Pomysł na niebanalną uroczystość szkolną - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Pomysł na niebanalną uroczystość szkolną - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7587-287-3
Język:
Polski
Rok wydania:
2010
Rozmiar pliku:
2,1 MB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
19,80
Cena w punktach Virtualo:
1980 pkt.

Pełny opis

Książka „Pomysł na niebanalną uroczystość szkolną” składa się z 14 rozdziałów. Każdy z nich proponuje inną formę teatralną związaną z jakąś uroczystością szkolną. Każda część zawiera omówienie teoretyczne, przedstawia założenia, a następnie prezentuje scenariusz przygotowany według omówionej formuły. W książce jest m.in. pomysł na akademię w formie programu telewizyjnego, audycji radiowej na żywo, wywiadu scenicznego, spotkania po latach, parodii znanego utworu, prezentacji komputerowej, świeczornicy. Jest propozycja wykorzystująca zabieg teatru w teatrze, odwiedzin, scenicznej burzy mózgów, „żywego” pamiętnika. Wykorzystano konwencję snu, motyw podróży w czasie i przestrzeni oraz magiczne działanie rekwizytu. Tematyka jest niezwykle zróżnicowana – każdy scenariusz na inną okazję. Jest pomysł na niebanalne obchody Święta Niepodległości, uświetnienie wielu różnych rocznic – wybuchu Powstania Warszawskiego, wprowadzenia stanu wojennego, wejścia Polski do Unii Europejskiej, program poświęcony pamięci Jana Pawła II, patronowi szkoły. Jest koncepcja obchodów Dnia Polskiej Niezapominajki, Dnia Edukacji, Dnia Chłopaka, walentynek. Jest propozycja spektaklu, w którym młodsi koledzy żegnają absolwentów oraz inscenizacji dla absolwentów na pożegnanie ze szkołą. W zbiorze znalazł się także pomysł na sztukę promującą przyjaźń i kulturę na co dzień, a przeciwdziałającą agresji oraz scenariusz prezentacji multimedialnej z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Reasumując należy stwierdzić, że książka „Pomysł na niebanalną uroczystość szkolną” to szerokie spektrum imprez, które są ważne w każdym szkolnym kalendarzu. Książka „Pomysł na niebanalną uroczystość szkolną” to propozycja całkowitego odejścia od szkolnej rutyny i sztampy. Zawarte w niej scenariusze są kreatywne, a nawet odkrywcze, łączą różnorodne środki wyrazu jak słowo, obraz i muzykę oraz nowoczesne środki przekazu. Mogą być gotowym materiałem do realizacji albo stanowić źródło nowych ciekawych inspiracji. Niektóre z nich wręcz zachęcają do dopisywania kolejnych scen odwołujących się do wydarzeń z własnej szkoły i własnego środowiska, najbliższego uczniowi. W zbiorze występują propozycje zróżnicowane stylistycznie, są teksty poważne, ale nie brakuje także zabawnych. Wszystkie propozycje mają charakter teatralny, to rodzaje spektakli, z których każdy kreuje inną rzeczywistość sceniczną, tworzy nastrój ściśle związany z tematyką.

Spis treści

Wstęp Pomysł I Program telewizyjny Za chwilę „Relacje”, czyli 11 listopada w szkolnej TV Scenariusz inscenizacji z okazji Narodowego Święta Niepodległości Pomysł II Audycja radiowa Wiele pozytywnych wibracji w koncercie życzeń z okazji Dnia Edukacji Scenariusz programu teatralnego dla nauczycieli (i nie tylko) w dniu ich święta Pomysł III Konwencja snu O Joachimie Lelewelu scen kilka... naście Scenariusz spektaklu poświęconego patronowi szkoły Pomysł IV Teatr w teatrze Szczęśliwej drogi, koledzy Scenariusz inscenizacji, którą uczniowie przedostatniej klasy żegnają absolwentów Pomysł V Spotkanie po latach Co się dzieje z naszą klasą Scenariusz spektaklu na pożegnanie szkoły Pomysł VI Żywy pamiętnik Mroki stanu wojennego Scenariusz programu teatralnego upamiętniającego rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Pomysł VII Twórcza narada, czyli burza mózgów Sześćdziesiąt trzy krwawe dni Scenariusz przedstawienia z okazji rocznicy wybuchu powstania warszawskiego Pomysł VIII Goście w szkole Nasza europejska rodzina Scenariusz widowiska z okazji Dnia Europy (9 maja) albo rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Pomysł IX Motyw podróży w czasie albo/i przestrzeni Co za tymi drzwiami Scenariusz spektaklu na Dzień Chłopaka Pomysł X Wywiad sceniczny Nie zapomnij... Scenariusz widowiska z okazji Święta Polskiej Niezapominajki (15 maja) Pomysł XI Magiczne pudełko Magia działa, czyli i ty potrafisz inaczej Scenariusz sztuki przeciwko agresji Pomysł XII Parodia utworu Świteź i Anka, czyli zdrada zły koniec miewa Scenariusz zabawnej inscenizacji z okazji walentynek Pomysł XIII Prezentacja PowerPoint albo film Najgorętsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia Tekst do prezentacji multimedialnej Pomysł XIV Świeczornica Pamięci Jana Pawła II – Anioła Dobroci i Miłości Scenariusz na wieczór poezji Karola Wojtyły

BESTSELLERY