Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Prawa człowieka i zrównoważony rozwój. Konwergencja czy dywergencja idei i polityki - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2020
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
169,00

Prawa człowieka i zrównoważony rozwój. Konwergencja czy dywergencja idei i polityki - ebook

Publikacja Prawa człowieka i zrównoważony rozwój. Konwergencja czy dywergencja idei i polityki podzielona na pięć części zawiera omówienie następujących kwestii:

  • prawa człowieka i zrównoważony rozwój, w którego zakresie przedstawiono zagadnienie aksjologii praw człowieka, praw człowieka jako celu realizacji zasady zrównoważonego rozwoju oraz podjęto próbę odpowiedzi na pytanie: czy zrównoważony rozwój jest prawem człowieka;
  • zdrowie i jakość życia, w tym zagadnienia dotyczące: godności człowieka w obliczu medykalizacji życia, opieki nad pacjentem w podeszłym wieku oraz problemu dyskryminacji ze względu na wiek, niespójności systemu prawa medycznego, a także przybliżono zjawisko ofensywnej medycyny defensywnej jako osobliwego poszanowania praw człowieka;
  • równość, w tym m.in.: koncepcja nierówności A. Sena, oraz m.in. kwestie dotyczące dochodu, zdolności funkcjonowania, nierówności i ubóstwa; prawa do edukacji; praw osób niepełnosprawnych;
  • innowacyjność, gospodarka i równowaga – omówiono kwestie związane z: polityczno-prawnym aspektem rozumienia człowieka w kontekście zrównoważonych miast i społeczności, powszechnym dostępem do Internetu jako prawem człowieka i warunkiem rozwoju gospodarczego, bezpieczeństwem żywnościowym jako jednym z celów Agendy 2030, zrównoważoną gospodarką wodno-ściekową w kontekście bezpieczeństwa ekologicznego;
  • pokój i sprawiedliwość – w tym następujące zagadnienia: podstawy prawne wdrażania Agendy ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 w Polsce; ład ustrojowy, władza publiczna a dobro wspólne; gwarancje sądowej kontroli legalności działania organów Policji podczas przeszukania osoby i kontroli osobistej; wymiar sprawiedliwości i pomoc prawna w dochodzeniach karnych w cyberprzestrzeni; udział ludności rdzennej w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, jako element niezbędny do osiągnięcia pokojowego zakończenia konfliktu; dostęp do wymiaru sprawiedliwości w państwie upadłym (na podstawie Afganistanu).

Prawa człowieka i zrównoważony rozwój tworzą systemy prawne, które są zintegrowane w skali światowej, regionalnej i krajowej, a jednocześnie tworzą dwa zachodzące na siebie koła.
Badanie każdego z tych systemów wymaga nie tylko dobrej znajomości prawa międzynarodowego, prawa Unii Europejskiej i prawa krajowego, ale i relacji zachodzących między nimi, które są zależne od orzecznictwa sądowego – rozstrzygającego kwestię priorytetu, bezpośredniego skutku i bezpośredniego stosowania. Rozszyfrowanie tych relacji jest niezwykle trudne, jeśli dodamy do tego relacje zachodzące między systemem praw człowieka i systemem zrównoważonego rozwoju, koncentrując uwagę na ich wspólnym rdzeniu.
Zarówno w refleksjach natury ogólnej, jak i podczas analizy kontekstualnej dostrzec można wiele oryginalnych myśli. Wnoszą cenny wkład do teorii i filozofii prawa oraz do porządku prawnego w zakresie ochrony praw człowieka i zrównoważonego rozwoju.
Każdy z autorów poszczególnych rozdziałów połączył analizę normatywną z doktryną, bez znajomości której trudno byłoby oczekiwać właściwej percepcji określonego aspektu Agendy 2030. Jest to niezwykle cenne, gdyż żaden projekt o dużej skali się nie powiedzie, jeśli nie będzie zakorzeniony w praktycznym rozumowaniu o małej skali. Z tego względu recenzowana książka wnosi cenny wkład w debatę o prawach człowieka i zrównoważonym rozwoju.

Z recenzji,
Prof. dr hab. Zdzisława Brodeckiego

Kategoria: Prawo
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8198-783-7
Rozmiar pliku: 1,9 MB

BESTSELLERY

Kategorie: