Pierniki. Stare przepisy prababci Ulki. Zabawa i nauka. Zrób to sam - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Pierniki. Stare przepisy prababci Ulki. Zabawa i nauka. Zrób to sam - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7898-496-2
Język:
Polski
Rok wydania:
2014
Rozmiar pliku:
20 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
7,50
Cena w punktach Virtualo:
750 pkt.

Pełny opis

Książka zawiera przepisy na smakowite pierniki według sprawdzonych przepisów prababci Ulki, a także kilkanaście legend związanych z Toruniem. Dowiesz się, jak krok po kroku wykonać piernikowe serduszka, aniołki, kwiatki, żabki, myszki, wieżę ratuszową, kotki, księżyc, gwiazdki, uśmiechniętego kucharza i wiele innych kształtów. Przy każdym przepisie znajdziesz wykaz potrzebnych produktów, sposób wykonania (opis i zdjęcia) oraz sposób ozdabiania i dekoracji pierników. Pracę ułatwią dołączone do książki szablony, które należy umieścić na cieście i wykrajać tępym nożykiem określony kształt.

Spis treści

Wstęp

Ze starego zeszytu. Przepis na pierniczki prababci Ulki

Legenda o piernikarzu i jego córce Katarzynie

Serduszko duże i serduszko małe

Legenda o Bogumile i królowej pszczół

Pszczółka i kwiatek

Legenda o siostrze Katarzynie

Myszka

Legenda o tym, jak powstała nazwa miasta

Medalion

Legenda o flisaku i żabkach

Żabka

Legenda o ratuszowym kalendarzu

Wieża ratuszowa

Legenda o kocie, który bronił miasta

Kotek, księżyc i gwiazdka

Legenda o toruńskim dzwonie

Dzwon i dzwonek

Legenda o tym, jak anioł w herbie Torunia się znalazł

Aniołek

Legenda o kucharzu Jordanie

Uśmiechnięty kucharz

Legenda o grzechu Krzyżaka

Krzywa Wieża

Legenda o tym, jak biskup Mikołaj od śmierci głodowej torunian uratował

Statek ze zbożem i rybka

Różne różności z ciasta piernikowego

Renifer duży i mały

Choinka kolorowa i srebrna

Motylek

Piesek

Osiołek

Kamieniczka

Baranek

Szablony

 

BESTSELLERY