp. red.).
² Chodzi o Księgę Powtórzonego Prawa (przyp. red.).
³ Czyli Kościół Chrystusowy (przyp. red.).
⁴ Trudno powiedzieć, jaki dom ma na myśli bł. Katharina. Obecnie pielgrzymi odwiedzają kościół św. Piotra w Kafarnaum, który w 1990 r. powstał na terenie stanowiska archeologicznego, gdzie już w I w. znajdowała się świątynia, a według tradycji miał znajdować się dom św. Piotra. Kościół ten leży nad brzegiem Jeziora Galilejskiego, a więc bardziej pasuje do opisywanego w dalszych partiach tekstu domu św. Piotra nad brzegiem jeziora (przyp. red.).
⁵ Być może chodzi o 17. dzień miesiąca tamuz (koniec czerwca), w którym Żydzi poszczą i lamentują, rozpoczynając trzytygodniową żałobę upamiętniającą zdobycie i zniszczenie przez Nabuchodonozora Jerozolimy w 586 r. przed Chr. Po tym okresie obchodzone jest w dzisiejszym judaizmie święto Tisza be Aw, przypadające na 9. dzień miesiąca aw (lipiec lub sierpień), a upamiętniające rocznicę zburzenia pierwszej i drugiej Świątyni Jerozolimskiej (przyp. red.).
⁶ Schorzenie to polegało na gromadzeniu płynu w tkankach i naturalnych jamach ciała, co powodowało obrzęki, czasami wodobrzusze. Nazwa ta nie występuje we współczesnej terminologii medycznej (przyp. red.).
⁷ Czyli do ksiąg Starego Testamentu (przyp. red.).
⁸ Miasto o greckiej nazwie Tarichea (gr. solone ryby) to Magdala (przyp. red.).
⁹ Inaczej Gilead, Galaza. Jest to region położony na wschód od Jordanu, od północy ograniczony przez Jezioro Galilejskie, a od południa przez Morze Martwe (przyp. red.).
¹⁰ Herodianie działali w I w. na terenach Palestyny, Azji Mniejszej i w Rzymie. Członkowie tej polityczno-religijnej grupy byli zwolennikami dynastii herodiańskiej i bronili jej interesów. W Nowym Testamencie (por. Mk 3,6; 12,13; Mt 22,16) są ukazani jako przeciwnicy Jezusa. Pseudo-Tertulian uważał, że herodianie czcili Heroda jako Mesjasza, a Epifaniusz z Salaminy nazwał ich sektą (przyp. red.).
¹¹ Iz 50,4 (przyp. tłum.).
¹² Iz 50,11 (przyp. tłum.).
¹³ Księgi Mojżesza to pięć pierwszych ksiąg Starego Testamentu, czyli Pięcioksiąg Mojżeszowy (przyp. red.).