Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Pierwsza Olimpiada Szachowa - Londyn 1927 - ebook

Data wydania:
18 maja 2012
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Pierwsza Olimpiada Szachowa - Londyn 1927 - ebook

Wielka Księga Olimpiad Szachowych

Weź udział w niezwykłej podróży w czasie... Od lat 20-tych XX wieku, aż po dzisiejsze czasy, najlepsi szachiści świata toczą na 64 polach zacięte olimpijskie boje. Słodycz zwycięstw i wielka radość, gorycz porażek i zwątpienie - ludzkie emocje są nierozerwalnym elementem zmagań szachowych i niejednokrotnie mają decydujący wpływ na przebieg walki. Lepsze zrozumienie wyników meczów szachowych wymaga wyjścia poza blankiet z zapisem partii i spojrzenia na wszystkie wydarzenia towarzyszące grze.

Wielka Księga Olimpiad Szachowych to kompletny cykl kronikarskich opowieści, odsłaniający kulisy Światowych Olimpiad Szachowych rozgrywanych pod oficjalną egidą FIDE. Rekonstrukcja przebiegu i wyników Olimpiad zajęła autorowi ponad dziesięć lat szczegółowych poszukiwań i gromadzenia informacji z najróżniejszych dostępnych źródeł. Wiele zagadkowych sytuacji meczowych doczekało się wyjaśnień. Udało się także skorygować błędne zapisy partii, dotychczas powielane ślepo przez kolejne pokolenia badaczy Olimpiad.

Londyn 1927 rozpoczyna cykl oficjalnych Olimpiad Szachowych. Zawody zgromadziły większość ówczesnych sław szachowych, na czele z przyszłym mistrzem świata - Maxem Euwe. Jest to jedna z najsłabiej udokumentowanych Olimpiad w literaturze. Mimo to, autorowi udało się zgromadzić wiele nowych, niezwykle ciekawych  informacji oraz unikatowych fotografii.

Spis treści

Seria Olimpiad.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4
Wstęp autora.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
I Olimpiada. . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
Zestawienia drużyn. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11
Runda I.. . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14
Runda II.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25
Runda III. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 32
Runda IV.. . . . . . . . ..  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 42
Runda V.. . . .  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 53
Runda VI.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 66
Runda VII. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 75
Runda VIII. . . . . . . . . . . . . . . . . . .  . . . . . . . . . . 85
Runda IX.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 94
Runda X.. . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 105
Runda XI.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 116
Runda XII. . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 125
Runda XIII . . . . . . . . . . .  . . . . . . . . . . . . . . . . . 135
Runda XIV. . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 142
Runda XV. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 154
Wyniki końcowe . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 163

Kategoria: Sport i zabawa
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-63647-00-1
Rozmiar pliku: 8,0 MB

BESTSELLERY

Kategorie: