Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Prawne zagadnienia międzynarodowego obrotu cywilnego i handlowego - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2023
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
249,00

Prawne zagadnienia międzynarodowego obrotu cywilnego i handlowego - ebook

Monografia podejmuje tematykę międzynarodowego obrotu cywilnego i handlowego ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych regulacji prawnych. Pozwala ona na zapoznanie się z tytułową problematyką w kontekście prawa polskiego, unijnego oraz umów międzynarodowych w tym zakresie.

Monografia podzielona jest na pięć części kompleksowo omawiających przedmiot publikacji.

Część I. poświęcona została ogólnym rozważaniom na temat źródeł prawa i doktryny w kontekście prawa prywatnego międzynarodowego.

W części II. skoncentrowano się na części ogólnej prawa kolizyjnego. Zawarto w niej zagadnienia takie jak:

  • klauzula porządku publicznego;
  • relacja między pojęciem „paperless" oraz pandemią a prawem prywatnym międzynarodowym;
  • klauzula ściślejszego związku;
  • prawo prywatne międzynarodowe a prawo międzynarodowe publiczne.

W części III. omówiono zagadnienia związane z częścią szczególną prawa kolizyjnego, takie jak:

  • prawa rzeczowe na rzeczy w transporcie;
  • kolizyjna regulacja skutków przelewu wierzytelności wobec osób trzecich;
  • kolizje rozporządzeń unijnych z konwencjami międzynarodowymi;
  • umowa międzynarodowego lotniczego przewozu pasażerskiego w przypadku niemożliwości świadczenia przez przewoźnika.

W części IV. zawarto rozważania dotyczące międzynarodowego postępowania cywilnego:

  • tzw. wyłączenie arbitrażowe w rozporządzeniu Bruksela I i Bruksela I bis
  • jurysdykcja w międzynarodowych konwencjach przewozowych dotyczących przewozu towarów;
  • Konwencja Singapurska o mediacji w międzynarodowym obrocie cywilnym i handlowym;
  • klauzula porządku publicznego w kontekście arbitrażu handlowego
  • europejski nakaz zabezpieczenia na zagranicznym rachunku bankowym.

W części V. skoncentrowano się na zagadnieniach dotyczących prawa jednolitego i zharmonizowanego:

  • zmiany konwencji międzynarodowych zawierających jednolite prawo prywatne;
  • projekt prawa jednolitego o umowie reasekuracji;
  • unijny instrument opcjonalny.

Idea wydania publikacji zrodziła się w trakcie V Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr Prawa Prywatnego Międzynarodowego pt. „Międzynarodowy obrót cywilny i handlowy" zorganizowanego przez Katedrę Prawa Prywatnego Międzynarodowego i Zakład Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz przez Katedrę Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego Instytutu Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ale nie jest ona wyłącznie efektem tego Zjazdu.

Monografia adresowana jest w szczególności do praktyków prawa zajmujących się sprawami z pogranicza międzynarodowego postępowania cywilnego oraz prawa prywatnego międzynarodowego (międzynarodowego obrotu cywilnego i handlowego). Ponadto przydatna może się również okazać aplikantom, studentom prawa oraz wszystkim zainteresowanym powyższą tematyką.

Kategoria: Monografie Prawnicze
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8291-518-1
Rozmiar pliku: 6,3 MB

BESTSELLERY

Kategorie: