Notre-Dame. Collage literacki wg idei Marcela Duchampa - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Notre-Dame. Collage literacki wg idei Marcela Duchampa - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7564-131-8
Język:
Polski
Data wydania:
6 października 2008
Rozmiar pliku:
1,6 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
18,00
Cena w punktach Virtualo:
1800 pkt.

Pełny opis

Dzieła architektury należą do trwałych świadectw historii. Po upływie setek czy tysięcy lat dostarczają wiarygodnej informacji na temat sił twórczych, które je ukształtowały. Niemiecki uczony, Erwin Panofsky (zm. 1968), rozwinął w Stanach Zjednoczonych szeroką działalność, tworząc całą szkołę opartą na tzw. metodzie ikonologicznej, tj. na wiązaniu dzieła sztuki z myślą filozoficzną i naukową swego czasu. Posługując się tą metodą, autor próbuje dotrzeć do źródeł naszej wspólnej kultury europejskiej, z której wyrosła i dojrzała cywilizacja Starego Kontynentu.

Spis treści

WSTĘP      5
1 Rama czy obramienie?      9
1.1 Pojęcie – rama    9
1.2 Historia obramienia    11
2 Gotyk wyrazem siły architektury i jej oddziaływania na kulturę      71
2.1 Styl epoki    71
2.2 Historyczne przesłanki    77
2.2.1 Wzrost potęgi królestwa Franków    77
2.2.2 Wyprawy krzyżowe i ich wpływ na kształtowanie gotyku    79
2.2.3 Reforma zakonów    104
2.2.4 Rozwój nauki, literatury, muzyki i sztuk pięknych    125
3 Notre-Dame – Renesans XII w.      143
3.1 Efeski kult wielkiej matki    143
3.2 Ośrodek kultu maryjnego w Efezie    145
3.3 Celtyckie miejsca kultu    148
3.4 Twórcy gotyku i ich inspiracje    153
3.4.1 Suger    155
3.4.2 Św. Bernard z Clairvaux    169
4 Świątynia     172
4.1 Diecezja    172
4.2 Benedyktyni – spadkobiercy Witruwiusza    173
4.3 Cystersi – odnowione życie zakonne    188
4.4 Kapituła budowy świątyni    192
4.5 Templariusze    197
4.6 Katedra    199
Zakończenie     204
BIBLIOGRAFIA     216

BESTSELLERY