Nowe typy usług w działalności gospodarczej - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Nowe typy usług w działalności gospodarczej - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7930-472-1
Język:
Polski
Data wydania:
Maj 2014
Rozmiar pliku:
2,6 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
50,00
Cena w punktach Virtualo:
5000 pkt.

Pełny opis

W ostatnich latach zauważyć można bardzo istotny wzrost znaczenia różnego rodzaju usług w życiu gospodarczym krajów wysoko i średnio rozwiniętych – również Polski. Obok usług znanych od dawna (takich jak: przewóz, spedycja, pośrednictwo handlowe itp.) w obrocie pojawiają się coraz to nowe typy czy rodzaje usług. Zapotrzebowanie na te usługi zgłaszają przedsiębiorcy oraz – przede wszystkim – konsumenci (gospodarstwa domowe). Gospodarcze i społeczne znaczenie tych usług jest różne, ale niektóre z nich są uznawane wręcz za niezbędne dla funkcjonowania nowoczesnego państwa. Wzrostowi znaczenia usług towarzyszy szybki rozwój stosownej regulacji prawnej, tak na poziomie ustawodawstwa „krajowego”, jak i na poziomie Unii Europejskiej. Regulacja ta jest jednak w wielu przypadkach skomplikowana i przez to trudna w odbiorze dla jej adresatów (zwłaszcza dla konsumentów). Zarazem wywołuje szereg zróżnicowanych problemów, trudnych nawet dla naukowców czy specjalistów.

Niniejsza książka stanowi dzieło zbiorowe naukowców, specjalistów i praktyków z całego kraju. Wypełnia ona lukę polskiego piśmiennictwa prawniczego, polegającą na niedocenianiu zmian wynikających z unijnego prawa gospodarczego w pojmowaniu działalności gospodarczej.

W publikacji znajdują się opracowania z różnych obszarów dziedzin gospodarki, w których podjęto cały szereg problemów, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych powstałych na gruncie odnośnych regulacji prawnych. Większość dotyczy zagadnień zupełnie nowych, dotąd w ogóle niepodejmowanych w literaturze. Są też rozważania ogólne na temat aktualnych zjawisk i tendencji w zakresie regulacji prawnej usług gospodarczych, które są bardzo cenne pod względem naukowym, ale mogą też być interesujące dla praktyków. Autorzy liczą na to, że książka będzie inspirować naukowców i studentów nauk prawnych, ekonomicznych czy politycznych, ale także, że będzie pomocna w rozwiązywaniu konkretnych, specjalistycznych problemów prawnych.

Spis treści

Część I. Nowe typy usług - tendencje rozwoju

Rozdział 1. Aktualne tendencje w zakresie regulacji prawnej usług gospodarczych

Część II. Rynek energii i paliw

Rozdział 2. Swobodny dostęp do infrastruktury sieciowo - magazynowej jako gwarancja bezpieczeństwa dostaw gazu do odbiorców

Rozdział 3. Umowa o wytwarzanie energii z powierzonego paliwa (umowa tollingu) w świetle prawa polskiego

Rozdział 4. Usługi zarządzania popytem i odpowiedzi popytu jako nowe usługi w prawie energetycznym

Rozdział 5. Zakres ochrony prywatności konsumentów energii elektrycznej w kontekście zdalnego odczytu danych pomiarowych prawno - techniczna analiza problemu

Rozdział 6. Wykonywanie działalności operatora systemu przesyłowego na sieci przesyłowej należącej do innego właściciela kazus polskiego odcinka gazociągu jamalskiego

Rozdział 7. Outsourcing w energetyce sieciowej

Rozdział 8. Dostawa energii elektrycznej w oparciu o przedpłatowe układy pomiarowo – rozliczeniowe w sektorze elektroenergetycznym

Rozdział 9. Umowa o poprawę efektywności energetycznej – zagadnienia wybrane

Rozdział 10. Magazynowanie gazu ziemnego jako usługa

Część III. Rynek usług finansowych

Rozdział 11. Usługi bankowości elektronicznej

Rozdział 12. Usługa ratingu kredytowego

Rozdział 13. Samoregulacja rynku usług bancassurance jako efekt nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu

Rozdział 14. Usługi związane z korzystaniem z kart płatniczych w świetle ustawy o usługach płatniczych

Część IV. Inne rynki regulowane

Rozdział 15. Regulacja nowej dyrektywy w sprawie udzielania koncesji

Rozdział 16. Świadczenie usług zdrowotnych i edukacyjnych na obszarze UE w świetle orzecznictwa sądów unijnych

Rozdział 17. Usługa rewitalizacji budynku - aspekt energetyczny. Rewitalizacja maksymy Ulpiana

Rozdział 18. Wyprawa partnerska nowy rodzaj działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych

Rozdział 19. Muzeum jako przedsiębiorca i jego działalność usługowa

Rozdział 20. Usługi świadczone przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych i ich zagospodarowania w świetle nowych przepisów prawnych

Rozdział 21. Gwarancja jakości świadczonych usług w prawie telekomunikacyjnym

BESTSELLERY