Prawne i kryminalistyczne aspekty wykorzystania technologii biometrycznej w Polsce - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Prawne i kryminalistyczne aspekty wykorzystania technologii biometrycznej w Polsce - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7930-805-7
Język:
Polski
Data wydania:
Październik 2015
Rozmiar pliku:
5,5 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
40,00
Cena w punktach Virtualo:
4000 pkt.

Pełny opis

Biometria służy obecnie poprawie bezpieczeństwa w sektorze publicznym (weryfikacja tożsamości na lotniskach czy w obiektach wojskowych) oraz wygodzie klientów instytucji sektora prywatnego (np. biometryczne bankomaty). Autorka omawia tematy dotyczące zarówno procedur związanych z wykorzystaniem technologii biometrycznej (procedury pobierania i przechowywania wzorców cech), jak i ukazuje kontrowersje związane z prawem do prywatności w kontekście przetwarzania tak wrażliwych danych, jakimi są identyfikatory biometryczne. Przedstawia także problemy z zakresu prawa konstytucyjnego (możliwość zastosowania technologii biometrycznych przy wyborach), administracyjnego, międzynarodowego i europejskiego (bazy danych, systemy unijne, kontrola graniczna, wizy, biometryczna kontrola czasu pracy) oraz zagadnienia prawnokarne (kontrola bezpieczeństwa w trakcie imprez masowych). W każdej z tych dziedzin istnieją odrębne zasady prawa, w świetle których należy oceniać możliwości implementacji technologii biometrycznej.

Spis treści

Wstęp

Rozdział 1. Identyfikatory biometryczne

1.1. Zagadnienia wstępne
1.2. Podstawowe pojęcia związane z biometrią
1.2.1. Identyfikacja – weryfikacja
1.2.2. Błędy systemów biometrycznych
1.3. Biometria – historia – współczesność
1.3.1. Bertillonage  
1.3.2. Odbitki palców  
1.3.3. Geometria dłoni  
1.3.4. Układ naczyń krwionośnych  
1.3.5. Geometria twarzy  
1.3.6. Tęczówka oka
1.3.7. Siatkówka oka  
1.3.8. Ucho  
1.3.9. Rozpoznawanie mówiącego
1.3.10. Pismo
1.3.11. Dynamika uderzania w klawisze  
1.3.12. Sposób poruszania się
1.3.13. DNA

Rozdział 2. Możliwość wykorzystania danych biometrycznych w charakterze dowodu w postępowaniu karnym

2.1. Zagrożenia biometryczne  
2.2. Dane osobowe
2.2.1. Definicja danych osobowych  
2.2.2. Dane biometryczne a dane wrażliwe  
2.2.3. Zasady przetwarzania danych biometrycznych
2.3. Dopuszczalność dowodu z porównania biometrycznego
2.3.1. Dowód biometryczny
2.3.2. Dowód biometryczny jako dowód naukowy

Rozdział 3. Wykorzystanie biometrii w Polsce

3.1. Dokumenty biometryczne
3.1.1. Polski paszport biometryczny
3.1.2. Dokumenty biometryczne wydawane cudzoziemcom
3.1.3. Dowód osobisty
3.2. Systemy biometryczne
3.2.1. AFIS
3.2.2. EURODAC
3.2.3. VIS  
3.2.4. SIS
3.3. Biometria w sektorze prywatnym
3.3.1. Banki
3.3.2. Biometria w stosunkach pracy
3.4. Bezpieczeństwo imprez masowych

Rozdział 4. Nowe możliwości związane z wykorzystaniem zabezpieczeń  
biometrycznych w celu podnoszenia poziomu bezpieczeństwa


4.1. Biometria w procesie wyborów
4.2. Ewidencjonowanie ludności

Zakończenie

Bibliografia

BESTSELLERY