Pierwsza pomoc. Encyklopedia zdrowia - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Pierwsza pomoc. Encyklopedia zdrowia - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7898-377-4
Język:
Polski
Rok wydania:
2013
Rozmiar pliku:
4,8 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
2,00
Cena w punktach Virtualo:
200 pkt.

Pełny opis

Najnowsze wydanie. Doskonały, przystępnie napisany podręcznik zasad udzielania pierwszej pomocy opracowany przez doświadczonego specjalistę, z uwzględnieniem najnowszych zaleceń Europejskiej Rady Resuscytacji. Zawiera wiele zdjęć i szczegółowe instrukcje, jak prawidłowo postępować w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia (m.in. utracie przytomności, wypadkach samochodowych, utonięciach, napadach padaczkowych, zatruciach, ukąszeniach, oparzeniach i odmrożeniach). Zawiera wskazówki, co można zrobić, nim przyjedzie pogotowie ratunkowe, przygotuje również czytelnika do różnych nieprzewidzianych działań. Książka niezastąpiona w domu i podróży.

Spis treści

 

 

Wstęp 1

Pomiar tętna 2

Utrata przytomności 2

Omdlenie 4

Niedrożność dróg oddechowych 6

Zadławienie 7

Postępowanie w stosunku do osoby nieprzytomnej 7

Postępowanie w stosunku do dorosłej osoby przytomnej 7

Rękoczyn Heimlicha 8

Postępowanie przy dziecku przytomnym 9

Uciskanie klatki piersiowej 9

Postępowanie przy dziecku nieprzytomnym lub tracącym przytomność 10

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa 11

Postępowanie przy osobie dorosłej 12

Postępowanie przy dziecku 15

Oddechy ratownicze u dziecka powyżej 1. r.ż. 16

Oddechy ratownicze u niemowlęcia 16

Uciskanie klatki piersiowej u dziecka powyżej 1. r.ż. 17

Uciskanie klatki piersiowej u niemowlęcia 18

Utonięcie 19

Napad padaczkowy 20

Udar mózgu 21

Wypadek samochodowy 21

Urazy czaszki 23

Opatrywanie ran 24

Ogólne zasady 24

Postępowanie przy krwawieniu z nosa 26

Bandażowanie dłoni 27

Bandażowanie głowy 27

Ukąszenia 28

Ukąszenie przez kleszcza 28

Ukąszenie przez żmiję zygzakowatą 28

Zatrucia 29

Oparzenia 30

Odmrożenia 31

Algorytm podstawowych zabiegów resuscytacyjnych 32

BESTSELLERY