O teorii ewolucji i zmianie klimatu. Dwa eseje na ważne tematy - Ebook (Książka EPUB) do pobrania w formacie EPUB
Fragment:

O teorii ewolucji i zmianie klimatu. Dwa eseje na ważne tematy

ebook
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7564-166-0
Język:
Polski
Data wydania:
9 lutego 2009
Rozmiar pliku:
3,5 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
13,00
Cena w punktach Virtualo:
1300 pkt.

O teorii ewolucji i zmianie klimatu. Dwa eseje na ważne tematy

Książka zawiera dwa eseje.
Religia, nauka i pochodzenie gatunków porusza problem konfliktu pomiędzy religią a nauką, którego najbardziej widocznym przejawem są ataki na teorię ewolucji. U jego źródeł znajduje się niezrozumienie istoty zarówno nauki jak i religii oraz błędna interpretacja teorii ewolucji. Jednym z celów tego eseju jest więc pokazanie, dlaczego teoria ewolucji zasługuje na zaszczytne miano „teorii” i co ją odróżnia od innych prób wytłumaczenia, skąd się wzięły na Ziemi miliony gatunków żywych stworzeń, pod rozmaitymi względami jednocześnie podobnych i odmiennych od siebie.

Motywem do napisania eseju O globalnej, i globalnie lekceważonej, zmianie klimatu była świadomość wysoce niewłaściwego ujmowania tematu. W publikacjach prasowych nagminnie pomijane są przyrodnicze mechanizmy globalnego ocieplenia; zjawiska opisywane są bezładnie, bez odróżnienia w miarę pewnych i lepiej zbadanych od hipotetycznych, a opinie osób niemających większego pojęcia o ziemskiej przyrodzie lub słabo znających temat są przedstawiane jako miarodajne. Ten niefortunny stan rzeczy utrudnia laikom zrozumienie istoty zagadnienia i wprowadza zamęt w umysłach i dyskusji. Choć tekst nie jest bezstronny, ponieważ popiera stanowisko osób pragnących przeciwdziałać zmianie klimatu, autor starał się przedstawić zagadnienie rzetelnie, aby czytelnik mógł zdecydować, na podstawie własnego rozeznania, jaka wersja wydarzeń jest bardziej spójna i mocniej wspierana przez obserwacje i naukową wiedzę.

Spis treści

1. Religia, nauka i pochodzenie gatunków
Wstęp
1.1 Wiara, nauka i teoria ewolucji
1.2 Nauka, wiara, niepewność
1.3 Istotne i znamienne cechy przyrodniczej teorii
1.4 O powstawaniu gatunków i o powstawaniu definicji gatunków
1.5 Walka o przetrwanie jako motor przemian ewolucyjnych
1.6 Teoria ewolucji i kreacjonizm, czyli różnica pomiędzy teorią naukowa i fantazją
1.7 Dwa podstawowe i często nierozróżniane pytania dotyczące ewolucji
2. O globalnej, i globalnie lekceważonej, zmianie klimatu
2.1 Wstęp
2.2 Planetarny bilans cieplny
2.3 Przyrodniczy mechanizm efektu szklarniowego oraz jego przejawy
2.4 Naturalne oraz antropogeniczne źródła gazów szklarniowych
2.5 Dygresja o sposobie mierzenia temperatury i stężenia CO2 w odległych czasach
2.6 Zmiany klimatyczne w historii Ziemi
2.7 Argumenty oponentów przeciwdziałania zmianie klimatu
2.8 Dygresja o ruchu kontynentów, samorództwie i wirusologii
2.9 Potrzeba i sens przeciwdziałania globalnemu ociepleniu, czyli głos dla Kasandry
2.10 Rachunek kosztów
2.11 Co robić?
2.12 Krótki tekst o tym, jak być mądrym nie dopiero po szkodzie

BESTSELLERY