Podstawa opodatkowania VAT 2014 - zasady ustalania - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Podstawa opodatkowania VAT 2014 - zasady ustalania - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7440-461-7
Język:
Polski
Rok wydania:
2014
Rozmiar pliku:
1,0 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
34,90
Cena w punktach Virtualo:
3490 pkt.

Pełny opis

Definicja podstawy opodatkowania została określona w art. 29a ust. 1 ustawy o VAT. Według niej do podstawy opodatkowania zaliczamy wszystko, co stanowi zapłatę, którą dokonujący dostawy towarów lub usługodawca otrzymał lub ma otrzymać z tytułu sprzedaży od nabywcy, usługobiorcy lub osoby trzeciej, włącznie z otrzymanymi dotacjami, subwencjami i innymi dopłatami o podobnym charakterze, mającymi bezpośredni wpływ na cenę towarów dostarczanych lub usług świadczonych przez podatnika.

Spis treści

1. Zasady ogólne – co wchodzi, a czego nie wliczamy do podstawy opodatkowania
1.1. Opłaty wliczane do podstawy opodatkowania
1.2. Obniżenie podstawy opodatkowania
1.3. Podwyższenie podstawy opodatkowania
1.4. Transakcje w całości lub w części finansowane dotacją
1.5. Podstawa opodatkowania w walucie obcej
1.6. Dodatkowe koszty, które pokrywa nabywca
2. Zakupy, w przypadku których podatnikiem jest nabywca
2.1. WNT
2.2. Import usług
2.3. Dostawa złomu i odpadów
3. Marża jako podstawa opodatkowania
3.1. Turystyka
3.1.1. Usługi własne wykonywane na rzecz turysty
3.1.2. Marża ujemna
3.1.3. Podstawa opodatkowania przy zaliczce
3.2. Towary używane
3.1.3. Podstawa opodatkowania przy zaliczce
3.2. Towary używane
4. Szczególne przypadki ustalania podstawy opodatkowania
4.1. Nieodpłatne świadczenie usług
4.2. Nieodpłatne przekazanie towaru
4.3. Aporty
4.4. Bartery
4.5. Sprzedaż budynku

BESTSELLERY