Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Oblicza otyłości. Interdyscyplinarne ujęcie - ebook

Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Data wydania:
Lipiec 2013
Pobierz fragment
30,73
Cena w punktach Virtualo:
3073 pkt.

Oblicza otyłości. Interdyscyplinarne ujęcie - ebook

Czy to prawda, iż osoba otyła jest leniwa, marudna, niezdyscyplinowana? A może jest łagodna i pogodna? Czy zajadanie stresu prowadzi do nadwagi? Czy każde dziecko otyłe staje się otyłym dorosłym? Czy tycie w okresie dorastania jest naturalne? Jak pomóc osobie otyłej schudnąć? Książka ta stawia te i podobne pytania, starając się na nie odpowiedzieć w sposób zrozumiały, zarówno dla psychologów, dietetyków czy lekarzy (i studentów tych kierunków), jak i rodziców oraz innych osób, którym problem otyłości jest szczególnie bliski

Otyłość bardzo często kojarzona jest jedynie z pyzatymi policzkami i wałeczkami tłuszczu. Ma ona również inne, mniej sympatyczne, oblicza. Zbiera ona mianowicie śmiertelne żniwo. Faktem jest, że statystyki są alarmujące. Faktem jest, że lekarze, dietetycy, psycholodzy, terapeuci, trenerzy etc. ostrzegają i podejmują konkretne działania (lecznicze i profilaktyczne). Faktem jest również to, że ludzi z nadmiarem kilogramów nie ubywa.

Spis treści

AMIAST WSTĘPU, czyli kilka słów o Barbie i fast foodach

I. OTYŁOŚĆ OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB PSYCHOSPOŁECZNE FUNKCJONOWANIE OSÓB OTYŁYCH W RÓŻNYCH OKRESACH ŻYCIA

1. Dziecko otyłe. Pulchne znaczy zadbane?
Katarzyna Ziętkowska
2. Nastolatek otyły. Czy otyłość obciąża dorastanie?
Kinga Tucholska, Agata Celińska-Miszczuk
3. Otyłość i nadwaga u osób dorosłych. Bo trzeba zajadać stresy?
Lidia Anna Wiśniewska

II. A GDY DIETA TO ZA MAŁO? PSYCHOLOGICZNE, MEDYCZNE I SPOECZNE FORMY WSPARCIA OSÓB ODCHUDZAJĄCYCH SIĘ

1. Bieżnia? Siłownia? Basen? Czyli jak ćwiczyć, żeby (nie)schudnąć?
Agata Gaździńska
2. Skalpel i co dalej? Medyczne aspekty leczenia otyłości osób dorosłych
Agata Gaździńska
3. Wysłać do wód? Leczenie uzdrowiskowe osób otyłych
Grażyna Kalmus
4. Na kozetkę? Psychologiczne interwencje wobec osób otyłych
Jolanta Chanduszko-Salska
5. Samopomoc? Blogi, grupy i przyjaciele jako źródła wsparcia
Agata Celińska-Miszczuk, Lidia Anna Wiśniewska
ZAMIAST ZAKOŃCZENIA, czyli kilka rad dla nauczycieli, rodziców, mężów i żon

NOTKI BIOGRAFICZNE

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7930-080-8
Rozmiar pliku: 2,2 MB

BESTSELLERY

Kategorie: