Opieka-wychowanie-kształcenie - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Opieka-wychowanie-kształcenie - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7587-313-9
Język:
Polski
Rok wydania:
2010
Rozmiar pliku:
2,2 MB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
29,80
Cena w punktach Virtualo:
2980 pkt.

Pełny opis

Prezentowana publikacja zawiera próby i wyniki badań, porządkowania rzeczywistości, poszukiwania rozumnych sposobów, ustawiania dobrych drogowskazów, przenikliwego wytyczania celów. Wszystko po to, by z tą prędkością , jaka możliwa jest w toczącym się życiu społecznym, zbliżać się do ideału kształtowania człowieka na jego i ogólny pożytek. Celem książki jest zatem kontynuowanie dyskusji oraz wskazanie obszarów, w których jest jeszcze wiele do zrobienia. Celem jest również zwrócenie uwagi na fakt, że prawidłowo realizowana opieka, wychowanie i kształcenie stwarzają szansę prawidłowego rozwoju dziecka i poprawnego funkcjonowania w dalszym życiu. Nauki pedagogiczne to właśnie cierpliwe, roztropne, czasem błyskotliwe, a kiedy indziej nudnie przenikliwe, czujne, dalekowzroczne próby w tym zakresie. Publikacja kierowana jest do wszystkich Czytelników, przede wszystkim zaś pracowników oświaty i wychowania, chociaż także rodziców i wszystkich, którzy myślą z udręką i strapieniem o pokoleniu poruczonym im do kształtowania i wyposażania w wiedzę niezbędną do działania i pięknego życia. Tom ten zawiera nie dające się przecenić dokonania wybitnych autorów, profesora Kazimierza Denka i profesora Wojciecha Kojsa, a także badaczy wkraczających w rozległe dziedziny edukacji.

Spis treści

Wstęp Kazimierz Denek W stronę pedagogiki czasu Wojciech Koji Wolność i odpowiedzialność w pracy socjalnej i opiekuńczej Wanda Woronowicz Uwagi o dydaktyce refleksyjnej Danuta Apanel Dziecko z ADHD z perspektywy szkolnej Iwona Gumowska Typy oporu wobec szkoły jako instytucji a skłonność do podzielania uproszczonych opinii o nauczycielu7 Ewa Murawska Być nauczycielem to znaczy mierzyć się z (nie)wykonalnymi zadaniami zawodowymi Zdzisław Piwoński Funkcjonowanie ucznia w relacjach z nauczycielami - przyczynek do szkolnego programu profilaktycznego Dorota Kiełb-Grabarczyk Wpływ środowiska rodzinnego na zachowania agresywne nieletnich Agnieszka Matuszewska Rodziny zastępcze w polskim systemie opieki nad dzieckiem i rodziną Wiesław Lesner Sekty zagrożeniem w wychowaniu młodzieży

BESTSELLERY