Facebook - konwersja
Pobierz fragment

  • nowość

Państwo i Prawo. Nr 11/2024 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
12 grudnia 2024
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
99,00

Państwo i Prawo. Nr 11/2024 - ebook

Miesięcznik Komitetu Nauk Prawnych PAN

Pismo ukazuje się regularnie od 1946 roku i jest obecnie jedynym czasopismem prawniczym w Polsce obejmującym swym zakresem wszystkie dziedziny prawa. Na jego łamach poruszane są najważniejsze i najbardziej aktualne teoretyczne i praktyczne problemy stanowiące przedmiot zainteresowania świata prawniczego.

Jest niezbędne naukowcom zajmującym się teorią i nauczaniem prawa, sędziom, prokuratorom, adwokatom, radcom prawnym, notariuszom oraz legislatorom, pracownikom urzędów państwowych oraz organów administracji rządowej i samorządowej.

Państwo i Prawo zawiera poza częścią artykułową działy: Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego z glosami najwybitniejszych specjalistów; recenzje polskich i zagranicznych książek prawniczych, informacje o prawniczym ruchu naukowym w Polsce i za granicą, bieżącą polską bibliografię prawniczą.

Za publikację na łamach „Państwa i Prawa” Autor otrzymuje 100 pkt. (zgodnie z załącznikiem do komunikatu Ministra Edukacji i Nauki z 17.07.2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, wydanego na podstawie na podstawie art. 267 ust. 3 ustawy z 20.07.2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Dz.U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.). Czasopismo jest ujęte w w międzynarodowej bazie European Reference Index for the Humanities and Social Sciences (ERIH+).

Spis treści

Dr Anna Chmielarz-Grochal, Uniwersytet Łódzki
Dostęp do sądu administracyjnego w wykonaniu wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka | str. 3

Dr Michał Krajewski, Bruksela
Jak przestać się martwić i pokochać niepewność w nauce prawa? Rozważania o naukowości dogmatyki prawa na kanwie książki W. Zomerskiego. | str. 24

Recenzje

Martin Loughlin, Against constitutionalism (rec. Agnieszka Bień-Kacała). | str. 52

Debaty: Prerogatywy władzy

Prof. dr hab. Zbigniew Kmieciak, Uniwersytet Łódzki
Koncepcja władzy prerogatywnej prezydenta a przywracanie praworządności | str. 57

Prof. dr hab. Jens Kersten, Ludwig-Maximilians-Universität, München
O prerogatywach. Rozwój w niemieckim prawie konstytucyjnym. | str. 79

Prof. dr hab. Richard Giesen, Ludwig-Maximilians-Universität, München
Prerogatywa wykonawcza w niemieckiej historii konstytucyjnej. | str. 94

Dr Wojciech Jajdelski, Edynburg
Prerogatywy królewskie w Zjednoczonym Królestwie. | str. 112

Materiały

Dr Monika Dudek, Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego
Prerogatywy władzy – zapomniane pojęcie języka prawniczego czy figura retoryczna? | str. 122

Sprawozdania

Implementation of the Istanbul Convention in Poland and Germany (Seminarium Naukowe, Poznań, 23–24.03.2023 r.) (Joanna Grygiel-Zasada). | str. 134
Kradzież szczególnie zuchwała (XIV lubelskie seminarium karnistyczne, Lublin, 5.12.2022 r.) (Piotr Poniatowski, Krzysztof Wala). | str. 136

GLOSY
Prof. dr hab. Jacek Krystek, Politechnika Łódzka
Instalacje emitujące promieniowanie elektromagnetyczne jako przedsięwzięcia mogące znacząco oddziaływać na środowisko. Glosa do uchwały NSA z 7.11.2022 r., III OPS 1/22. | str. 139

Kategoria: Historia i teoria prawa
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 2,2 MB

BESTSELLERY

Kategorie: