Pierwsza pomoc 2011. - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Pierwsza pomoc 2011. - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-272-3221-2
Język:
Polski
Data wydania:
14 lipca 2011
Rozmiar pliku:
703 KB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
2,99
Cena w punktach Virtualo:
299 pkt.

Pełny opis

Zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej (pierwsze kroki). UWAGA! Naucz się technik udzielania pierwszej pomocy, Twoja wiedza może uratować komuś życie !

Pierwsza pomoc przedlekarska to proste, natychmiastowe zabiegi wykonywane poszkodowanemu w nagłych wypadkach i innych nagłych zachwianiach funkcjonowania organizmu człowieka (zachorowaniach) zagrażających jego życiu i zdrowiu. W większości przypadków od momentu wezwania pomocy do przybycia służb na miejsce wezwania mija co najmniej 8 minut. Dlatego bardzo ważne jest udzielenie pierwszej pomocy przez osoby będące świadkami zdarzenia jeszcze przed przybyciem wykwalifikowanych ratowników.                                                                                                         Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania, które będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia lub życia osoby ZNAJDUJĄCEJ SIĘ OBOK NAS, "często osób najbliższych naszemu sercu". Ponieważ czas niezbędny na przybycie zespołu ratunkowego to co najmniej kilka minut, więc bardzo ważne jest podjęcie właściwych działań mających na celu podtrzymanie życia lub zminimalizowanie niekorzystnych skutków zdarzenia.                                                                 CZYTELNIKU, pobieraj ten ebook bez ograniczeń, kopiuj go dowolnie i w dowolnej formie, drukuj i wysyłaj bliskim, rodzinie, przyjaciołom i znajomym.                        TA WIEDZA JEST BEZCENNA !

Spis treści

SPIS TREŚCI

I. Pierwsza pomoc - pierwsze kroki   1

II. Pierwsza pomoc - jak postępować?     1

1. Oceń bezpieczeństwo   1
2. Oceń czy poszkodowany reaguje    2
3. Wołaj o pomoc    2
4. Udrożnij drogi oddechowe i sprawdź tętno     2
5. Oceń oddech , sztuczne oddychanie      3
6. Ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej     7

III. Różne uszkodzenia ciała i dolegliwości - co robić ?    9

1. Postępowanie w przypadku krwotoków zewnętrznych      9
2. Postępowanie  w przypadku zranień        9
3. Zwichnięcie czy skręcenie?       9
4. Złamania i zwichnięcia        9
5. Oparzenia       11
6. Zawał  serca      12
7. Omdlenie        12
8. Zadławienie      14

IV. Pierwsza pomoc dziecku       14

BESTSELLERY